Odměny výboru a kk

Vložil LB, 26. Říjen 2016 - 16:10 ::

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dají se odměny výboru a KK, vyplácet z tvz. FO, nebo musí být rozpočítány v měsíčním předpisu plateb. děkuji za odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Poznamka (bez ověření), 27. Říjen 2016 - 0:12

  Cokoliv se vyplácí uhradí se ze společného finančního zdroje z běžného účtu nebo z pokladny aniž by byly tyto zdroje účelově členěny. Náklad vzniklý ze závazku výplaty je pak kvalifikován podle účelu výdaje. V tomto případě odměny funkcionářů tvoří náklady vlastní správy. Buď máte takto/obdobně pojmenovanou položku v měsíčním předpisu nebo pokud ne, jsou též považovány za náklady domu a pozemku.

  Vložil Werewolf, 27. Říjen 2016 - 5:58

  Takže vy vybíráte peníze bez účelu, jen tak, bez plánu, prostě to hážete na hromadu a pak z toho berete jak se to hodí? Aspoň to neříkejte nahlas…

  Vložil Volný (bez ověření), 26. Říjen 2016 - 19:59

  Z tzv. FO by se uvedené odměny čerpat neměly. Do tzv. FO přispíváte pode výše spoluvlastnického podílu a to by znamenalo, že by vlastně vlastníci přispívali na odměny v různé výši podle svých spoluvlastnických podílů. Podle NOZ se ale náklady na odměny mají rozúčtovat na každou jednotku stejně.

  Vložil ferka (bez ověření), 27. Říjen 2016 - 8:50

  Počítá se sem i SP a ZP? Praxe bývá taková, že shromáždění schválí odměny např. 30 tisíc Kč, členové výboru si tuto odměnu rozdělí, ale účetní ještě musí řešit zaplacení daně, SP a ZP a to se většinou už tahá z fondu oprav.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 27. Říjen 2016 - 12:26

  Mezi všechny jednotky v domě budou rozúčtovány ve stejné výši veškeré osobní náklady. I kdyby shromáždění schválilo 30 Kč hrubého / byt / měsíc, rozúčtováno bude 40 Kč / byt / měsíc, jelikož to je skutečný (superhrubý) náklad, který SVJ vynaloží.

  Vložil Werewolf, 26. Říjen 2016 - 18:16

  V žádném případě to nesmíte brát z FO! Za prvé tím FO máte předně namysli Dlouhodobou zálohu na opravu a údržbu. (fond se tomu říká zlidověle, ve skutečnosti se o žádný fond nejedná, ten je tvořen ze zisků). Odměna je příspěvkem, nikoli vypořadatelnou zálohou. Takže dohodněte si odměnu a měla by mít svoji vlastní položku na předpise. Je to úplně jiná položka, a zpracovává se v účetnictví zcela odlišně.

  Vložil MartinII, 27. Říjen 2016 - 7:44

  Werewolf připomněl důležitou okolnost, a sice že v souvislosti s § 1180 by měly být opraveny EL a všechny zálohy „na byt stejně“ by měly mít svou položku stejně jako (v našem případě) komín a STA.

  Vložil VN (bez ověření), 26. Říjen 2016 - 16:27

  uvedené ve stanovách. Každopádně ale je to dost silně neobvyklé. FO je na opravy a rekonstrukce , nikoliv odměny. Doporučuji zřídit , do stanov zapracovat fond odměn a odměny vyplácet z tohoto fondu..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".