Digitalizace STA

Vložil Anonymous, 6. Srpen 2007 - 18:59 ::

Uvažuji o digitalizaci naší STA. Vycházím ze 3 variant viz:

http://www.prijemdigitalnitelevize.cz/stare_digi.htm

Z uvedeného odkazu mi přijde při velkém počtu lidí (70 bytů) varianta C.

Dotaz zní – prováděli jste již někdo digitalizaci STA, míte reference na firmy, nějaké ceny apod? Nemám představu kde se ptát a kolik to může stát..

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil jikulman (bez ověření), 21. Srpen 2009 - 11:48

  Kdo si například koupí novou televizi, asi bude oprávněně protestovat proti společnému nákup set-top-boxů. A také bude chtít variantu rekonstrukce, která mu zajistí digitální signál bez převodu na analog. Oba požadavky jsou natolik rozumné, že by se neměly stát předmětem sporu. Prostě - je třeba uvažovat i pár let dopředu a několik minimálních požadavků akceptovat. Zažil jsem rekonstrukci, kde společenství prosadilo většinový názor nerespektující rozumné požadavky menšiny a následně to dost poškodilo vztahy v domě. Proto jsem se snažil na webu pro laiky shrnout základní principy. Osvědčilo se mi také navštívit schůzi společenství a přímo na místě vysvětlit klady a zápory jednotlivých řešení.

  Vložil TRT (bez ověření), 3. Červen 2009 - 9:38

  u nás se to dělalo tak, že firma proměřila rozvody – vše nečekaně OK (přestože jsou 30let staré, prý ale byly použity nějaké hodně kvalitní kabely)

  vyměnili se účastnické zásuvky, na střechu se dala 2× nova anténa, 2× širokopásmový zesilovač (dům je rozdělen na dvě poloviny) a jede to jak víno (2 roky), při změně kanálů DVBT nic od firmy nepotřebujeme, každý si jen přeladí svůj setbox…

  firma chodí jen na každoroční prohlídku, kontrolu za pár kaček

  Vložil ivo6 (bez ověření), 3. Červen 2009 - 14:08

  Ano, u nas provozujeme zdigitalizovanou STA take na 30 let starych rozvodech. Ale ne vsude rozvody vyhovuji. Levnejsi reseni pomoci sirokopasmoveho zesilovace neni pro vsechny. Hodi se spise pro male domy. A nehodi se tam, kde jsou urovne na jednotlivych kanalech velice rozdilne (typicky analog oproti digitalu). Nehodi se taky moc do vetsich mest, kde hrozi ruseni od cdma, gsm, cb, wifi atd. ivo6

  Vložil Martin77 (bez ověření), 16. Březen 2009 - 0:44

  'U nás v domě to dělala firma,která má web . www.digitalizaceSTA.cz. Byli v pohodě,všechno vysvětlili a cenu stejně můžou říci až po zkouknutí stavu rozvodů v domě, unás byl problém že se to stavělo v akci „Z“ takže to byla změt kabelů různého typu co kdo přinesl. Nakonec to dobře dopadlo a máme k tomu novou kameru u vchodu a ve výtahu. Takže pokud máte zájem o zodpovězení otázek a cenu, zkuste jim napsat.

  Vložil Anonymou (bez ověření), 16. Březen 2009 - 7:02

  No jestli vám nevyměnili rozvody tak je to stejně blbá firma jako většina dalších.

  Jen poznámka – NIKDY nevěřte firmě pokud trvdí že něco nejde, nebo naopak že se něco nějak musí udělat. Zeptejte se 3 dalších a porovnejte.

  Třeba u nás se udělal nový rozvod do hvězdy (po fasádě) + SAT + rozvod digi + modulace 5 kanálů.

  O tomto řešení jiné firmy tvrdily že prostě NEJDE udělat. No zjevně jde že..

  A ještě můj osobní ale zároveň odborný názor – v drtivé většině případů je jediné správné řešení výměna rozvodů. Nenechte se vnutit jen modulátory na staré rozvody!!!

  P.L.

  Vložil Anonymous, 3. Červenec 2009 - 20:58

  Proč by to musela být blbá firma? I na starých rozvodech se většinou dá rozvést signál i v 5. tv pásmu. Asi jsi moc STAček neupravil. A o převodu do analogu se nic nepíše. A… kolik SAT přijímačů si v jednom bytě připojíte?

  Vložil tata_FIDO, 10. Říjen 2008 - 12:44

  u nás bude následující varianta: kompletní výměna rozvodů, zajištění příjmu DVB-T a DVB-S (příjem ze 2 družic Astra 19* + Astra 23*)

  proč oboje

  1. 1/4 BJ nemá možnost přijmu DVB-S (není výhled na družici)
  2. odstranění poté již zbytečných sat. antén z pláště budovy
  3. ti , kteří si nechtějí pořizovat satelitní příijímač si koupí set top box dle svých dispozic

  32 bytů, 8 pater, 4 stoupačky cena celkem cca 90 000,– vč. DPH

  Vložil E56 (bez ověření), 4. Prosinec 2008 - 13:45

  Pan tata_FIDO popsal velmi rozumné řešení za velmi rozumnou cenu, jenom doplním, že takto lze řešit v případě zájmu i tři nebo čtyři družice.

  Vložil G.X, 16. Březen 2009 - 12:09

  Dobrý den, chci se zeptat, zda to řeší situaci, kdy je v domácnosti více SATELITNÍCH příjímačů? Tento faktor bych nepodceňoval, rovněž jsou v poslední době populární dvoutunerové přijímače, kterých se potřeba více samostatných signálů týká také. děkuji G.X.

  Vložil Anonymou (bez ověření), 16. Březen 2009 - 12:19

  Obecně platí – kolik tunerů, tolik kabelů v přívodu. Tedy třeba dva dvoutunerové přijímače = 4 kabely do bytu. Předpokládám, že toto už by si daný člověk asi musel připlatit ze svého na vyžádání..

  P.L.

  Vložil tata_FIDO, 23. Srpen 2009 - 20:30

  rozvod u nas umoznuje pripojeni min 2 DVB-S prijimacu a vystup pro DVB-T se da rozbocit pro kolik kdo chce prijimacu

  Vložil Trpaslík (bez ověření), 10. Říjen 2008 - 11:48

  Většina majitelů v domě má kab.TV. Nevím, zda není přepych digitalizovat STA, když by se toto týkalo cca 8 nájemníků ze 48. Hlavně nevím jak tento problém řešit. Děkuji a přeji hezký den

  Vložil M.B., 13. Červen 2009 - 10:24

  Jsem sám na STA ze 24 majitelů.Řešil jsem to jednoduše.Firma která provozuje kabel.televizi provedla nové rozvody(každý byt vlastní svod).Na shromáždění jsem pohrozil právním řešením a šlo to.Byt jsem kupoval s STA (snížení ceny bytu)na to už slyšeli.Také mě tlačili do kabelovky.Za pár korun se vyměnila anténa a je klid.

  Vložil JarekSVJ, 10. Říjen 2008 - 12:11

  V našem domě má většina vlastníků kabelovku, 3 digitv, momentálně máme STA odpojeny po el. stránce. Ve stanovách máme , že vše co se týče STA je v rukou shromáždění … nějak tak, na podzimním shromáždění navrhnu odstranění starých antén ze střechy , s tím, že o opravě STA nebo modernizaci rozhodne shromáždění až po 100% přechodu na digitál. Pokud bude mít např. 5 vlastníků v budoucnu zájem o digiSTA a zbytek né tak mají asi smůlu nevěřím že 5 přehlasuje zbylých 19 . Ale to je teorie.

  Vložil nejlevnější trpaslík (bez ověření), 21. Červenec 2009 - 13:33

  Zprovoznit STA pro zbylé domácnosti, které nejsou na kabelovce je nutné ze zákona. U nás jsme revitalizovali anténu plus zesilovač plus původní vedení i zásuvky a náklad asi 800 Kč na domácnost plus settopbox pro všechny domácnosti. Máme asi 20 digi stanic a platíme asi 7 Kč/měsíc a domácnsot.
  Ostatní u kabelovky 400 a 160 Kč. Kdo chce trpaslíka za 600, kdo za 400 a kdo za 7 Kč/měsíc a domácnost je na majiteli, jestli chce zajít k veterináři !
  Internet opět budeme zajišťovat výběrem nejmenšího trpaslíka, poradťe pro Klatovy, nechvátáme, zatím je to individální.

  Vložil Rychnovský (bez ověření), 11. Únor 2010 - 23:00

  Prosím o uvedení zákona, který citujete – pro zprovoznění STA… děkuji

  Vložil nejmenší trpaslík (bez ověření), 21. Červenec 2009 - 14:20

  Zprovoznit STA pro zbylé domácnosti, které nejsou na kabelovce je nutné ze zákona. U nás jsme revitalizovali anténu plus zesilovač plus původní vedení i zásuvky a náklad asi 800 Kč na domácnost plus settopbox pro každou domácnost. Máme asi 20 digi stanic a platíme asi 7 Kč/měsíc a domácnost. Ostatní u kabelovky 160 až 400 Kč. Kdo chce trpaslíka za 600, kdo za 400 a kdo za 7 Kč/měsíc a domácnost je na majiteli, jestli chce zajít k veterináři ! Internet opět budeme zajišťovat výběrem nejmenšího trpaslíka, poradťe pro Klatovy, nechvátáme, zatím je to individuální.

  Vložil lake, 21. Červenec 2009 - 16:12

  Z kterého právního předpisu dovozujete povinnost zprovoznit STA? Domnívám se, že taková povinnost ze zákona neplyne. Děkuji.
  lake

  Vložil lake, 22. Červenec 2009 - 8:11

  Z § 104 zákona 127/2005 Sb. nelze takovou povinnost dovodit. Jasně se sde používá sloveso "umožnit". Vlastník nemovitosti je tedy povinen umožnit vám, abyste si na budovu (na vlastní náklad) nainstaloval anténu a svod k televizoru. Toť vše. Nějaký jiný § byste k tomu neměl?
  Také vím, že na tomto portálu se věc už probírala, takže z oné diskuse ocituji:
  ... vlastník nemovitosti vám nemůže bránit v tom, abyste televizní a rozhlasový signál přijímal, nicméně není již jeho povinností vám tento příjem zajistit na vlastní náklady

  lake

  Vložil PetrKall (bez ověření), 15. Březen 2010 - 12:04

  je to ještě trošku jinak. Vlastník objektu je povinen umožnit příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání ze zákona a celoplošného vysílání s licencí .....(za podmínky, že v místě příjmu je signál přiměřené kvality). Nikoliv tedy je povinen umožnit vybudování antény a svodu signálu! Pokud tedy je k dispozici pro byt TV signál (kabelová TV, STA a pod.) nemáte ze zákona nárok na nějaké budování antény na střeše.

  Vložil lake, 15. Březen 2010 - 12:50

  Věc je jasná, nezamotávejte ji. Čistě teoreticky pokud je možný v domě příjem naprosto VŠECH programů TV a radia (včetně družicových jsou jich desítky až stovky), pak by vlastník mohl odmítnout instalaci antény. Takový dům ale neznám. Opět zbytečně probíráme neexistující případ, navíc je z července 2009.

  lake

  Vložil . (bez ověření), 22. Červenec 2009 - 8:14

  Instalací (vnější) přijímací antény se mění vzhled domu, o čemž se rozhoduje podle ZoVB. Od určité velikosti se rozhoduje navíc i podle stavebního zákona.

  Vložil karelh, 6. Srpen 2007 - 20:05

  Dobrý den, shodou okolností jsme nedávno obdrželi nabídku od společnosti CORSAT. Naše SVJ půjde jinou cestou – každý si pořídí kabelovou televizi. Rekonstrukce STA by nás (18 bytů) vyšla minimálně na cca 25 tis. Kč v nejdražší variantě až cca 75 tis. Kč. Zdravím.

  Vložil Anonymous, 3. Červenec 2009 - 20:26

  18bytů x 2500Kč ročně za nejnižší kabelovku x 10 let = ? I kdyby to užívalo jen 10 partají, tak to máte doma. Mimochodem, 25 000,– za přestavbu STA je docela dost. Takovej baráček se dá udělat zhruba za polovinu i méně, podle podmínek.

  Vložil johan (bez ověření), 4. Prosinec 2008 - 10:22

  tomu jaksi nerozumím. jak je výhodné přejít na kabel za cenu řekněme od 300–900/měsíc na byt oproti rekonstrukci za 25tisíc???

  Vložil Ferat, 16. Březen 2009 - 18:15

  Také jsem to nepochopil. Hodně lidí si pořídí připitomělou kabelovku a nedovedou si spočítat, KOLIK je to bude na poplatcích stát za rok, za dva…

  Vložil Petr, 21. Srpen 2009 - 12:44

  Je dobré hledat na fóru, zda bylo téma diskutováno. K tomu dodávám, že varianty úpravy STA jsou na www.digizone.cz http://www.digizone.cz/…evizi-s-sta/

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".