Musí SVJ zajistit příjem TV signálu

Vložil Anonymous, 24. Leden 2009 - 19:22 ::

Dobrý den, rád bych se informoval, zda je povinností našeho SVJ zajistit příjem TV signálu v případě, že náš dům je připojen na STA z vedlejšího domu. V Prohlášení vlastníka budovy je formulováno, že společnými částmi domu jsou (mimo jiné)

 • 1/2 podílu kabelového přívěsu pro přívod televizního signálu od výstupu zařízení STA v domě ..(vedlejší dům), po vstup do zabudované části rozvodu STA.
 • zabudované části systému STA po účastnické zásuvky v jednotkách.

Je možné, že vedlejší dům nám odmítne poskytnout dodávku signálu a budeme muset řešit tento problém. Děkuji za Vaše odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymousag (bez ověření), 24. Leden 2009 - 20:43

  Vážený anonyme – musí se jenom umřít. Nemám rád dotazy tipu „SVJ musí“… Dám příklad jak je to u nás. 24 bytů z toho má 22 jinší přípojení TV než STA, do STA jsme neinvestovali posledních cca 7 roků ani korunu, rozvody mají 32 roků to i držáky na antény, protože budeme letos z jara natírat střechu(pozink), rozhodli jsme a shromáždění to odsouhlasilo, že dojde k demontáži starých antén a k dočastnému ukončení provozu STA, po uplné digitalizaci zase shromáždění rozhodne zda si zrekonstrujeme již digitálníSTa, zda budou potřeba nové rozvody atd. Ale rozhodne shromáždění. STA máme jako společný prostor ale to neznamená že MUSÍ. PŘECE K VŮLI JEDNOMU NEBO 2 VLASTNÍKŮM NEBUDEME VYNAKLÁDAT PROSTŘEDKY , KTERÉ BY ŠLY VYUŽÍT LÉPE. ROZHODNE SHROMÁŽDĚNÍ. JarekSVJ

  Vložil Lukša Ivan (bez ověření), 24. Leden 2009 - 21:06

  Vážený pane Jarku! U nás cca 2/3 vlastníků BJ využívá právě STA. Samozřejmě, že důležitým kritériem pro řešení problému bude i finanční náročnost. S pozdravem a přáním dlouhého života Lukša Ivan.

  Vložil Anonymouswqq (bez ověření), 24. Leden 2009 - 21:31

  Ivane já popisoval pouze náš případ, jak je to v našem SVJ

  Vložil Matějka Jaroslav, 24. Leden 2009 - 19:45

  Vážený anonymousi,

  pokud je takto uvedeno v „Prohlášení…“ musí společenství příjem signálu zajistit.

  1. Měla by být uzavřena smlouva s vedlejším domem o využití jejich zařízení příjmu signálu včetně PRAVIDEL pro podíl úhrady nákladů a provozu daného zařízení „vedlejšímu domu“.
  2. SVJ ve svém domě musí zajistit provozuschopnost rozvodů STA.

  Matějka

  Vložil Lukša Ivan (bez ověření), 24. Leden 2009 - 20:41

  Dobrý večer pane Matějko! Děkuji za Vaši rychlou odpověď. Připravujeme se na shromáždění SVJ a jedním z bodů bude i řešení příjmu digitálního signálu. Bohužel někteří již začali na dům instalovat svoje satelity, což není příliš estetické (mnoho z nich je umístěno přímo na stěně domu). Dá se tedy předpokládat, že diskuze na dané téma bude bouřlivá. Z tohoto důvodu jsem chtěl mít jistotu a argument pro návrh nutnosti zabezpečení signálu (z vedlejšího domu, či vybudováním vlastní STA). Ještě jednou Vám děkuji. S pozdravem Lukša Ivan.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".