Délka soudního řízení

Vložil Anonymous, 28. Květen 2022 - 7:43 ::

Ráda bych zdejší sudiče informovala, jak dlouho trvá soudní řešení věci. Podle zákona soud postupuje rychle, hospodárně a tak, aby účastníky co nejméně zatěžoval. Ve skutečnosti je tomu poněkud jinak.

Mám u soudu věc proti SVJ. Po více než deseti letech věc dospěla k odvolacímu soudu, který rozhodnutí soudu prvního stupně zrušil v celém rozsahu a věc prvnímu stupni vrátil s odůvodněním, že opomenutí a pochybení prvního stupně jsou tak značného rozsahu, že je odvolací soud nemůže sám doplnit a napravit. Odvolací soud postupoval v porovnání se soudem prvního stupně kvalifikovaně a dokonce relativně rychle, jenže věc vrátil tomu, kdo podle jeho názoru postupoval vadně, byť se věci věnoval přes deset let. Jinak formulováno, odvolací soud nutí k řádné práci toho, kdo řádně pracovat zjevně není schopen a v jehož práci shledal řadu závad natolik zásadních, že je nemůže sám napravit. Požadavek stran rychlosti odvolací soud nevznesl.

Věc není nijak složitá, délka řízení je dána výhradně přístupem soudu, patrně úmyslným, nikoliv složitostí věci.

Po dalších deseti letech dám vědět.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.