Korigovaná plocha jednotky

Vložil Anonymous, 19. Duben 2009 - 11:53 ::

"Návrh nového ZoVB s navrhovanou účinností od 2010–01–01 už v tom dělá zmatek, pokud bych věděl, jak oslovit autory návrhu, pak bych jim napsal, aby zachovali stávající stav, kdy jednoznačně definovaný spoluvlastnický podíl je přímo odvozen od plochy jednotky a nezaváděli nějakou „korigovanou plochu“ pro účely rozúčtování. Rozumbrada“

Vážení,

v jiném vlákně jsem uvedl příspěvek, který jsem z části okopíroval shora. Myslím, že si pro přehlednost zaslouží samostatné vlákno.

Domnívá se, že pokud zákon (navrhovaný) stanoví jiný podíl pro rozhodování a jiný pro placení, pak obchází základní zásadu spoluvlastnictví, vyjádřenou mj. v ObčZ, tj. že spoluvlastník se podílí na nákladech stejným podílem, v jakém o věci rozhoduje.

Naopak nemám nic proti domu, aby byl vhodným způsobem upraven výpočet plochy jednotky (zjednodušeně: „navýšen o polovinu plochy balkonů přístupných pouze z jednotky, dosud nezapočítávaných vůbec“), navrhuji ale, aby se tak stalo jednotně, tj. tato plocha bylo použita jak pro spoluvlastnický podíl, tak pro podíl, v jakém se rozhoduje o společné věci, tak pro podíl, v jakém se hradí náklady.

Rozumbrada

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Karel K. (bez ověření), 19. Duben 2009 - 14:42

  S tímto nelze než souhlasit. Nenapadá mne žádný rozumný důvod, proč by tomu mělo být jinak. Poslední návrh jsem nečetl – víte někdo, co k rozdílným podílům navrhovatele zákona vedlo?

  Vlastně jeden zástupný důvod mne napadá – a to obejití nutnosti změny vlastnických podílů v domech, kde dělení na jednotky proběhlo podle starého zákona. Ale zda je toto ten důvod a pokud ano, tak zda není lepší řešení, to je otázka k diskusi.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".