povinnost SVJ zajisiti osvětlení společných prostor

Vložil Anonymous, 6. Březen 2010 - 11:18 ::

Dobrý den, prosím o radu. Dle jakých norem či zákonů se SVJ musí řídit při zavádění osvětlení společných prostor, stejně jako při opravách společných prostor (podlahy, stěny). Konkrétně: může jeden z členů SVJ požadovat, aby před jeho bytem (ve společných prostorách), byla opravena podlaha a zavedeno světlo s poukazem na bezpečnost a požární ochranu? V zákoně 133/1985 ani v ČSN 730833 jsem nic relevantního nenašla. Díky,Kučarová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 6. Březen 2010 - 12:39

  Oprava podlahy ve společných částech domu je snad samozřejmostí, kterou zařizuje výbor bez toho, že by jej musel někdo speciálně pobízet.

  Pokud jde o osvětlení, stavba byla zkolaudována s elektrickými rozvody a osvětlovacími tělesy na konkrétních místech. Předpokládám, že rozmístění odpovídalo normám platným v době výstavby. Určitě vám člen na požádání sdělí, podle kterého předpisu či normy usuzuje, že intenzita osvětlení před jeho bytem je nedostačující. Podle toho pak postupujte dále.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".