Dohoda / nájemní smlouva s SVJ o umístění soukromé antény

Vložil Veronika Švestková (bez ověření), 26. Duben 2019 - 10:00 ::

Dobrý den, mám na střeše domu umístěn vlastní stožár s anténou na příjem TV signálu a internetu (pro osobní potřebu). K umístění stožáru s anténami mám písemný souhlas ostatních vlastníků bytů v našem domě. Sama jsem vlastník jednoho z bytů, el. napájení antén je řešeno z mého bytu. Našemu SVJ jsem také předala potřebné statické a bezpečnostní posudky. Dle vyjádření našeho SVJ mi nestačí písemný souhlas ostatních spoluvlastníků s umístěním stožáru a antén na střeše, potřebuji mít prý ještě uzavřenou nějakou nájemní smlouvu nebo dohodu s SVJ (nebo se všemi spoluvlastníky?). Jeto skutečně tak? Potřebuji ještě nějaký další dokument, a pokud ano, tak jaký? Děkuji, Veronika Švestková.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 27. Duben 2019 - 7:36

  Střecha je společnou částí domu, patří všem vlastníkům jednotek. Nepatří SVJ (to je pouze správce).

  • Máte souhlas všech vlastníků jednotek.
  • Máte statické a bezpečnostní posudky.

  Zbývá předložit:

  • zprávu o revizi elektrického zařízení, pokud je anténa napájená ze soustavy nn (230 V),
  • zprávu o revizi hromosvodu.

  Za těchto okolností není smlouva se SVJ nutná. Jedině, pokud by souhlas vlastníků obsahoval podmínku, že budete „něco málo“ platit do společné kasičky za užívání společné části – střechy.

  Smlouva je ale velice vhodná pro případ, kdy se vlastník některé jednotky změní a ten nový se k souhlasu toho předchozího nebude znát.

  Vložil Veronika Švestková (bez ověření), 13. Květen 2019 - 7:12

  Děkuji za odpověď. Mám všechny potřebné posudky a zprávy o revizi. Předpokládám, že zodpovědnost za škody, které by případně byly způsobeny mým stožárem / anténou (pád na chodník, poškození cizí věci, úraz) nesu výhradně já coby vlastník zařízení, že ostatní spoluvlastníci, i když dali souhlas s umístěním, případně členové výboru SVJ, nenesou za takovou situaci žádnou zodpovědnost a nemůže být po nich požadována žádná úhrada škody a podobně. Jeto tak?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".