Marihuana zápach ve společných prostorách

Vložil Páralová (bez ověření), 21. Duben 2022 - 4:23 ::

Dobrý den Prosím o radu jak by jste řešili tuto situaci. Ve společných prostorách si některý ze spoluvlastníků udělal mini pěstírnu konopí. Jakmile se.na to přišlo – dle zápachu, informovala jsem všechny vlastníky s tím, aby neznámý pěstitel dal společné prostory do původního stavu. Jedná se prostory pod zámkem, tudíž nikdo kromě vlastníků nemá přístup. Nicméně se k tomu nikdo nemá, jak tedy postupovat? Děkuji za rady

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Hubert (bez ověření), 21. Duben 2022 - 21:25

  … se snazite je nahrazovat nebo pusobit na poli prevence ?

  jako by jste nemeli dost starosti.

  Vložil Eleonora Otýlie Potůčková Bubeníčková (bez ověření), 21. Duben 2022 - 20:43

  Co přesně Vám vadí?

  Vzniká Vám škoda? Jak? V jaké výši?

  Vložil Libas (bez ověření), 27. Duben 2023 - 9:17

  Dobrý den. Pěstování konopí je protiprávní činnost zvaná nepovolené nakládání s omamnými jedy a prostředky, na kterou tedy je každý občan relativně povinnen reagovat, alespoň oznámením orgánům výkonné moci, tedy policii. Jestli to neudělá, je předmětem důkazů, zda-li úmyslně, či neúmyslně :-). Orgán prošetří-prověří a posoudí do třiceti dnů reaguje vyroyuměním o proběhnutém šetření a stanovisek z něj plynoucích, ke kterým dospěl. Dále popřípadě převezme řešení do svých rukou, nebo může i na základu výsledků proběhlých šetření kauzu odložit, nebo doporučit její pokračování k občansko-právnímu řešení. To si myslím já. Ať je trávě zem lehká. Howg

  Vložil prujem (bez ověření), 21. Duben 2022 - 15:13

  No muzete privolat PČR a ta tam “uklidí”…

  Anebo poskytnout více času pěstiteli k úklidu a mu k tomu zhasnout. Neuvádíte, v jakém je to stavu a kolik času jste jim dala. Je možné, že pěstitel jaksi nemůže…

  Mě by spíš trápilo, kde brali elektrický proud? Pěstírna je poměrně energeticky náročná…

  Vložil Davut (bez ověření), 21. Duben 2022 - 18:51

  co je to prosím MINI pěstirna, to jsou 2 květináčky na podšálkách na parapetu kolárny?

  Můžete doplnit foto? Abychom to tady zbytečně nehrotili s poli cií…

  Technické konopí s obsahem t h c pod procento může i na poli o výměře do 100 m2 pěstovat v podstatě každý

  Vložil Pepe (bez ověření), 29. Duben 2022 - 18:17

  Úplně jedno kolik má THC. Ve společných prostorách nemá nikdo pěstovat, respektive užívat a odebírat energie,bez svolení ostatních vlastníků. Tím víc jedná li se o potencionálně nelegální činnost.

  Vložil Usměrňovač (bez ověření), 11. Duben 2023 - 20:02

  „Ve společných prostorách nemá nikdo pěstovat, respektive užívat a odebírat energie,bez svolení ostatních vlastníků.“ (Vložil Pepe (bez ověření), 29. Duben 2022 – 18:17)

  Ve společných prostorách může každý vlastník pěstovat, respektive užívat a odebírat energie, bez svolení ostatních vlastníků.

  Už se zde řešilo.

  Vložil Justitianus, 21. Duben 2022 - 7:06

  Chybí důležitá informace: Vy jste kdo? Ptáte se jako vlastník jednotky, jako spoluvlastník jednotky, jako člen domácnosti vlastníka jednotky, jako předseda SVJ, nebo jako členka výboru SVJ?

  Justitianus

  Vložil prujem (bez ověření), 21. Duben 2022 - 15:10

  Ze je to s pravdepodobnosti hranicici s jistotou člen statutárního orgánu nebo kontrol. si muzete zjistit i sam. Jaky je rozdil, jakou zastava funkci?

  Pouhy vlastnik nejcaseji nemuze oslovovat ostatni vlastniky, protoze na ne NEMA KONTAKTY. Pominu-li obeslani pozemni postou na formalni adresy.

  Pripadne mi poradte, jak ziskam jako neclen organu kontakty na vsechny vlastniky?

  Diky.

  Vložil Werewolf, 22. Duben 2022 - 17:25

  Je obejdete :-D A pokud by chcete mluvit i s těmi, co byt pronajímají, co se podívat na stránky katastru? ;-)

  Vložil wilda99, 11. Duben 2023 - 19:36

  Mám dotaz na základě stížností obyvatel domu. Co má/může podniknout vlastník bytu vůči nájemníkovi jednoho bytu, když je podezření že kouří marihuanu. Obyvatelé domu si stěžují, že nejvíce je marihuana cítit v prostoru před dveřmi pronajatého bytu.

  Na webu bezplatnaprav­niporadna.cz se píše, že vlastník bytu může čelit žalobě v civilním sporu, aby zajistil, aby obyvatelé nebyli kouřem obtěžováni. Je prý možné nájemníka nahlásit na Policii, a ten tedy bude muset čelit přestupkovému řízení.

  Moje otázka je,

  • kdo je oprávněn/schopen zjišťovat a dokázat kdo kouří marihuanu a obtěžuje sousedy ? Legislativa je v tomto asi dost bezzubá, pokud nejde o odhalení pěstírny, a dotyčný si marihuanu jen obstarává a kouří.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".