Je možný převod účtu?

Vložil Anonymous, 28. Květen 2023 - 13:15 ::

Může se stát, že číslo bankovního účtu současného majitele je shodné s číslem účtu jiného majitele téhož účtu v minulosti, tj. může banka převést/přepsat/pos­toupit účet se stejným číslem na jiného majitele? Pokud ano, kdy a za jakých podmínek?

Situace: Chci zaplatit, příjemce nesdělil číslo účtu a nekomunikuje. V minulosti jsem stejnému příjemci platila a tak znám jeho číslo účtu z minulosti. Účet existuje.

  • banka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Clen (bez ověření), 28. Květen 2023 - 16:29

Muze, po nejake dobe od zruseni uctu prvniho majitele, ale prakticky se tak nedeje a neni k tomu racionalniho duvodu, na rozdil od telefonnich cisel, tam je duvod recyklace ciste ekonomicky.

Pokud to neni mBanka, kde muze byt 1 ucet sdilen vice osobami, tak bych na 99,99% tipnul ze to cislo uctu ma stale stejneho majitele.

Nevime, o kolik a za co penez.

—-

Vy mu muzete zkusit napsat vyzvu – aby sdelil kam mate platit, kdyz na ni nebude reagovat, no tak holt takovym lidem posilam penize poukazkou z uctu – oni si pak museji dojit na postu pro penazky :-)

Vložil Petr, 28. Květen 2023 - 14:34

Že by existovala stejná čísla účtu pro 2 různé majitele by se teoreticky stát mohlo. Znám případ stejná rodná čísla pro 2 občany. Pro klid se zeptejte dotyčné banky.

Z popisu situace na závěr dotazu ale neplyne, že k tomuto případu došlo.

Závěr: Ve smlouvě by mělo být uvedeno jak máte nájem hradit. Pokud ne, tak zašlete pronajímateli dotaz doručenka s dodejkou. Z dotazu neplyne jak nekomunikuje (telefonicky, emailem, písemně). Pokud nebudete hradit a pronajímatel nebude nadále komunikovat tak dle mne nemůže pronajímatel vyhrát žalobu v případě sporu. Nájemné mu lze poslat složenkou.

Vložil ? (bez ověření), 28. Květen 2023 - 14:50

„Nájemné mu lze poslat složenkou.“ (Vložil Petr, 28. Květen 2023 – 14:34)

A to je přesně ten problém. Částku lze zaslat složenkou s tím, že pro nevyzvednutou částku neplatí fikce doručení.

Vložil Clen (bez ověření), 28. Květen 2023 - 16:32

A to je zase nejaka blbina ne?. Rekneme ze soud vyda rozsudek, ze od pravni moci zaplatit do 3 dnu.

Jeste jsem nevidel v rozsudku cislo uctu.

Takze mnohdy nezbyva nez poukazkou na adresu.

Nejak si neumim predstavit, ze by veritel zacal exekuovat kdyz jste mu poslal penize slozenkou, to by pak musel exekutor exekuci zastavit a kdo by pak platil naklady?

Vložil Sudič (bez ověření), 28. Květen 2023 - 16:59

„nezbyva nez poukazkou na adresu. … to by pak musel exekutor exekuci zastavit“ (Vložil Clen (bez ověření), 28. Květen 2023 – 16:32)

Nemusel. Poslal jsem poukázkou peníze advokátovi na jeho adresu podle rozsudku, advokát si peníze nevyzvedl a vyhrožoval exekutorem. Dokonce sám uvedl, že si peníze nevyzvedl.

Vložil . (bez ověření), 28. Květen 2023 - 20:40

Vyhrozoval? Ale neposlal exekutora.

Jestlize soudy uznavaji doklad o odeslani zasilky (podaci listek), tak podobne museji uznat i zaplaceni poukazkou.

Advokatu bych napsal doporuceny dopis s vyzvou, aby se dostavil k prevzeti hotovosti ke mne domu dne X Y, kde mu vyplatim prislusnou castku snizenou o naklady (marneho zaslani poukazkou na jeho adresu + postovneho za tuto vyzvu).

Vložil Nemusil (bez ověření), 28. Květen 2023 - 20:56

„Jestlize soudy uznavaji doklad o odeslani zasilky (podaci listek), tak podobne museji uznat i zaplaceni poukazkou.“ (Vložil . (bez ověření), 28. Květen 2023 – 20:40)

Nemusejí.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".