Přídatné spoluvlastnictví

Vložil ppp (bez ověření), 16. Prosinec 2013 - 13:18 ::

Zajímal by mne názor zdejších odborníků na to, zda lze ustanovení NOZ o přídatném spoluvlastnictví aplikovat i na společnou jednotku garážových stání, jejíž jednotlivé podíly vlastní vlastníci bytů v daném domě ? Je to myslím celkem obvyklá situace (a lákavá myšlénka)… I když je mi jasné, že si budeme muset počkat na nějaký judikát, nicméně děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 16. Prosinec 2013 - 19:30

  Vlastníci bytů nepotřebují k bydlení garáže, proto se nejedná o přídatné spoluvlastnictví k jejich jednotkám.

  Jak možná víte, Váš automobil nepotřebuje bydlet. Garáže a garážová stání v nich neslouží k bydlení (k uspokojování bytové potřeby). Dům by i nadále plnil svůj účel, i kdyby jednotka s garážemi byla přestavěna na tržnici, na bowling, nebo přestala sloužit původnímu způsobu užívání z jakéhokoliv jiného důvodu.

  Přijdete na to, když si uvědomíte, že spoluvlastníci garáží mohou být jiné osoby než vlastníci bytů v domě. Že teď obě skupiny jsou totožné je dočasný stav, který se kdykoliv může změnit: někdo za pár měsíců prodá byt, avšak ponechá si podíl na garáži. Nebo některý vlastník bytu prodá pouze podíl na garáži jiné osobě.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".