jaký je postup pokud je shromáždění vlastníků neusnášeníschopné

Vložil SVJ Antonína Sovy, 29. Duben 2014 - 19:15 ::

Zdravím všechny,

ještě jsem se s tím nesetkal a doufám, že nesetkám, ale rád bych zde rozvinul diskuzi, jaký je postup, pokud shromáždění vlastníků nedosáhne požadované nadpoloviční většiny přítomných vlastníků a tedy je shromáždění neusnášeníschopné. Děkuji za reakce a příspěvky.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil tristone, 30. Duben 2014 - 6:49

  Jediné správné řešení je momentálně svolat nové Shromáždění. Podle NOZ by to mohla řešit úprava „per rollam“ ve stanovách.

  A samozřejmě je žádoucí prevence takového stavu. Je potřeba v době před Shromážděním vyvinout maximální informační tlak na vlastníky, aby se zúčastnili nebo případně pověřili někoho plnou mocí. Je to otrava a žere to spoustu času, ale vyplatí se to.

  U nás máme 175 jednotek a i přes masivní kampaně máme účast lehce přes 60% (včetně plných mocí !). Ale zatím jsme usnášeníschopní vždycky byli. Za dva týdny před Shromážděním dostanou vlastníci papírově do schránek pozvánku a upomínku, odejdou 2–3 emaily, jeden až dva dny před Shromážděním připomínací SMSka a ještě se snažíme osobně zastihnout co nejvíc bytů. A k tomu samozřejmě visí pozvánka a základní materiály na nástěnkách, i když to je asi nejslabší kanál :)

  Vložil salve, 30. Duben 2014 - 8:52

  Ono také záleží na tom, jak dobře jsou vlastníci informováni o záležitostech, které budou projednávány.

  V našem SVJ výbor odmítá zasílat i obyčejné informace o hospodaření SVJ. Záležitosti projednávané na shromáždění? Teď, pro poslední poslali v 10 hod. dopoledne v den shromáždění (ale jen zájemcům).

  Vložil . (bez ověření), 30. Duben 2014 - 9:04

  nejsou uvedeny na pozvánce?

  Vložil salve, 30. Duben 2014 - 9:33

  V našem SVJ se konání shromáždění zveřejňuje vylepením na vchodových dveřích. Je tam pouze program. Jako informace myslím podklady pro shromáždění tj. např. možnost se dopředu seznámit s ročním vyúčtováním za správu domu, s podklady pro osazení měřičů tepla atd.

  Vložil . (bez ověření), 30. Duben 2014 - 9:47

  Člen společenství má právo seznámit se se vším, co se jej ve společenství bezprostředně dotýká. Vy to nemáte ve stanovách? Jde snad jenom o to zajímat se, nebo ne?

  Vložil salve, 1. Květen 2014 - 10:58

  Však já se zajímám, ale výbor mi to odmítá poskytnout.

  Vložil timec, 29. Duben 2014 - 20:32

  Občas se nám to stane. Nejdřív jsme svolávali nové shromáždění, ale pak jsme přešli k jednoduchému řešení. Prostě pokračujeme (se souhlasem přítomných) jako by bylo usnášeníschopné a pak obejdeme pár vlastníků, kteří se podepíší, že na shromáždění byli. Samozřejmě z právního hlediska to správný postup není, ale kde jsou normální lidé, tak bych problém neviděl. Navíc, pokud rozhodujeme něco důležitého, necháváme si podepsat nadpoloviční většinou všech vlastníků.

  Vložil kolemjdouci (bez ověření), 29. Duben 2014 - 19:44

  viz prehlasovany vlastnik nebo per rollam

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".