hluk dětí mezi domy

Vložil Karel 321 (bez ověření), 7. Červenec 2013 - 20:02 ::

Zdravím Vás, mezi dvěma panel.domy je cca 600m2 travnaté plochy, která patří městu. Jeden panelový dům je SVJ, druhý naproti je jednoho majitele, který byty pronajímá. Nastává problém – děti dělají hluk a kopou míčem o naší novou fasádu. I když byly děti několikrát upozorněny, situace je pořád stejná.Je zajímavé,že děti z paneláku, kde je SVJ, si tam nehrají. Několik majitelů bytů se tedy obrátilo na představenstvo SVJ, ať tento problém vyřeší. A my jako představenstvo si s tímto nevíme rady.

Děkuji předem za vaše odpovědi Karel.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Leni, 9. Červenec 2013 - 7:04

  Děti ať si hrají dál. Nebo snad nějak omítku rozbíjí ? Mezi základní dětská práva patří právo na hru a ano, děti křičí, tak jako psi štěkají. Je úplně jedno, jestli bydlí ve vašem domě. A na děti volat policii, že si hrají ? Neříká se mi to dobře, ale kdo takhle přemýšlí, tak válku na vás. Na moje děti by někdo zařval jednou a měl by se mnou co dělat, protože jste to Vy, kdo je verbálně napadá a to je jasný přestupek. Děti si hrají na městském pozemku tak bacha na nějaké pokřikování.

  Vložil 12345 (bez ověření), 9. Červenec 2013 - 12:15

  Nevážená Leni, pokud bych okřikl vaše nevychované fakany, určitě bych se nedopustil přestupku. Zjistěte si co termín „přestupek“ znamená. Jsem zvědav, co by jste se mnou dělala po tomto „přestupku“. Přičítám dnešní teplotě, že z vás vypadávají takováto moudra. Chtělo by to studenou sprchu, snad vám to pomůže.

  Vložil Leni, 9. Červenec 2013 - 13:08

  Nevychované fakany ? Vy musíte bejt ale zlej dědek, člověk aby se bál ty děti pustit ven. Všude samej úchylák.

  Vložil Člen výboru (bez ověření), 9. Červenec 2013 - 7:14

  Leni neblábolte. Ty fakani obtěžují okolí, protože jejich rodiče na jejich výchovu kašlou. Kde jste přišla na základní dětské právo na hru? Chtělo by to profackovat jejich rodiče.

  Vložil Leni, 9. Červenec 2013 - 13:05

  Neznáte dětská práva ? Právo si hrát ? Profackovat rodiče za to že si děti hrají mezi domy ?

  Vložil Člen výboru (bez ověření), 9. Červenec 2013 - 13:33

  Leni, asi vám dělá problém porozumět psanému textu. V úvodu vlákna je jasně napsáno: „děti dělají hluk a kopou míčem o naší novou fasádu. I když byly děti několikrát upozorněny, situace je pořád stejná“

  Pokusím se vám to vysvětlit.

  Děti poškozují cizí majetek a obtěžují hlukem. Nereagují na napomínání, asi tak byly ne/vychované svými nezdárnými rodiči.

  Protože mám děti rád, navrhuji profackovat nezodpovědné rodiče. Už chápete?

  Vložil Leni, 9. Červenec 2013 - 15:13

  Chápu to správně. Vy asi nechápete, že děti běžně dělají hluk a hrajou si s míčem mezi domy. Pochybuji, ze by schválně kopaly míčem do fasády. Děti nemáte co vyhazovat a upozorňovat, mají právo si hrát..známe tyhle páprdy co řvou po dětech. Támhle je prádlo a běžte si řvát kde bydlíte..u nás by jsme s vámi byli rychle hotovi. Fasádo.

  Vložil anonn, 8. Červenec 2013 - 12:52

  Musím to znovu zopakovat – výbor SVJ není (domovní) policie. Nevím proč by toto měl výbor řešit. Zavolat policii případně oznámit toto na úřadě může kdokoliv z domu. Členové výboru nejsou domovní otroci aby dělali práci za jiné. Pokud je někdo nesvéprávný a není schopen policii sám zavolat jeho smůla.

  Předseda

  Vložil lake, 9. Červenec 2013 - 7:57

  Pan anonn vyjadřuje pouze své osobní stanovisko. Je to postoj líného předsedy výboru, který na výzvy vlastníků k aktivnímu zásahu odpovídá: A proč zrovna jááááá? Mně se neeeeechce. Já za to skoro nic nemáááááám.

  Takového člena výboru bych už podruhé nevolil. Je doloženo více judikáty (a psalo se o tom zde), že SVJ – právnická osoba se může svým jménem domáhat, aby se konkrétní osoba zdržela obtěžování, které se týká společných částí domu. Totéž bude platit při poškozování společných částí domu. Od toho totiž zde SVJ je – aby se staralo.

  Má rada čtenářům: V podobném případě požádejte výbor o zásah. Máte-li členy výboru neochotné a neschopné starat se o dům, můžete výboru aktivitu přikázat usnesením shromáždění. Postačí k tomu nadpoloviční většina přítomných podle § 11 odst. 2 ZoVB.

  Je nesmysl radit, aby se každý vlastník bránil sám za sebe – individuálně. Pan anonn zřejmě neví, k čemu je v domě SVJ a výbor.

  lake

  Vložil Jaroslav Jaroslav, 9. Červenec 2013 - 14:04

  na základě osobní zkušenosti myslím, že jste vůči Anonnovi nespravedlivý, a původní dotaz také říká něco jiného. Naše zkušenost s městskou policíí, je že pokud policicí zavolám já jako člen výboru SVJ, popř. náš vrátný – nejsme pro ně stranou konfliktu – ani s námi nesepíšou protokol (tedy pro případnou eskalaci problému zbytečný výjezd – pokud chcete mít pro přestupkovou komisi nebo pro soud doklad že se něco dělo) Městská policie v Praze je ochotna řešit a dokumentovat jen konflikt dvou fyzických osob a nějaké SVJ ji nezajímá. Judikáty jsou hezké, domáhat se SVJ může – ale jaksi nemáme v ruce žádný oficiální papír že se něco stalo.

  Vložil lake, 9. Červenec 2013 - 14:22

  Pane Jaroslave, kdybyste si přečetl můj příspěvek, věděl byste, že jsem se se ani slovem nezmínil o Policii ČR ani o městské policii. Jasně jsem napsal, že SVJ může konat soukromoprávně, podle § 127 zákona č. 40/1964 Občanský zákoník.

  O tom, že si k tomu společenství musí opatřit důkazy, nemá cenu se bavit – to je samozřejmě nutnost, kdykoliv něco tvrdíte a chcete, aby Vaše tvrzení bylo bráno druhou stranou vážně.

  Nerozumím ale, proč chcete k zajišťování důkazů zneužívat veřejnoprávní službu – policii. To si opravdu myslíte, že policie se sirénou a s blikajícím majáčkem bude vyjíždět kvůli tomu, že jakési děti okopávají míčem kterousi fasádu?

  lake

  Vložil MP (bez ověření), 9. Červenec 2013 - 17:35

  „… policie … bude vyjíždět kvůli tomu, že jakési děti okopávají míčem kterousi fasádu?“

  Ano, proto tu je.

  Vložil Dušan, 9. Červenec 2013 - 10:41

  Lake: A psalo se o tom zde (není uveden odkaz).

  Asi to bude zde: http://www.portalsvj.cz/…ovani-hlukem

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".