Odstoupení z funkce

Vložil Jaroslav Dohnal, 12. Červenec 2012 - 17:35 ::

Zdravím, Mám dotaz při odstoupení z funkce předsedy, když nebylo vzato na vědomí výborem jak je to s legislativou při právních ůkonech kdy je za potřebí podpisu předsedy a člena výboru. Mohu po dobu 30 dnů do ukončení funkce ještě normálně fungofat či nikoliv Předem děkuji za pomoc Jaroslav Dohnal

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil svjdukelská111, 12. Červenec 2012 - 18:20

    Pokud odstoupíte, tak funkce končí dnem projednání na výborové schůzi. Pokud toto výbor neprojedná, funkce končí po 30 dnech. Do ukončení, ať jedním nebo druhým způsobem, tedy normálně fungujete a podepisujete dokumenty.

    Vložil Jaroslav Dohnal, 12. Červenec 2012 - 20:21

    Je to někde podložitelné ? Jde mi o to že do ůplného skončení funkce je legilativně vše v pořádku mé podpisy? Jaroslav Dohnal

    Vložil petrsv, 13. Červenec 2012 - 7:31

    Pokud jste si nezměnili Stanovy a máte to podle vzorových (Nařízení vlády č. 371/2004), tak to najdete zde:

    Orgány společenství, Čl. VI, Společná ustanovení, odst. 8):

    „Člen voleného orgánu společenství může před uplynutím funkčního období z funkce odstoupit. Odstoupení musí písemně oznámit orgánu společenství, jehož je členem. Jeho funkce končí dnem, kdy tento orgán odstoupení na své schůzi projednal, nejpozději však uplynutím 30 dnů ode dne doručení oznámení o odstoupení.“

    Vložil lake, 12. Červenec 2012 - 21:15

    Pane Dohnale,
    je-li to podložitelné můžete zjistit jenom Vy sám. Tyto záležitosti nejspíše upravují vaše stanovy. Přečtěte si je. Nikde jinde nehledejte - nic "podložitelného" pro SVJ nenajdete.

    lake

    Vložil Jaroslav Dohnal, 13. Červenec 2012 - 17:46

    Děkuji za odpovědi, naše stanovy jsou podle těch vzorových to vše vím, jedná se mi ale o následující: 1)je pravdou že pokud výbor rezignaci nevzal na vědomí, začíná běžet lhůta 30-ti dnů. Jsou mé pravomoce , jako např podpisové práva platné po tuto dobu? nebo né? To je věc kterou jsem se nikde nedočetl ani v zákoně 72.
    2)Dále je pravda že i když podám výboru rezignaci na funkci předsedy, stále jsem členem výboru? A v případě že nechci být ani ve výboru, oznamuji své odstoupení Shromáždění SVJ?

    Jaroslav Dohnal

    Vložil svjdukelská111, 13. Červenec 2012 - 19:12

    Na to vám ale petrsv odpověděl, viz:

    „Člen voleného orgánu společenství může před uplynutím funkčního období z funkce odstoupit. Odstoupení musí písemně oznámit orgánu společenství, jehož je členem. Jeho funkce končí dnem, kdy tento orgán odstoupení na své schůzi projednal, nejpozději však uplynutím 30 dnů ode dne doručení oznámení o odstoupení.“

    Pokud si nejste jist datem doručení, tak doporučuji zaslat rezignaci doporučeným dopise všem členům výboru. Žádný z nich nebude moci prohlásit, že vaše rozhodnutí nedostal. Pokud tedy výbor dostane do rukou vaše rozhodnutí o ukončení funkce, je jedno jestli toto vzal na vědomí, nebo nevzal. 30 denní lhůta začíná běžet doručením. A není vaše povinnost zjišťovat jestli byl doporučený dopis doručen. Jak jsem již psal, po projednání výborem, nebo po 30 dnech vaše funkce končí. Do té doby plníte svoji funkci bez omezení. 2.) Pokud podáte rezignaci na funkci předsedy výboru a ne rezignaci na člena výboru, členem výboru nadále zůstáváte a jako člen výboru volíte z dalších členů výboru nového předsedu. Pokud odstupujete i z funkce člena výboru, oznamujete tuto skutečnost opět pouze výboru.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".