NEZNÁMA ÚČETNÍ

Vložil maruška (bez ověření), 23. Listopad 2019 - 17:23 ::

Jsme malé SVJ. jenom předseda,již osm let nám nechce sdělit jméno účetní,účetnictví se vlastně nevede,ale neznámá účetní pobírá 1 000,.Kč měsíčně,je nás pět spoluvlastníků .musíme platit fond oprav.Soused fond přestal platit,předseda podal na něj žalobu.Pani soudkyni nezajímalo,kdo účetnictví vede i přesto,že za osm let nedostáváme vyučtování,Soused soud prohrál i když v domě žádné opravy neprobíhají a účetní znát vlastně nemusíme je v anonimitě.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JaVa, 23. Listopad 2019 - 17:55

  „Soused soud prohrál i když v domě žádné opravy neprobíhají a účetní znát vlastně nemusíme je v anonymitě.“

  Váš soused, zřejmě neuplatnil u právnické osoby SVJ/resp.jeho statutárního orgánu své právo, nahlížet do smluv uzavřených ve věcech správy,do účetních knih a dokladů dle § 1179/89/2012 Sb., a nevyžadoval nahlížení do podkladů k účetnictví a vypořádání námitek dle § 8 z.č.67/2013 Sb.,

  On pouze přestal platit své povinné částky na správu domu a služby s tím spojené.Takový způsob řešení jeho sporu s SVJ, byl předem prohraný!

  Je třeba si nejprve uvědomit,že člen SVJ, není v žádném právním vztahu s nějakou účetní firmou.Tato fyzická nebo právnická osoba, je smluvně vázaná jen s právnickou osobou SVJ.Takže i kdyby jste něco po této účetní požadovala, měla by Vás odkázat na váš statutární orgán a žádné informace by Vám neměla předat!

  Přeji Vám hezký zbytek dne.JaVa

  Vložil Kateřina členka SVJ (bez ověření), 25. Listopad 2019 - 12:06

  „On pouze přestal platit své povinné částky na správu domu a služby s tím spojené.Takový způsob řešení jeho sporu s SVJ, byl předem prohraný!“

  Jaký postup tedy doporučujete? S ohledem na právní zásadu „Kdo platí, souhlasí“.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".