Neplacení do fondu oprav

Vložil Milan Tichý, 21. Leden 2009 - 21:01 ::

Dobrý den Zajímá mne kolika procenty se běžně úročí dlužné částy člena SVJ do fondu oprav.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 22. Leden 2009 - 12:15

  Milane to je dobrý dotaz. Jsem zvědavý jak se zdejší portálový teoretičtí chytrolíni postaví k této otázce. A připojil bych se s doplňujícím dotazem. Dejme tomu, že vlastník neplatí do tzv.fondu oprav, Výbor vlastníka „postraší“ nějakýma úroky z dlužné částky . Ale snad jedině soud by mohl pomoct? Nebo zapálit neplatiči byt???

  Vložil salant (bez ověření), 22. Leden 2009 - 14:59

  Postup je normální. Soudní žaloba,předběžné opatření (aby nebyl byt prodán i s dluhem), soud a exekuce. Nám takto jeden dlužil přes 70,000 Kč (tak daleko to nechal bývalý výbor dojít). Po seznámení s těmito kroky bleskem dluh vyrovnal.

  Vložil Jan (bez ověření), 22. Leden 2009 - 16:55

  Vážený,tak jednoduché to v této společnosti není.Exekutorovi se k prodeji nemovitosti- bytu – moc nechce. Je to moc práce a dluh 100 000,– Kč je malý /pro exekutora/.A v pří­padě více finančních požadavků na dlužníka je SVJ na posledním místě. To jenom pro Vaši informaci.

  Vložil Václav (bez ověření), 22. Leden 2009 - 16:07

  Vážený pane Salant,

  za jak dlouho vrátí soud poplatek za předběžné opatření? Je to až po skončení procesu, což může být i přes deset let, nebo dříve? Děkuji za Váš předchozí příspěvěk i za odpověď na můj nynější dotaz.

  Vložil Anonymous1 (bez ověření), 22. Leden 2009 - 12:59
  Vložil Anonymous1 (bez ověření), 22. Leden 2009 - 12:57

  Neurazejte ostatni lidi, kdyz sam nemate tuseni o zakladnich vecech. Kazdy vlastnik je povinen do FO platit. Pokud neplati, je to standrdni dluh, ktery je postize urokem z prodleni ve vysi 0,0025 procenta za den. Pokud dluznik stejne nezaplati i pres tusim tri vyzvy, pomuze dat ho k soudu…promlceci doba jsou 3 roky

  Vložil Anonymo (bez ověření), 22. Leden 2009 - 13:34

  To co zmiňujete, je tzv.poplatek z prodlení a může se používat jen u nájemného – viz občanský zákoník. U dluhů do FO se používá úrok z prodlení, který je stanoven z repo sazby (+7% p.a.), takže to vychází mnohem méně – dnes je repo sazba velice nízká, a skoro se to ani nevyplatí účtovat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".