Dotaz.

Vložil Cinema, 1. Srpen 2009 - 14:19 ::

Dobrý den. Naše SVJ má ve stanovách, že členem výboru může být jen vlastník jednotky v domě. Můžou si vlastníci na společné schůzi odhlasovat, aby členem výboru byl nájemník, který není vlastníkem jednotky v domě? Děkuji za každý názor.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 2. Srpen 2009 - 12:33

  Nejprve odhlasujete změnu stanov ve smyslu, aby neomezovaly členství pouze na osoby, které jsou vlastníky.

  V dalším hlasování zvolíte dotyčného nájemce do výboru.

  G.X.

  Vložil vladislav, 2. Srpen 2009 - 10:47

  Máte schválené vlastní stanovy,nebo se řídíte vzorovými? Na volbu členů výboru by to nemělo mít vliv,protože shromáždění SVJ volí členy výboru z řad svých členů t.j.VLASTNÍKU. Bude proto odporovat stanovám,ale i ZoVB/zákon o vlastnictví bytů/,kde se vždy hovoří o členech společenství.Snad možné obejití: nenínáhodou nájemník příbuzným některého vlastníka ze společenství?Jestli ano,tak by mohl /snad/pomocí plné moci od vlastníka jej zastupovat.To lze regulerně při účasti na shromáždění.Zda by mohl takto vybaven být i členem výboru je otázka.

  Vložil lake, 3. Srpen 2009 - 7:37

  Funkce člena výboru je osobní povahy. V žádném případě není možné nechat se zastupovat.
  Pro Cinema:
  Zcela zbytečně jste otevřel téma, které se zde už vícekrát probíralo. Vyplňte si prosím do vyhledávacího pole (vpravo nahoře) termín 'nevlastník' a stiskněte tlačítko 'Hledat'.
  Budete-li příště otevírat nové téma, věnujte laskavě pozornost názvu - měl by vyjadřovat na co se ptáte.
  Hezký den,
  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".