Hluční sousedé přes den

Vložil Anonymous, 25. Leden 2020 - 13:26 ::

Dobrý den, mám nad sebou hlučné sousedy, kteří mají několik dětí a dělají šílený bordel. Celý činžák je v SVJ a byty máme v osobním vlastnictví, takže legálně s tím nemůžu nejspíš nic dělat… Když začali s rekonstrukcí, tak jsem je poprosil, ať si pod podlahu dají folii s potlačením kroječového hluku. Bohužel tam mají parkety a nechtěli je měnit, takže se nic z toho nestalo. Já jsem si nechal odhlučit byt sádrokartonovými deskami, ale to bohužel nepomohlo. Každý den slyším dupáni, mláceni věcma o zem, vřískaní, pobíhaní, přesouvaní věcí taháním po zemi… Problém je, že většinu z toho dělají jejich děti, takže se to děje přes den a tím neruší noční klid. Občas také k tomu o víkendu jede vrtačka nebo nějaký jiný hlučný nástroj, což samotné jsem schopný tolerovat ale ne, když zbytek dne po celém bytě dupou děti. Už jsem jim i volal a říkali, že s tím nic nemůžou udělat.

Napadlo mě prostě vždycky, když nebudu doma, tak pustit naplno nějaký techno – mám 500W zesilovač a věřím, že hluk by se k nim dostal. Popřípadě občas v noci třeba ve 4 ráno na 5 minut pustit nahlas a pak zase vypnout.

Každopádně teď jsem narazil na zajímavou věc z Číny, která by měla dělat při správném nastavení bordel sousedům stejný jako oni dělají mně: https://www.aliexpress.com/…2599921.html?…

Máte s tímto nějaké zkušenosti? Já jsem si o tom něco četl a prý to funguje dost dobře.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 29. Leden 2020 - 17:27

  domluvit s rodiči. Dost by pomohlo kdyby měli na podlaze koberce. Instalovat pod krytinu kročejovou izolaci není zas tak jednoduché. Aby byla účinná nestačí jen tenký miralon a musela by se řešit nejen výšková diference, ale také styk se stěnami.

  Vložil MMM (bez ověření), 25. Leden 2020 - 20:42

  Vy budete taky bezva, sám píšete, že hluk dělají děti, přes den – tedy nic neporušují, parkety kvůli Vám logicky měnit nebudou, ale mstil by ste se jim rušením nočního klidu, případě pouštění hluku, když budete pryč. Co takhle přes den vyrazit do práce, za kulturou nebo někam do přírody. Děti nejspíš nedělají hluk v celém bytě, tomu těžko věřit, takže se většinou dá i vyspat v ložnici po noční – když někdo holt nemá standardní pracovní dobu. Kdo chce mít úplný klid, udělá nejlépe, když si pořídí vlastní dům.

  Vložil Naštvaný soused (bez ověření), 25. Leden 2020 - 23:04

  Nic neporušují, ale v bytě se nedá být. Minulý týden se ani nedalo kouknout na film, jelikož bordel od sousedů byl víc nahlas, protože reproduktory od notebooku to nebyly schopny překřičet.

  Navíc spolubydlící pracuje z domova a přes den tedy není schopný se soustředit na práci. Pokud tento problém nevyřeším, tak si budu muset najít nového spolubydlícího. Pochybuji, že tam někdo další s tímto hlukem vydrží. Za svůj život jsem se několikrát stěhoval a bydlel jsem dvakrát i v paneláku. Nikdy za svůj život jsem se nesetkal ani s náznakem takového bordelu jaký dělají moji milí sousedé nade mnou. Kde jsem psal, že bych se mstil rušením nočního klidu? Nechci se mstít, ale chci, aby pochopili, jaký bordel dělají a že to obtěžuje životy lidem pod nimi. Tu hračku z Číny, co jsem linkoval, bych měl nastavenou, aby fungovalo jen od 06 do 22, takže já nic porušovat nebudu stejným způsobem jako „neporušují“ nic oni.

  To snad nemyslíte vážně? Přece jsem se nezadlužil na 30 let, abych nemohl trávit čas doma, ale 7 dní v týdnu byl v práci/za kulturou/v pří­rodě????

  A děti dělají hluk naprosto všude. Nejmenší je ten hluk nakonec v mém pokoji, ale ty děti tráví dny tím, že pobíhají a dupou po celém bytě, takže je to všude zhruba stejné a opravdu se nepůjdu vyspat do pokoje spolubydlícího…

  Ano, pořídím si vlastní dům, když jsem si 4 roky zpátky pořídil byt na hypotéku. To dává naprostý smysl.

  Chápu, že jste si chtěl rýpnout…Ale já potřebuji řešit tento problém, tak prosím jen k tématu. Děkuji

  Vložil Externus (bez ověření), 25. Leden 2020 - 14:10

  Vlastně obdoba obojku proti štěkání, akorát že tohle je pro lidi: https://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?… plus diskuze pod článkem.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".