pladba nájemného

Vložil srenkova, 17. Červen 2010 - 7:43 ::

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je možné změnit pladbu nájemného?Nyní platím trvalým příkazem,ale chtěla bych platit přes SIPO.Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 17. Červen 2010 - 11:49

  Ať už jde o nájemné nebo předpis plateb, vlastník nemovitosti nebo SVJ musí mít uzavřenu smlouvu s Českou poštou a zároveň obsluhovat příslušný program. To ještě není nejhorší zádrhel.

  Jde o to, že pokud se jedná o méně než 100 plateb, je tam poplatek 200 Kč a vždy pak 3,10 Kč za každou platbu. Když to třeba propočtu na to, že nám banka strhává poplatek za došlou platbu 6 Kč/kus, tak se SIPO pro SVJ začíná rentovat až při cca 70 a více platbách.

  Je tedy na zvážení každého vlastníka a hlavně SVJ celkově, zda na SIPO i při těchto podmínkách přistoupí, samozřejmě jsou zde i výhody – není potřeba spoléhat na vlastníky při změnách předpisů, většinou je lepší platební morálka, když vlastníci mají na SIPO štítku i platby „ostřejším“ dodavatelům apod.

  Vložil Aja (bez ověření), 17. Červen 2010 - 13:21

  PeDuPles jak jste přišel (přišla) na to, že se jedná o společenství. Já tvrdím, že dotaz poslal nájemník.

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 17. Červen 2010 - 13:58

  Nevím, nakolik se v branži vlastníků a nájemníků pohybujete, ale upřímně vám řeknu, že v mém SVJ tomu jinak než nájemné nikdo neřekne a když operuju s pojmem předpis záloh, tak vyjeveně zírají, dokud pojem nájemné taky nepoužiju.

  Proto jsem odpověděla tak, že se to týká jak nájemného, tak předpisu záloh u vlastníka – obecné podmínky platí stejně, smlouvu o SIPO musí mít vlastník domu (u městských bytů většinou pověřený správce) nebo SVJ. Také beru v úvahu, že jsme na portále SVJ a tudíž by se tu moc nájemníků vyskytovat nemělo. Ale nevylučuju to.

  V každém případě se tedy tazatel musí obrátit na příjemce platby (tedy vlastníka nebo SVJ) s dotazem, zda tuto službu poskytuje. Pokud ano, nahlásí spojovací číslo a je vymalováno. Pokud ne, pak kvůli jednomu vlastníkovi nebo nájemci ji patrně nikdo zřizovat nebude.

  Vložil ET (bez ověření), 17. Červen 2010 - 9:34

  O platbě nájemného je nejlepší domluvit se s majitelem bytu. Nás se neptejte, my nevíme, jaký má majitel bytu požadavek.

  Vložil Tonda (bez ověření), 17. Červen 2010 - 8:06

  Nárok na platbu přes SIPO nemáte, lze však takovýto způsob platby dohodnout.

  Tonda

  Vložil tata_FIDO, 17. Červen 2010 - 7:54

  v tom aspoň u nás není problém buď SIPO nebo platba přímo na účet společenství (ne jen nájem, ale i poplatky za služby)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".