Přehlasovaní vlástníci a problémy v domě.

Vložil Radka. (bez ověření), 20. Únor 2013 - 11:37 ::

Pěkný pozdrav všenm diskutujícím přeji.Jsme SVJ bytový dům z devíti byty.Chceme na jaře provést zateplení domu,na který si chceme vzít úvěr.Na schůzi jsme si to odhlasovali většinou vlastníků,pouze tři bylo proti.Bylo nám naznačeno že začnou problémy v domě.Kousek od nás v ulici mají problémy neustále,kde přehlasovaní vlastníci ničí majetek,večer sousedům auta a podobně.Máme obavy se vůbec do nějaké rekonstrukce pouštět.Nebylo by lepší počkat na souhlas všech?A nebo raději nespravovat nic?Jak takové odpůrce přesvědčit?Požádat o pomoc odborníky? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous. (bez ověření), 20. Únor 2013 - 13:58

  Děláte předčasné akce. Zateplování nepatří do správy domu a nehlasuje se o něm na schůzi shormáždění. Už se tady o tom psalo xy-krát.Je potřeba zeptat se na Staveb. úř. na podmínky a hned máte jasno. Není potřeba se sežrat navzájem.

  Vložil kosir, 23. Únor 2013 - 12:58

  Pane annonymousi,takže vlastníci prostřednictvím schůze shromáždění vlastníků nerozhodují o tom, zda si dům zateplí (potažmo opraví střechu, dají plastokna a pod.) ??!! Co je to za nesmysl.

  Vložil Bohouš. (bez ověření), 20. Únor 2013 - 13:35

  Jsem přesvědčen že nyní po tragedii ve Frenštátě budou všechna SVJ schvalovat své úmysly jen stoprocentní většinou.

  Vložil Qwerty (bez ověření), 20. Únor 2013 - 13:49

  Bohouši, ten bachař byl na hlavu, tam by ani 100% nepomohlo. Měl být zavřený v ústavu. Státní orgány to odmítaly řešit a čekaly, až se něco stane. Něco se stalo a státní orgány nyní řeší vzniklou situaci. Pokud by se něco nestalo, tak by státní orgány nic nedělaly. To je smutná realita.

  Vložil Orgán (bez ověření), 23. Únor 2013 - 13:19

  „Státní orgány to odmítaly řešit a čekaly, až se něco stane.“

  Státní orgány nezasáhnou dříve, než se něco stane.

  A to ani v případě, že je situace déletrvající, nazrává a je zřejmé, co nastane. Pouze vyčkávají. Případně jsou ochotni stíhat a pokutovat toho, kdo hlášení o ohrožení podá (nikoliv toho, kdo opakovaně vyhrožuje újmou), a to s odůvodněním, že způsobenou újmu ani vyhrožování další újmou jim nepotvrdil do protokolu. Nestačí dodané listiny s vyhrožováním černé na bílém.

  Nic nehlásit!

  Vložil Viktor_SVJ, 20. Únor 2013 - 11:47

  Prosta vetsina by zcela urcite nemela stacit. Tech 6 z 9 vlastniku, co to schvalili, melo alespon 75% z celeho domu? (viz ZoVB, par 11 odst 5).

  Odpurce cehokoliv je radno presvedcovat argumenty – vycislenim uspor a podobne.

  Vložil jaklan (bez ověření), 21. Únor 2013 - 9:28

  Zkuste mně prosím vyčíslit ty údajne úspory.

  Vložil Viktor_SVJ, 21. Únor 2013 - 12:08

  Na to si najmete odbornou firmu. Tepelne ztraty se daji nejak zmerit/spocitat. Kolik z nich bude schopno jake zatepleni ubrat, jakou to bude znamenat financni usporu a tedy za jak dlouho se investice vrati, to uz by nemel byt takovy problem dat dohromady.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".