Noční klid- změna večerního času?

Vložil Anonymous, 2. Duben 2010 - 20:13 ::

Lze odhlasovat v rámci společenství na schůzi, po podaném návrhu jedním z členů, změnu rozmezí nočního klidu, resp. tedy snížení večerní hranice z 22h dané zákonem na např. 21h? Předem děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 2. Duben 2010 - 20:45

  Pro Vaši informaci, o "nočním klidu" hovoří jedině zákon č. 200/1990 Sb. (zákon o přestupcích). V části Přestupky proti veřejnému pořádku § 47 odst. 1 písm. b) čteme: Přestupku se dopustí ten, kdo poruší noční klid.
  Pojem "noční klid" není ovšem v zákoně definován, takže je možno si pod tím představit lecos. Není vyloučeno, že je to upřesněno ve vyhlášce obce. Vy to samozřejmě nemůžete svévolně měnit.

  Zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví v § 34 stanoví pojem "denní doba" a "noční doba" (doba mezi 22.00 a 6.00 hodinou). Tyto pojmy se používají pro účely kontroly dodržení povinností v ochraně před hlukem a vibracemi. Změnu zákona si ve vašem SVJ odhlasovat nemůžete.

  lake

  Vložil kaja (bez ověření), 4. Duben 2010 - 19:23

  Ano jiste, dekuji za vysvetleni pojmu. nejsem pravnik. nicmene nejde alespon odsouhlasit v ramci domovniho radu napr. po 21. h omezeni cinnosti jako je vrtani apod.? asi ne, ze?

  Vložil lake, 4. Duben 2010 - 20:17

  Odsouhlasit si to můžete, samozřejmě. Počítejte ale s tím, že takováto v domovním řádu obsažená pravidla se prakticky nedají vymoci s pomocí přestupkového řízení, nebo jinými oficiálními pákami.

  To znamená, že pokud jsou všichni slušní, je v domě klid i bez Domovního řádu. Jakmile se objeví "potížista", bude nejspíše Domovní řád vesele ignorovat.

  Jedině snad dát si do stanov finanční kompenzaci za porušování klidu v domě (nesmíte to nazvat "pokuta"). Půjde prostě o kompenzaci za zhoršené hlukové poměry, která bude náležet slušným a tichým vlastníkům. Potížista by se proti ní musel bránit soudně, to mu znepříjemní život. U soudu byste mohli i vyhrát, bude-li to zdokumentováno a budou-li vlastníci ochotni svědčit.
  (Co jsem napsal berte pouze jako teoretizování, nikoliv radu.)

  lake

  Vložil kaja (bez ověření), 5. Duben 2010 - 20:39

  jasne, chapu, diky za odpovedi

  Vložil Ignác (bez ověření), 4. Duben 2010 - 20:32

  „Potížista by se proti ní musel bránit soudně“

  Potížistovi úplně postačí, když pokutu nezaplatí. (Tím se nikterak rušení nočního klidu nezastávám, právě naopak, klid je pro bydlení velmi podstatný, a to nejen noční.)

  Ignác

  Vložil Anonymous, 2. Duben 2010 - 20:22

  Pokud jste zákonodárce, pak ano.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".