Datové schránky pro SVJ formou dezinformace od Ministerstva vnitra

Vložil Pavel, 10. Leden 2023 - 23:05 ::

V rámci násilné digitalizace obyvatel ČR se začal rozesílat dopis na všechny členy cca 70 000 výborů v ČR.

Zvlášť miloučký mi přijde slib, že do schránky SVJ mi budou chodit zprávy „o blížící se konci platnosti osobních dokladů nebo STK“. To „m“ ve slově „blížící“ tam opravdu chybí, ani si to po sobě nepřečtou, lemplové. A že budou SVJ posílat oznámení o mé občance je buď lež (pokud ne) nebo nehoráznost (pokud ano).

Ale to je jen pro potěchu ducha. Vůbec celé to smotává přístup k osobě („Vážený uživateli, založili jsme pro Vás…“) a přístup k organizaci („Schránka je registrovaná pro Společenství…“). A hned nato „ID Vaší schránky…“ s velkým V, což asi zase znamená, že se jedná o mne konkrétně. Předpokládám, že umí pravopis.

Dále něco podobného dostanou všichni podnikatelé. Tam bych viděl jako příhodné posílat jim informaci o konci platnosti osobních dokladů nebo STK.

U schránky pro SVJ jsou ale tyto informace samozřejmě nesmysl. Neznám SVJ, které by vlastnilo auto. A že by SVJ mělo mít nějaký osobní doklad, kterému by končila platnost, to nepředpokládám. Asi se tedy jedná o dezinformaci. Pokud se nepletu, tak je na Ministerstvu vnitra nově zřízen útvar pro boj s dezinformacemi, štědře dotovaný ze státního rozpočtu. Asi by stálo za to jim dezinformaci oznámit. :-))

Původně měli být obdarováni datovými schránkami všichni obyvatelé, kteří použijí bankovní identitu. Od toho se zatím upustilo. Systém by to asi nezvládl.

Od 1.1.2023 jsou u datových schránek 2 novinky k fikci doručení. Na základě rozšířeného senátu NSS 4 Afs 264/2018–85 z 26.5.2022 bylo rozhodnuto, že se o sobotách, v neděli a ve svátek nedoručuje. Druhá novinka se týká Kontrolního hlášení u DPH, kde neplatí 10 denní lhůta od doručení, ale lhůta 17 dní. Ovšem nikoliv od doručení (přečtení), ale od dodání do DS. Aby byl větší zmatek.

V roce 2023 bude veselo!

Hezký den!

  • datová schránka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Uz (bez ověření), 13. Leden 2023 - 3:04

A jak se to pozna ze se NEDORUCUJE? To se tyka jen financni spravy anebo vsech? Jde to napsat nejak srozumitelne?

Jsem z toho https://www.zakonyprolidi.cz/…-264–2018–85 tumpachovy, protoze zalobce je HUL HO

stížnost se zamítá.

Žalovaný nemá právo na náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti.

Žalovaný je povinen zaplatit žalobkyni náhradu

Tak uz tady to prestavam chapat…

A kdyz žalovaný: Odvolací finanční ředitelství

tak nepredpokladam, ze by mohl odeslat datovkou v nepracovni den (tedy dorucit/dodat do DS), anebo jde o 10 den od odeslani (fikční doručení)?

Tak tady snad platilo vzdy, ze se doruceni protahlo na nejblizsi pracovni den, pokud 10 den pripadnul na nepracovni den, anebo u financů tohle neplatilo?

Vložil Tázal (bez ověření), 11. Leden 2023 - 0:29

Opisuji z https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/ :

"Právnická osoba Společenství vlastníků … – neaktivní datová schránka
Datová schránka pro subjekt s IČO: … s názvem Společenství vlastníků … existuje, ale nebyla dosud zpřístupněna.

Tip pro majitele:
Pokud jste obdržel/a dopis s přístupovými údaji nebo e-mail s odkazem pro aktivaci, prosíme, použijte je, případně se přihlaste Identitou občana. Pokud nemáte aktuálně žádný prostředek pro přihlášení do datové schránky, dostavte se na pobočku Czech POINT a požádejte o nové přístupové údaje, s kterými se následně přihlaste do své schránky. Pokud tak neučiníte, bude neaktivní schránka zrušena a v prvním čtvrtletí roku 2023 Vám bude zřízena nová.

Název Společenství vlastníků …
IČO …
Typ datové schránky Právnická osoba
Identifikátor datové schránky …"

Co to přesně znamená? Musí úřady do uvedené datové schránky doručovat? Mohou ne-úřady do uvedené datové schránky doručovat? Uvádí se, že datová schránka existuje a je uveden její identifikátor. Co přesně znamená „bude neaktivní schránka zrušena a v prvním čtvrtletí roku 2023 Vám bude zřízena nová“? Nová datová schránka bude mít stejný identifikátor? Zprávy zaslané do nynější datové schránky se ztratí, nebo budou přesunuty do nové?

Vložil Pavel, 11. Leden 2023 - 7:36

Tázale,

doporučuji se obrátit na infolinku DS telefon 954 200 200.

Osobně se domnívám, že OVM musí do DS schránek doručovat bez ohledu na skutečnost, zda je neaktivní či aktivní.

Ale na ministerstvu pro dezinformace jsou určitě chytřejší, když věří, že SVJ má osobní doklady.

Hezký den!

Pavel

Vložil JaS (bez ověření), 11. Leden 2023 - 11:40

Příšlo nám jmenovitě oznámení o datové schránce s přístupovým heslem. Mezitím se u nás změnili členové výboru. To bude tedy dělat kdo? Původní těžko, může jim to být ukradené. To je zase kocourkov.

Vložil Pavel, 11. Leden 2023 - 15:42

JaS,

po změně členů výboru je třeba provést zápis do veřejného rejstříku.

Po zápisu do VR dezinformátoři/ne­mehla z MV rozešlou přístupové kódy novým členům výboru se slibem, jaké všechny služby pro ně přichystali.

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".