Poškozování věcí ve společné kolárně

Vložil Miroslav Klas, 26. Srpen 2022 - 9:16 ::

Dobrý den. Prosím o radu co s tím. Jezdím do práce na kole, tj. přes léto jej parkuji ve společné zamykatelné kolárně panelového domu. Do výtahu ke svému bytu se s ním totiž vejdu jen velmi složitě. Kolárna je jinak využívána ostatními spíše jako odkladiště přebytečných věcí. To by tak nevadilo, jako provozovaná zábava jednoho z vlastníků, kdy patrně ze zlomyslnosti mi kolo opakovaně drobně poškozuje – propíchané pneu apod. (=pozdní příchod do práce apod.) Důkazy na něj nemám, nicméně nepřímých indicií je dost a dost. Na přímou otázku se dotyčný samozřejmě nepřiznal. Bohužel se jedná obecně o problémovou osobnost, ze které ostatní mají obavy. Snažil jsem iniciovat kamerový systém ve společných prostorách, bohužel zatím bezúspěšně. Za jakých podmínek může SVJ omezit přístup do společných prostor konkrétním osobám? Anebo máte tip na jiné řešení, které by pomohlo? Díky za pomoc.

  • společné části

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Člen (bez ověření), 26. Srpen 2022 - 9:58

Nejjednodušší řešení je vejít se do výtahu.

Protože varianta promluvit si s problémovým členem, asi ve vašem případě nepadá do úvahy, pokud se ho bojíte.

Instalaci kamerového systému z důvodu kolárny, jak jste již uvedl, že v kolárně skladujete kolo převážně vy, tak je asi také neprůchodná z finančních důvodů, proč by ostatní se měli finančně podílet na sledování vašeho kola.

Poslední možnost je vaše instalace fotopasti a chytnout ho při činu za ruku. A na kole se skrytou kamerou a být ve střehu a chytit ho tam když manipuloval s vaším kolem a zavolat rychle 158, ale viz odst.2 – No to potřebujete určitou odvahu. Lokty.

Vložil Miroslav Klas, 26. Srpen 2022 - 11:24

To není rada, to je nepřijatelný ústupek. Jednou je to společná místnost určená na ukládání jízdních kol, kočárků a pod. Nikoliv jako odkladiště bordelu a rejdiště zlomyslníků. Chytnout ho za ruku by bylo sice pěkné, ale problém zůstává (respektive problémový spolumajitel v baráku a možnost se za „příkoří“ dále mstít jinak). Takže asi jediná pořádná cesta je lepší zabezpečení společných prostor

Vložil petrsv, 26. Srpen 2022 - 19:26

Ten kamerový systém by samozřejmě nemohl být jen pro tu kolárnu. Jestli ho v domě nemáte, tak byste měl ostatní přesvědčit, abyste ho měli. Na hlídání vchodů a společných prostor. Já bych už v domě bez kamer snad ani nechtěl bydlet, je to skutečná pomůcka proti lidem, kteří si myslí, že jsou nedotknutelní. Nicméně s tou fotopastí to taky není špatný nápad.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".