Digitalizace televize - příspěvek

Vložil Anonymous, 30. Červen 2009 - 12:42 ::

Dobrý den,

přišla mi faktura z výboru SVJ na „příspěvek na digitalizaci televize“. Uvedená cena se mi zdá vysoká a nerespektuje zásadu o spolupodílení se na výdajích podle velikosti podlahové plochy bytové jednotky. Vzhledem k tomu, že jsem se neúčastnila shromáždění vlastníků, můžu se proti této částce nějakým způsobem bránit?

Moc díky za odpověď!

Eliška

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ivo6 (bez ověření), 1. Červenec 2009 - 9:02

  Nepisete, kolik po vas vybor chce zaplatit, ani co ta digitalize ve vasem pripade obnasela. Obecne, pokud je STA spolecnou casti domu (vetsinou je), tak o rekonstrukci muze rozhodnout shromazdeni vahou 75% vsech vlastniku. Pokud to shromazdeni spravne schvalilo (mela jste byt na shromazdeni), tezko s tim neco ted udelate. ivo6

  Vložil Anonymou (bez ověření), 1. Červenec 2009 - 6:30

  Vážená paní Eliško,

  právě na shromáždění jste se mohla úspěšně bránit, že něco nechcete či naopak, že něco užitečného navrhujete. Zejména ti, kteří na shromáždění nechodí, pak mají spoustu připomínek, že by se to mělo dělat jinak.

  Vložil Cinema, 1. Červenec 2009 - 9:02

  Lépe jste to napsat nemohl,musím jen souhlasit.

  Vložil lake, 30. Červen 2009 - 19:05

  Vyžádejte si od výoru společenství tyto písemnosti:
  - Stanovy vašeho společenství
  - Zápis ze schůze, na které jste nebyla
  - Prohlášení vlastníka budovy
  Ze stanov zjistíte, co může určit shromáždění hlasováním a co může rozhodnout přímo výbor.
  V zápisu si přečtěte, co vlastně bylo schváleno: zda poměrné zvýšení příspěvku na údržbu (s určením na opravu společného televizního rozvodu), nebo nějaká jiná záležitost.
  V prohlášení vlastníka se dočtete, které části domu jsou společné (společná anténa?, zesilovače/konvertory? rozvody STA až po bytovou zásuvku?) - vlastníci na ně tedy musejí přispívat podle svého podílu.
  Zálohy na opravu a údržbu společných částí mohou být předepsány jinak než podle spoluvlastnických podílů - ovšem jen tehdy, vysloví-li s tím všichni vlastníci (písemně) souhlas.
  lake

  Vložil lake, 30. Červen 2009 - 19:13

  Ještě upřesním, že ty písemnosti byste si měla od výboru vyžádat v kopii, ne jenom k nahlédnutí mezi dveřmi.
  Kopírování všech písemností společenství na vyžádání vlastníka je povinností výboru, provede se za úhradu. To platí pokud máte stanovy shodné se vzorovými.
  lake

  Vložil Cinema, 30. Červen 2009 - 21:50

  Mám dotaz,nebylo by lepší té paní poradit aby chodila na schůze?

  Vložil Cinema, 30. Červen 2009 - 14:23

  V našem domě platíme za společný proud 7 Kč měsíčně na osobu.Máme tu jednoho vlastníka který odmítá platit za společný proud a odůvodňuje to tím že vnoci nechodí po domě. Nic ve zlém, ale když jsem si přečetl Váš dotaz,tak by jste se k sobě moc hodili.Ještě jednou se moc omlouvám za svoji reakci.

  Vložil Pavel777 (bez ověření), 30. Červen 2009 - 17:39

  Tak tohle mne teda fakt rozesmálo. My zas máme v domě jednoho a ten posílá platby za služby a do FO jen 2× ročně, protože nechce sponzorovat banky formou poplatků za převod… :-)

  Vložil JarekSVJ, 30. Červen 2009 - 17:25

  Eliško, taky na to kašleš na svůj majetek a nechodíš na shromáždění… takových je jako ty a pak chytračí atd…

  Vložil lake, 30. Červen 2009 - 19:07

  Pánové, nemáte-li k věci co rozumného říci, nepište nic.
  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".