Počet osob ve SVJ
Prosím o vysvětlení, jak se počítá počet osob ve společenství za účelem platby podle počtu osob např. elektrické energie ve spol.prostorách. Kdy se započítávají osoby, které se v bytech zdržují nepravidelně, nesouvisle. Existuje nějaký předpis, který to nějak upravuje? Kdy a komu se musí taková osoba ohlašovat ? Existuje snad nějaká hranice počtu dní za časové období , kdy tato osoba pro zápočet musí pobývat v bytě?. Jak se toto provádí prakticky ? Děkuji za poučení
Josef
Nic si s tím nelamte hlavu, Josefe!
Nikde to stanoveno není. Pokud jsou v bytě nahlášeni tři vlastníci, ale po většinu roku se tam zdržují jen dva – jejich problém. (My jsme v bytě hlášeni tři. V knize členů, kterou vede předsedkyně – maminka – respektive já – je tu vedena maminka, sestra a bratr. Fyzicky jsme tu ovšem ve složení maminka, bratr a já. Nebo třeba sousedi: Jsou hlášeni čtyři, ale syn k nim jezdí jen málo, spíš jednou měsíčně na víkend. Přesto řekli, že chtějí zůstat hlášeni čtyři…)
Vyúčtování jste stejně povinen – kvůli ochraně před reklamací vyúčtování – dělat podle počtů členů, které máte v „Seznamu členů“ – u nás je to „Kniha členů“, který snad vedete a ve svých stanovách jste ho nevypustili.
Když se Vám meziročně někdo odhlásí nebo přihlásí, musíte to rozpoměrovat ještě na osoboměsíce a pak teprve pronásobit na počty osob v daných měsících v jednotce. Ani to rozpočítávání těch pětikorun za společnou elektriku není nic jednoduchého! (-:
Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz
Poslední komentáře