Počet osob ve SVJ

Vložil Anonymous, 20. Listopad 2007 - 13:22 ::

Prosím o vysvětlení, jak se počítá počet osob ve společenství za účelem platby podle počtu osob např. elektrické energie ve spol.prostorách. Kdy se započítávají osoby, které se v bytech zdržují nepravidelně, nesouvisle. Existuje nějaký předpis, který to nějak upravuje? Kdy a komu se musí taková osoba ohlašovat ? Existuje snad nějaká hranice počtu dní za časové období , kdy tato osoba pro zápočet musí pobývat v bytě?. Jak se toto provádí prakticky ? Děkuji za poučení

Josef

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 566a567, 15. Prosinec 2007 - 13:20

  Nic si s tím nelamte hlavu, Josefe!

  Nikde to stanoveno není. Pokud jsou v bytě nahlášeni tři vlastníci, ale po většinu roku se tam zdržují jen dva – jejich problém. (My jsme v bytě hlášeni tři. V knize členů, kterou vede předsedkyně – maminka – respektive já – je tu vedena maminka, sestra a bratr. Fyzicky jsme tu ovšem ve složení maminka, bratr a já. Nebo třeba sousedi: Jsou hlášeni čtyři, ale syn k nim jezdí jen málo, spíš jednou měsíčně na víkend. Přesto řekli, že chtějí zůstat hlášeni čtyři…)

  Vyúčtování jste stejně povinen – kvůli ochraně před reklamací vyúčtování – dělat podle počtů členů, které máte v „Seznamu členů“ – u nás je to „Kniha členů“, který snad vedete a ve svých stanovách jste ho nevypustili.

  Když se Vám meziročně někdo odhlásí nebo přihlásí, musíte to rozpoměrovat ještě na osoboměsíce a pak teprve pronásobit na počty osob v daných měsících v jednotce. Ani to rozpočítávání těch pětikorun za společnou elektriku není nic jednoduchého! (-:

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".