Definice služeb

Vložil Rozík (bez ověření), 8. Září 2011 - 18:10 ::

Na http://www.praha-9.eu/…i-vlastnici/ je tato definice služeb:

Za náklady na správu domu a pozemku jsou považovány veškeré náklady s výjimkou nákladů na služby související s užíváním jednotek, tj. náklady spotřebovávané uvnitř jednotek (teplo, teplá a studená voda). Do nákladů na správu domu a pozemku tak patří např. i náklady na odměnu správci domu, náklady na úklid, na odvoz odpadu apod.

Existuje s tím všeobecný souhlas?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Michálek L. (bez ověření), 13. Září 2011 - 14:36

  Existuje s tím souhlas. vše, co se spotřebovává uvnitř bytu, jsou služby, vše ostatní mající povahu společně užívaného zdroje, kde se nedá jasně určit, kdo kolik z tohoto zdroje „spotřeboval“, je náklad na správu domu a pozemku.

  Vložil Správce (bez ověření), 24. Září 2011 - 16:54

  Pozor na vodu: Ač je spotřebovávána (zejména) uvnitř jednotky, žádný platný předpis ji mezi služby nezahrnuje. Dodávka vody (studené) je službou pouze tehdy, bylo-li přijato usnesení podle § 11 odst. 4 zákona o vlastnictví bytů, o rozúčtování cen služeb na jednotlivé vlastníky jednotek (je zapotřebí tříčtvrtinové většiny přítomných hlasů). Nebylo-li takové usnesení přijato, pak náklady na vodu patří mezi náklady na správu domu a pozemku (a jsou rozúčtovány podle spoluvlastnických podílů).

  Vložil Ujasňovač (bez ověření), 4. Březen 2012 - 15:46

  Dodávka vody (STUDENÉ) je službou pouze tehdy, bylo-li přijato usnesení

  Vložil zajíc (bez ověření), 9. Září 2011 - 5:21

  Neexistuje.

  Vložil bobo viajero, 9. Září 2011 - 9:41

  Dobrý den, domnívám se, že z čl. III. odstavce 5. Vzorových stanov který zní: společenství zajišťuje buď přímo nebo na základě smluv uzavřených společenstvím s dodavateli plnění spojená s užíváním jednotek a společných částí domu (dále jen „služby“)… lze dovodit, že do služeb lze tedy zařadit i služby spojené s užíváním společných částí domu typicky – osvětení společných prostor…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".