cena

Vložil Anonymous, 12. Prosinec 2010 - 14:33 ::

Dobrý den, můžete mi, prosím, napsat, kolik je zákonem povolená odchylka (přirážka) v procentech od ceny v uzavřené smlouvě? Např. cena ve smlouvě je 800tisíc ±10%.ze zákona. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 12. Prosinec 2010 - 20:25

  Anonymousi, podepisujte se nějak, bude to veselejší.

  Pokud mezi smluvními stranami nedojde ke změně smlouvy o dílo o rozšíření díla, nelze požadovat zaplacení ceny za poskytnuté vícepráce.
  (Rozsudek Nejvyššího soudu sp.zn. 23 Cdo 2856/2009, ze dne 21.10.2009)

  To by Vám pro informaci mělo stačit. Dokonce ani vícepráce odsouhlasené objednavatelem, nebo provedené na jeho popud, nejsou důvodem ke zvýšení ceny, není-li k tomu řádný dodatek ke smlouvě nebo změna smlouvy.

  lake

  Vložil Upřesňovač (bez ověření), 12. Prosinec 2010 - 16:45

  Upřesnětě, zda se jedná o odhadnutou předběžnou cenu, nebo o smluvně dohodnutou konečnou cenu.

  Vložil svjvmt, 12. Prosinec 2010 - 15:56

  je smluvní. Když jste si to tam dali, tak to znamená, že když se bude výsledná cena pohybovat v této toleranci, nic se neděje. Pokud bude nižší asi protestovat nebudete, pokud vyšší, musí vám to zhotovitel díla oznámit a vy zvýšení odsouhlasit. Co když se totiž v průběhu změní ceny? Jinak ObchZ či ObčZ. dle smlouvy. No a smluvní pokuta třeba.

  Vložil Pavel, 12. Prosinec 2010 - 14:35

  Prosím, podepisujte se, děkuji.

  Žádný takový zákon neznám a předpokládám, že takový zákon neexistuje. Smlouva je smlouva, tam by měl být mechanismus řešení případného navýšení ceny.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".