Jak zde diskutovat

Vložil Anonymous, 14. Únor 2016 - 14:45 ::

Vypozorovala jsem zde následující schema diskuse, které se často opakuje:

Diskutér D postaví tezi T(D).

Diskutér L postaví jinou tezi T(L), přičemž se ihned snaží tezi T(L) vyvrátit. Diskutér L následně označí diskutéra D tu za trolla, tu za sokolíka, tu za blba. To je proti pravidlům slušné diskuse, nicméně diskutér L mazán ani upozorněn není.

Teze T(D) zůstane neodpovězena, nevyřešena.

Diskutér L opakovaně tvrdí, že ohledně teze T(D) má pravdu, neboť přece tezi T(L) úspěšně vyvrátil. Diskutér L začne dávat lhůty a vyhrožovat.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Hubert (bez ověření), 15. Únor 2016 - 0:41

  Je to jako ve všem ( sdělovací prostředky a pod ). Vykytují se tu různí lidé s různými důvody ( někdo je člen orgánu, někdo zvědavec … atd )

  Osobně tu občas či zřídka zavítám, situace se s časem nemění, podívám se čím národ žije, ale případná rozhodnutí, informace či náměty si člověk musí umět jak ověřovat, tak i fitrovat a hlavně připadnou odpovědnost vždy člověk nese osobně.

  Vložil Werewolf, 14. Únor 2016 - 18:10

  To není všechno, já vypozoroval:

  První položí konkrétní dotaz. Druhý, třetí a čtvrtý začnou řešit tisíce věcí okolo, ale nic k tématu. Jako když se tazatel zeptá, zda je výhodnější jezdit nakupovat do Tesca nebo do Globusu a ostatní začnou řešit, zda vůz, kterým pojede má platnou stk a vyhovující vzorek pneu legislativě.

  Do toho se vloží další a začne napadat, protože tazateli chybí diakritika.

  Sám jsem se tu dosti posunul, ale jsem už i znechucen přístupem některých, ale to je stejný na všech možných fórech.

  Vložil Magda3 (bez ověření), 14. Únor 2016 - 15:18

  Jste svobodný člověk. Pokud Vám nevyhovuje forma diskuse, máte možnost se těchto diskusí neúčastnit a nesledovat je.

  Magda

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 15. Únor 2016 - 13:25

  „Jste svobodný člověk.“

  Možná tak do 15 let věku.

  Vložil penik, 14. Únor 2016 - 16:25

  Velice rád si vezmu také Vaši radu k srdci, ale až poté, co na zdejším fóru mi bude zrušen účet a vymazány veškeré stopy po mých příspěvcích, které to tu jen plevelí (a nejen mé).

  Diskutér L zde sice údajně vyvrací, co se kde mele v médiích a já nevím kde všude, ale je ve svých názor osamocen (nikde jinde jsem obdobný názor nečetl). „Radí“ tu všem, jak je jeho pravda nejpravdivější (i třeba může být), ale když soudy budou rozhodovat dle všeobecného názoru, tak jsou jeho názory k ničemu.¨Je to teoretik, ale praxe mi tu chybí. Nakonec je každý označen za blba ve všech možných podobách.

  Vložil Graplova, 14. Únor 2016 - 17:09

  Peniku – Lake má vždycky pravdu a nedivím se, když ztratí trpělivost a nazve někoho ovcí a pod.. Je to opravdu někdy jako u blbých, stále dokola, nepoučitelně. Jeho názor podle mě vychází určitě z praxe a je vždy podpořen příslušným paragrafem. Soudy snad rozhodují podle všeobecného názoru?

  Vložil Ondřej. (bez ověření), 15. Únor 2016 - 14:12

  Tak to je druhý na světě, po papežovi a jeho „Papežské neomylnosti“ viz https://cs.wikipedia.org/…1_neomylnost

  Vložil penik, 14. Únor 2016 - 17:39

  Zatím snad nerozhodují, ale nikdo se netají, jak budou rozhodovat podle jejich „výkladu“ NOZ a jediný L má odlišný názor (i to zde bylo).

  Nikde jsem Lakeho nejmenoval, jen jsem se chytil úvodního příspěvku (asi jen shoda) :o)

  A to o těch blbečcích všeho druhu je také divné. Někdy prudí, že nemá dost informací (uznávám, že i oprávněně), ale jindy odpovídá tak fundovaně, jako by znal vše, ačkoliv mu informace chybí. O fondu oprav a to jak v uvozovkách tak bez, si nemůže odpustit cosi ve smyslu, že nic takového neexistuje (občas doprovázeno jinými dovětky), ačkoliv minimálně v případech v uvozovkách je jasné, že pisatel ví o čem píše. A mohli bychom pokračovat do rána.

  Chci zrušit zde registraci a všechny stopy po mých návštěvách a příspěvcích zde. Pak už sem nevlezu.

  Vložil Graplova, 14. Únor 2016 - 19:17

  Myslím, že sice zrušíte „všechny stopy po vašich návštěvách a příspěvcích zde“, ale věřím, že se sem budete pro rady vracet anonymně. Žádný jiný diskusní portál o SV, s tak odbornými radami neexistuje. Nebo snad čekáte „odborné“ rady od většiny právníků? Nejsou to právě oni, kteří nemají s chodem SV žádné praktické zkušenosti a podle toho jsou jejich rady zavádějící?

  Vložil penik, 14. Únor 2016 - 19:39

  Sranda je, že já tento web k ničemu nepotřebuji. Na začátku jsem od něj cosi očekával. Bohužel vystřízlivění přišlo pozdě.

  Proč admin dělá mrtvého brouka na požadavky na zrušení registrace? Nejsem sám, kdo to chce.

  Vložil Pub (bez ověření), 14. Únor 2016 - 23:30

  Poradím ti, jak si zablokovat účet: aplikuj SW na komplexní stahování stránek na adresu www.portalsvj.cz a ISP (www.skok.cz) na kterém je PortalSVJ provozován to vyhodnotí jako DDoS a již nikdy se na tento server ze své IP-iny nebudeš moci → ani podívat.

  Jinak s výmazy nesouhlasím, pokud jsi sem v minulosti psával (ať již kraviny, nebo k věci), pak vlákna ze kterých bys byl vymazán, by mohla ztratit srozumitelnost (bez ohledu na to, že tvoje invence za nic nestojí) a vlákna by bylo nutno buď upravit nebo vymazat. Proto ti na tvoje blbožadavky Admin neodpovídá.

  Bohužel je pravda, že Admin umožnil některým „expertům“ ve vláknech měnit obsah a mazat jim nepohodlné příspěvky (které ti zlotřilci považují za vadné). Za dobu co tu jsem, jsem zjistil, že radioaktivních trotlů tohoto typu je zde v počtu „na prstech jedné ruky“ a …
  prakticky jsem se setkal jen se dvěma „experty“ co tu zde příspěvky skutečně mazali a s jedním co cizí příspěvky upravoval. Tak to je zase pozitivní (že jich je tak málo) :) :) :).

  PS: „vystřízlivění přišlo pozdě“ ??
  Copak se ti stalo – aplikoval jsi zdejší anonymní rady bez použití rozumu? Pobreč si u nás :)

  Vložil penik, 15. Únor 2016 - 11:15

  Jako myslíš, že bych použil zdejší fórum jako podklad k řešení „životní“ situace? Ani náhodou. Někteří to nejspíše zkusili. Jak dopadli?

  Já nechci zablokovat účet. Já jej chci zrušit!

  Vložil Magda3 (bez ověření), 14. Únor 2016 - 16:53

  Penik, dělejte jak je vám libo.

  Asi nemá cenu diskutovat o tom, kdo má pravdu. Každý z nás má na výběr. Buď sem bude chodit a bude číst diskuse, nebo nebude. Buď se od diskutéra nechá přesvědčit, nebo nenechá. Každý je svého štěstí strůjce. A je dobře, že to tak je.

  Magda

  Vložil Jura (bez ověření), 14. Únor 2016 - 22:51

  Je pravdou, že se diskusní forum tohoto portálu ve svém obsahu již stalo nepřehledné pro množství informací, které se navzájem různě prolínají. Zájemce, který hledá konkrétní odpověď na jeho problém se brzy přestává orientovat a položí otázku již mnohokrát probíranou znovu, čímž dojde k dalšímu zahlcení. Navrhuji aby administrátor již jednoznačně vyřešenou problematiku nějak utřídil, nebo vše smazal a začít opět stavět „na zelené louce“. Jura.

  Vložil X (bez ověření), 15. Únor 2016 - 18:05

  Všiml jsem si, že někdo na tomto portálu systematicky a svévolně maže zvratné přivlastňovací zájmeno „svůj“ a nahrazuje je zájmenem nezvratným. Asi nějaký gramatický „bot“. Například:

  „Zájemce, který hledá konkrétní odpověď na jeho problém se brzy přestává orientovat …“

  Žádám administrátora o nápravu. :)

  Vložil Anonymous125 (bez ověření), 15. Únor 2016 - 9:18

  Smazat více než 100 000 příspěvků může napadnout jen někoho se sníženým IQ. Ale jeho příspěvek by bylo vhodné smazat, jen tu plevelí.

  Vložil penik, 15. Únor 2016 - 11:12

  Když mě tu někdo vymaže mé příspěvky, tak to pochopím, ale nechápu, že admin smaže příspěvky, které jsou k tématu. Někdo tu cca 14 dní nazpět psal takovýto případ, včetně textů, které napsal. Tak jak je to s tím mazáním? Evidentně to problém není, respektive co se komu nehodí do krámu, to se mázne.

  Vložil Graplova, 15. Únor 2016 - 8:21

  Máte pravdu, je zde již chaos. Nedodržuje se zařazení a hledání názoru je pak zdlouhavé, v tom by se měl udělat pořádek. Smazání by však nebylo dobré. Je to přece diskuse!

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".