Cena revize plynového zařízení

Vložil Kuba, 14. Květen 2019 - 18:36 ::

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, kolik podle Vašich zkušeností rámcově činí obvyklá cena revize plynového zařízení (společný rozvod plynu od HUP k plynoměrům) a kolik cena revize spotřebních rozvodů v jednotlivých bytových jednotkách (jen bytové rozvody, nikoli samotné servisní prohlídky plynových spotřebičů). Jedná se o revizi s periodou 3 roky, nikoli roční kontrolu. Dům má 12 jednotek, oblast Praha. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Květen 2019 - 15:41

  Ta pak platí po celou dobu životnosti. Zákonodárce pak praví, že vlastník je odpovědný za bezpečnost svého zařízení a je na něm jak ho zajistí. Zpravidla stačí ověřit těsnost bytových rozvodů pěnotvorným roztokem a části nepřístupné orientační tlak. zkouškou, kdy se zavře uzávěr za plynoměrem (tam kde není tak před plynoměrem) a po 10 min. se otevře jeden hořák na sporáku a zapálí se. Pokud by se vůbec nezapálil je někde menší únik plynu. Lze také instalovat U manometr (vodní) a sledovat zda hladina neklesá. Nabízet nebo vyžadovat provozní revizi na domovní plynovod je jen podvod a útok na kapsy neinformovaných. Výše uvedená kontrola není revizí, není třeba vystavovat zápis a cena by m,ěla odpovídat úkonu. Společné části domovních instalací naopak revizím podléhají 1 x za 3 roky. Ceny jsou smluvní a u domu s 12 b.j. je rozumná cena kolem 3 tis. kč vč. dopravy a DPH.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 16. Květen 2019 - 17:41

  Chtěl bych se zeptat, kolik podle Vašich zkušeností rámcově činí obvyklá cena revize plynového zařízení. Zřejmě se ptáte na roční kontrolu, revize je někde jinde.
  Není přece problém si zjistit kdo to provádí a za kolik.
  Buď kontroluje jen společné rozvody, popř. i spotřebiče, sporák v bytě, to však není povinné. Zde 3100 kč/24 bytů vč. sporáku (hadice, ventil, ventily i hořáky).

  Vložil tak nějak (bez ověření), 15. Květen 2019 - 11:05

  Kolik stojí obvyklá cena nějaké služby je zavádějí otázka. Patrně bude jiná v Praze a okolí a jiná v Horní Lidči, pokud tam taky mají rozvody plynu. Zavolejte různým firmám a zjistěte, za kolik jsou ochotni udělat to, co požadujete. Ať vám dají nabídku. Nedělejte si iluze, bude to plus mínus stejné, protože firmy a řemeslníci si moc dobře hlídají své ceny. Co se týče rozvodů v bytech, tak sice patří vlastníkům, ale plyn, jak je známo, je dobrý sluha a zlý pán. Osobně bych se řídil zdravým rozumem. Těch pár peněz nestojí za to, aby něco bouchlo. Vždyť to bouchne každou chvilku v nějakém domě.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 14. Květen 2019 - 20:47

  200 Kč za 1 bytovou přípojku (od HUP k bytovému plynoměru)

   50 Kč za 1 plynovod v bytě (od plynoměru ke spotřebiči – sporáku)

  Týká se 15 jednotek.

  Vložil Kuba, 15. Květen 2019 - 10:57

  Děkuji moc, to vypadá jeko velmi dobrá cena. Je to skutečně za revizi podle §7 vyhlášky 85/1978 se stanovenou periodou 3 roky podle ČSN 38 6405 čl. 29 s vypracováním zprávy o revizi plynového zařízení? Můžete mi poslat kontakt na revizního technika, který Vám to dělal?

  Vložil Hubert (bez ověření), 15. Květen 2019 - 10:02

  Ano, to je vystizne popsane.

  Podle normativu, trubky nejsou zarizeni, a uvedene zkoušky nejsou tlakove, probiha většinou pouze tzv cuchaci zkouska uniku plynu, coz ve sve podstate osobne nepokladam za revizi plynoveho zarizeni.

  Chapu ze plynari potrebuji z neceho zit a vybor musí dokladovat ze splnil sve povinnosti.

  Jste Druzstvo nebo SVJ .. je dulezite kdo je vlastníkem plynového zarizeni a kdo je povinen jej kontrolovat. U SVJ sporáky a pod nespadaji pod spolecne vlastnictví ale vylucne pod vlastnictví jednotlivcu.

  Namet:

  nechte si definovat s odkazy na normativy, co je plynove zarizeni, kdo je jejich majitel a kdo je opravnen jej kontrolovat.

  Co se tyce samotnych trubek, zalezi jestli jsou svarovane, nebo sroubovane … u sroubovanych trubek by cuchaci kontrola smysl mozna mela, ale vypovidajici by byla tlakova zkouska.

  Zaver:

  Pokud jste Druzstvo a osazenstvo najemnici, udelejte to pokud jste SVJ reknete mu ze zarizeni v bytech není spolecne vlastnictví, tubky ( plynovod ) není zarizeni a ze mu jeho služby vyvesite na nástěnku.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".