Fond oprav

Vložil Pánek (bez ověření), 10. Červenec 2024 - 13:47 ::

Dobrý den, jsem nový majitel bytové jednotky od 04/24. Nyní mi SVJ poslalo fakturu k zaplacení mimořádného vkladu do fondu oprav (cca 3000,), a to z důvodu, že byl FO v roce 2023 výrazně přečerpán. Prý odhlasováno na shromáždění (já tam nebyl, nikdo mě na možnost účasti neupozornil), platí prý všichni majitelé. Můj dotaz zní – když jsem vlastníkem až od 04/24 a „dluh“ ve FO vznikl 2023 – musím to opravdu platit já nebo předchozí majitel? Děkuji Pánek

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 10. Červenec 2024 - 15:19
  • Pánek: „… když jsem vlastníkem až od 04/24 a „dluh“ ve FO vznikl 2023 …“

  Pane Pánku, neexistuje žádný FO. Hradíte příspěvky na správu domu, které mohou být buď zálohami, nebo nezálohovými platbami. Na Váš neurčitý dotaz mohu napsat jen toto:

  1. Je naprosto bezvýznamné kdy vznikl právnické osobě SVJ nějaký dluh.
  2. Sdělte nám kdy shromáždění rozhodlo o mimořádném příspěvku na správu domu.
  3. Citujte ze zápisu PŘESNĚ znění přijatého rozhodnutí.
  4. Může být důležité, zda jste si vyžádal a obdržel potvrzení vystavené právnickou osobou SVJ o dluzích předchozího vlastníka vůči SVJ (§ 1186/3 občanského zákoníku). V tom případě bychom potřebovali znát obsah tohoto potvrzení.

  Teprve pak bude možné Vám nějak poradit.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".