Na co slouží přesně kočárkarna?

Vložil bodaboda, 4. Květen 2010 - 16:47 ::

Na co slouží přesně kočárkarna? Lidi si tam začali dávat různé věci. Dělají si z toho sklep.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vaše jméno (bez ověření), 5. Květen 2010 - 6:37

  Kočárkárna může v souladu se zákonem sloužit třeba jako sklad krmiva pro chov primátů provozovaný společenstvím.

  Vložil lake, 5. Květen 2010 - 8:02

  Pan "Vaše jméno" se mýlí, jako ostatně vždy.

  V soudní praxi je konstantně zastáván názor, že při posouzení účelu užívání místnosti je nutno vycházet ze stavebněprávních předpisů; rozhodující je vždy kolaudační stav, nikoliv faktický způsob užívání místnosti, ani obsah kupní smlouvy či nájemní smlouvy. K tomu viz např. rozsudky Nejvyššího soudu ČR sp. zn. 26 Cdo 3824/2008 a 26 Cdo 3714/2008.

  Kočárkárna nemůže být provozovnou, kanceláří ani skladem krmiva, pokud neproběhne rekolaudace (zajišťuje stavební úřad).

  Pro povolení změny způsobu užívání stavby bude stavební úřad vyžadovat dodržení předpisů (zejména požárních a hygyenických). Například rekolaudace kočárkárny na sklad bude vyžadovat instalaci dodatečného hasicího přístroje do místnosti.

  lake

  Vložil Aha (bez ověření), 5. Květen 2010 - 8:32

  To byste nejprve musel najít nějaký předpis, který zakazuje ve společné části domu, která není únikovou cestou, skladovat krmivo pro primáty. Krmivo přitom skladuje přímo správce této společné části domu. (Poněkud jiná situace by nastala, pokud by společnou část domu užíval jako sklad některý ze spoluvlastníků.)

  Aha

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".