Zkušenosti se stížnostmi podle ust. § 175 z.č. 500/2004 Sb.

Vložil moned, 29. Leden 2018 - 19:17 ::

Během posledního roku jsem podal cca 10 stížností proti postupu správního orgánu dle ust. § 175 (ČOI, soud, Inspekce práce, státní zastupitelství), protože neudělali co je jejich povinností. Všechny stížnosti byli shledány jako důvodné, ale odůvodnění pochybení je vždy stejné/podobné – prostě správní orgán svede chybu na některého řadového zaměstance např.:
a)v důsledku pochybení nově nastoupené administrativní zaměstnankyně ....., která nepostupovala dle uděleného pokynu. Předmětné pochybení bylo jmenované bezprostředně po jeho zjištění již vytknuto, přičemž po jejím návratu z řádné dovolené s ní bude znovu projednáno i ze strany vedoucí … její nadřízené. K případnému snížení osobního ohodnocení nicméně nelze z důvodu jeho dosavadního nepřiznání přistoupit.
b)Pochybení bylo způsobeno jednáním pověřeného pracovníka ...... v ....., který v současné době již u správního orgánu není zaměstnán. Ujišťujeme Vás, že ve věci jsou činěny patřičné kroky vedoucí ke zjednání nápravy.
Odpovědi jsou jako „přes kopírák“. Ve stížnosti vysvětlím jak správní orgán pochybil a zakončím to větou že:
Žádám o bezodkladnou nápravu, o vyrozumění výsledku šetření, o přijatých opatřeních k nápravě a o potrestání odpovědného úředníka snížením platu.

Zjišťuji, že správní orgány tu nejsou pro mě, ale proti mě. Také se domnívám, že si ze mě dělají srandu a chtěl bych pokračovat a nechci se nechat odbít, chci „být jedovatý“, ale jsem amatér. Jak je např. donutit, aby potrestali např. nějakého vedoucího. Vím, že mohu jít dál dle § 175 odst. 7 z.č. 500/2004 Sb. a potom ombudsman, ale nejsem si jist, jestli to dělám jaksi správně.

Jaké máte výsledky Vy, jak to děláte Vy, jak argumentujete Vy, jakou máte strategii? Není to boj s větrnými mlýny?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil necinnost (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 2:28

    § o necinnosi dle sprav.radu. Podat ochranu pred necinnosti na nadrizeny organ. To funguje celkem ucinne…

    Vložil občan (bez ověření), 30. Leden 2018 - 12:58

    Úřady jsou samy pro sebe, policie je sama pro sebe, parlament je sám pro sebe, senát jakbysmet. Všichni na lidi se..ou. Celé státní správě jsou lid na obtíž. Jsou tady pouze proto,aby platili daně a jiné poplatky, aby nenežraný státní aparát mohl existovat a žít svým životem. Hóóódně to připomíná starý Řím před zánikem tzv. vyspělé římské civilizace.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".