Chybně vypočtený příspěvek SVJ

Vložil Anonymous, 5. Srpen 2020 - 9:45 ::

Dobrý den, žádám Vás o nějakou radu, jestli je tohle správně, nebo ne.

Přítelkyně bydlela v nájemním bytě a normálně platila příspěvek do fondu oprav. Teď už rok bydlí jinde, ale najednou se vyměnil správce a zjistil, že jeho předchůdce nastavil špatně výši záloh a tím pádem vznikl nedoplatek, který po nás chtějí okamžitě uhradit.

Jen jsem se chtěl zeptat, jestli je tohle naprosto normální a jestli se s tím dá něco dělat, protože my přeci nemůžeme za to, že někdo něco špatně vypočítá?

Díky za odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pozorovatelka (bez ověření), 5. Srpen 2020 - 13:56

  „Přítelkyně bydlela v nájemním bytě a normálně platila příspěvek do fondu oprav.“

  To se nejeví pravděpodobné. Nájemce hradí nájemné a služby. Přečtěte si občanský zákoník.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Srpen 2020 - 10:11

  jako nájemník není povinna platit žádné příspěvky, natož do „FO“. to je věc majitele. ona musí platit jen nájemné dle smlouvy a služby.

  Vložil filip123 (bez ověření), 5. Srpen 2020 - 11:17

  Tak se omluvám, bylo to za služby (nedoplatky za vodu, osvetleni spol. pr., výtah), jen mi přijde zvláštní, že to zjistí až po roce kdy už tam nájemník není.

  Vložil filip123 (bez ověření), 5. Srpen 2020 - 11:51

  Dotaz jsem napsal špatně, tak to napíšu ještě jednou – přítelkyně bydlela v bytě, minulé září se odstěhovala. Během toho co tam byla platila zálohy na služby SVJ, které byly nastaveny špatně, tudíž tam vznikal dluh. Neměly by se při odchodu z bytu udělat odečty, poté zaslat vyúčtování a poté srovnat dluh?

  Jenže tady je to po jednom roce od toho co se odstěhovala a není sama, nájemníci, kteří tam bydleli před ní, mají teď také zaplatit nedoplatek.

  Vložil Justitianus, 5. Srpen 2020 - 14:02

  Pane Filipe,

  pokud se vaší přítelkyni nelíbilo vypořádání v termínech podle zákona č. 67/2013 Sb., měla si v nájemní smlouvě sjednat hrazení služeb paušálem. To by pak nemusela čekat na rozúčtování, vyúčtování a vypořádání služeb, které jí poskytuje bývalý pronajímatel (nikoliv SVJ!).

  Protože vaše přítelkyně si toto ve smlouvě nesjednala, je povinna uhradit nedoplatky podle vyúčtování. Pokud chcete vědět, zda vyúčtování je řádné (a zda obsahuje všechny předepsané položky), pošlete mi je soukromou zprávou. To ovšem má smysl pouze pokud neuplynula zákonná hůta od doručení vyúčtování. Pozdější námitky nelze u pronajímatele úspěšně uplatnit.

  Justitianus

  Vložil filip123 (bez ověření), 5. Srpen 2020 - 15:15

  Mockrát Vám děkuji za odpověď.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".