Hluční sousedé přes den

Vložil Anonymous, 25. Leden 2020 - 13:26 ::

Dobrý den, mám nad sebou hlučné sousedy, kteří mají několik dětí a dělají šílený bordel. Celý činžák je v SVJ a byty máme v osobním vlastnictví, takže legálně s tím nemůžu nejspíš nic dělat… Když začali s rekonstrukcí, tak jsem je poprosil, ať si pod podlahu dají folii s potlačením kroječového hluku. Bohužel tam mají parkety a nechtěli je měnit, takže se nic z toho nestalo. Já jsem si nechal odhlučit byt sádrokartonovými deskami, ale to bohužel nepomohlo. Každý den slyším dupáni, mláceni věcma o zem, vřískaní, pobíhaní, přesouvaní věcí taháním po zemi… Problém je, že většinu z toho dělají jejich děti, takže se to děje přes den a tím neruší noční klid. Občas také k tomu o víkendu jede vrtačka nebo nějaký jiný hlučný nástroj, což samotné jsem schopný tolerovat ale ne, když zbytek dne po celém bytě dupou děti. Už jsem jim i volal a říkali, že s tím nic nemůžou udělat.

Napadlo mě prostě vždycky, když nebudu doma, tak pustit naplno nějaký techno – mám 500W zesilovač a věřím, že hluk by se k nim dostal. Popřípadě občas v noci třeba ve 4 ráno na 5 minut pustit nahlas a pak zase vypnout.

Každopádně teď jsem narazil na zajímavou věc z Číny, která by měla dělat při správném nastavení bordel sousedům stejný jako oni dělají mně: https://www.aliexpress.com/…2599921.html?…

Máte s tímto nějaké zkušenosti? Já jsem si o tom něco četl a prý to funguje dost dobře.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Milena Tesařová (bez ověření), 19. Leden 2021 - 22:21

  Sousedi nade mnou (rodiče nepracují, 4 děti + 2 dospělé osoby) v pronájmu, který platí stát majitelce. Nepopsatelný bordel ve dne v noci – nebudu se rozepisovat. Pardon, dopoledne spí do 10:30.Pokud jde rodina ven, začnou tam „pracovat“ nějací lidé, (kt. mají klíče od domu i bytu), tzn. tahat nějaké barely, do něčeho tlouct apod. Policii jsem volala 2×, vždy domluva. Ale co naplat, mentalita se nezmění…Majitelka se jich bojí a sama má máslo na hlavě, protože má velký dluh na platbách. Tak jsem si řekla, že mám šanci najít skulinu a dostat se jim na kobylku. Mým cílem bylo, že se dluh musí přece vymáhat – exekuce – vystěhování nájemníků – konečně klid. Po prostudování všech zákonů, směrnic, dávek soc. podpory, pravomocí Mě policie, Zákona o daních z příjmu a Živnostenského zákona jsem dospěla k tomu, že reálná obrana neexistuje. Prostě musím přijmout porážku. Vše jde na ruku nepracujícím a ty nevyspalý pracující mlč a plať!!!

  • hluk – musím si já najmout a zaplatit „měřiče“
  • stížnosti – na Městském úřadu zrušeno; na Mě Policii lze jen 2×, pak už dojde k vyšetřování, a pokud nejsou dostatečné důkazy, platím já
  • děti – je svobodné rozhodnutí rodičů, že je dávají spát ve 02 hod. ráno
  • sousedi – alkoholička, schizofrenik, paní přes 80 let s 80% ztrátou sluchu
  • daň z pronájmu – tak ta je nulová
  • provozovna v bytě nehlášená – bez důkazů i s důkazy nezájem
  • dluh – tak ten majitelka po trošičkách splácí a dle zákona je tím vše v pořádku, snaha platit se bere jako že je zaplaceno…

  Pán z Městské rady řekl, že nikdy nad takovými lidmi nevyhraji. No a měl pravdu. Jediné řešení, které mě napadlo je, že bych ohluchla, alespoň těch 80%. Zatím jim jen pouštím ráno budík.. tak aspoň tak

  Vložil AndyB (bez ověření), 18. Únor 2021 - 1:06

  Na odbor přestupků MÚ to musí dát policie, když bude hluk po 22h, tak je přivolejte opakovaně, za to nic neplatíte.

  Hluk? Mimo noční klid s tím nic moc neuděláte, pokud v bytě neprokážete soustavnou činnost, výrobu.

  Děti? Volejte sociálku a ospod.

  Otravujte i pronajímatelku.

  Daň z pronájmu? Jak to myslíte? To je věc pronajímatelky, viz předchozí bod, můžete se jí na to zeptat. Ale FU to nezajímá, řeší to jen na udání.

  Provozovna koho? Provozovnu musí mít jen když provozuje třeba prodejnu. Běžně ani živnostník FO ani PO nemusí mít provozovnu.

  Dluh? Tak to je věc věřitele, pokud nechá dlužníka splácet. Riskuje insolvenci.

  Vložil Karel Špirk, 17. Únor 2021 - 20:14

  Ano, takhle přesně to je, zažíváme situaci jak přes kopírák…hluční netahaví morgoši jsou v nájmu, nájem za ně majitelce solí stát (tedy my všichni z daní), takže ta je spokojená, protože korunky do kasičky se pravidelně sypou a opálení dělají bordel, podlaha bez zvukoizolace a nedovoláte se ničeho. Takže zakoupím tu chytrou čínskou věc a začnu je po nocích trápit tak intenzivně, že ti jejich smradi budou chodit do školy (až se do školy bude chodit) s pytlema pod těma černejma bulvama.

  Vložil AndyB (bez ověření), 18. Únor 2021 - 0:59

  Jakou čínskou věc myslíte, ten chytrý sebereplikující a modifikující se SARS-CoV-2?

  Vložil Karel Špirk, 18. Únor 2021 - 6:26

  Koukám, že postižení tou přefouknutou bublinou, zvanou covid, u některých dostupuje vrcholu…o té chytré věci se píše hned v prvním příspěvku této diskuze.

  Vložil Trubka (bez ověření), 9. Leden 2021 - 12:23

  Koupil jsem byt v bytovém domě z roku 2004 a je to opravdu úžasné. 3 měsíce po nastěhování a částečné rekonstrukci se vedle mě nastěhovali nájemníci a občas se staví soused, co má byt nade mnou (do té doby neobydlené, takže jsem nemohl ověřit při koupi).

  Vím vše o jejich příchodu, odchodu, pohybu v bytě, kdy vaří, kdy koukají na televizi, kdy asi spí. :) Je slyšet každý krok, jak kdyby vedle mě někdo dupnul. Slyšet je pochopitelně i puštěná voda, otevření interierových dveří, položení předmětu na nábytek. Sám šourám nohy po zemi jak blbec, protože celá podlaha (zřejmě ten anhydridový povrch) duní jak blázen a já nechci připravit sousedy pode mnou o zdraví, když už jsem přišel o to své.

  Řešení na to hádám není, možná jen vytvořit jakýsi byt v bytě a všechny příčky, zdi i podlahu odhlučnit 10cm vrstvou akustické pěny. Ale na to opravdu peníze nedám :)

  Nikdy bych nevěřil, že něco takového je možno postavit. Jedná se o železobetonový skelet.

  Vložil soused123 (bez ověření), 7. Leden 2021 - 15:06

  To je jak když se potkáte s nelítostným hovadem a bezohleduplnými sviněmi. Nad námi bydlí rodina s dvěma dětmi, které si dělají co chtějí. běhají, třískají, řvou a to prosím nonstop od rána do noci. Rodiče jsou takové neschopné p***, které je ještě nechají. Nikdo mi nevymluví, že je to normální, nebo použitý argument:" to jsou přece děti" . Tak Vám k tomu něco řeknu. Nasrat ! Každý rodič je zodpovědný za svého potomka do jeho zletilosti. Já jsem byl vychovaný tak, že když jsem z něčím praštil, tak jsem 2× více dostal fackou. A co jako, že jsem se nastěhoval do paneláku? to mám jako tolerovat dementy, kterým je to fuk. Po nikom přece nikdo nechce, ať je klid jak v hrobě. Ale je to tak těžké se dětem věnovat, hrát si s nimi, číst knížku, dívat se na pohádky? Nebo je jako " zodpovědný " rodič nechám dělat co se ji za chce a nevadí, že budou sousedi trpět? U nás konkrétně celý barák ví, že je to rodina hrůzy. Jenomže, když ti hajzli se chovají tak, že jim je to jedno, tak doufám, že se jim to jednoho krásného dne vrátí v životě. Nejsem člověk, který by dělal naschvály, volal policii 22:01, ale legální cesty nejsou, aby se dal takový soused usměrnit. Člověk chodí do práce, pořídí si drahý byt a jenom trpí. Odpočinek žádný, jen se třepou stěny, okna a nějakým blbečkům je to jedno. Hlavně, že oni jsou vklidu. Doufám, že jim to někdy někdo spočítá a nebo se narodí v příštím životě jako smradlavé hovno ! A pokud se v tom někdo najde, tak dobře jim tak.

  Vložil Čtenář (bez ověření), 4. Prosinec 2020 - 17:14

  Má v sobě ten čínský přístroj nějakou chytrost, která ho zapne při hluku nebo vibracích? Rád bych ho použil v době své nepřítomnosti, abych nerušil sebe.

  Vložil tomas 22, 7. Říjen 2020 - 6:07

  Že jsem si to přečetl stížnosti na běhání dětí a musím říct že ten problém znám z obou stran. Moji dobří přátelé bydleli v bytě se svými dvěma dětmi. Naprosto bezproblémová rodina a rozhodně ne hluční měli neustále problémy se sousedkou o patro níž protože jim vyčítala že chodí po bytě. Že děti chodí po bytě. Že splachují na záchodě. Že se sprchuji. Zkrátíme to ideálního stavu by bylo dosaženo kdyby byli mrtví.

  A teď z opačné strany. Nad náš byt se po staré paní nastěhovala mladá rodina se dvěma dětmi. Děti běhají tu a tam do něčeho triskaji… Oblíbenou kratochvíli jednu dobu bylo když nad naší ložnici kolem 5:30 ráno jak se tak děti budí o vikkutálely po zemi láhve nebo něco podobného skleněného.

  No prostě ty děti žily. Stejně jako celá rodina.

  Vzpomněl jsem si na svoje děti když byly tak malé mám pravda výhodu pod námi nikdo nebydlel. Jedním ze základních projevů života a to mi věřte je pohyb. Po nějaké době jsem zjistil že jsem to úplně přestal vnímat jako hluk aut, houkání sanitek… rozhodl jsem se žít ve městě a hluk je jeho neoddělitelnou součástí.

  Podle mne nejsou vaši sousedé tak hluční Jak to uvádíte. Sami Si způsobuje stte tím, že na místo abyste se pousmáli že zdravé děti si hrají tak tu píšete o harantech pomstě a nenávisti.. když místo toho abyste doma čekali kdy nahoře klepnou lžící si řekli to je normální život jsou mladí sami sobě děláte problémy.

  Anebo holt ta samota u lesa město znamená Hluk rozhodli jste se v něm bydlet máte to. Vadí vám to Samota u lesa.

  Vložil Anonymous356 (bez ověření), 1. Listopad 2020 - 21:23

  Takové kurvy máme taky v baráku. Sorry za vulgarity, ale když člověku drásají nervy každý den, tak to jinak nejde. Nedomluvíš se s nima protože mají iq houpcího koně. Odhlučníš byt, nepomůže. Člověk musí začít chlastat aby to vydržel

  Vložil anon. (bez ověření), 6. Říjen 2020 - 14:44

  Dobrý den,

  vidím, že máte naprosto stejný problém jako my. Vzali jsme si hypotéku na 30 let, přestěhovali se do krásného bytu, po 5 letech (letos v červenci) se nad nás nastěhovala rodina strašných *** lidí. Dupou ve dne v noci, jejich duševní úroveň je nižší než jejich 3 letého dítěte, běhají spolu s ním a vybízejí ho k ještě většímu bouchání, dupání a řvaní, jakmile ho dají spát (po desáté), sami začínají teprve pracovat – ale tak, aby je nemohl nikdo nahlásit na policii. Šoupou s věcmi po zemi, myjí nádobí (nám nad hlavou v ložnici!), řeší po telefonu firemní záležitosti, koupou se atd. Někdy kolem jedné si jde mladá paní lehnout. Její manžel často zůstává vzhůru, aby ve 3 ráno utahoval šuplíky nebo vařil (opět nám nad hlavou, kam si přesunuli kuchyni). Na závěr, když odchází do postele, pustí ještě pračku / myčku. Ale to už stejně svítá a od sedmi ráno se zase zvedá maminka, takže celý kolotoč jede nanovo. Zkoušeli jsme s nimi několikrát promluvit, nemusím říkat, že úplně zbytečně. S arogantními lidmi, kteří mají dojem, že si mohou cokoli dovolit a kohokoli koupit, nelze komunikovat. Předsedkyně nechce do věci zasahovat, prý nemůže (?). Situace s Covidem nás nahnala na home-office, vůbec nevím, jak v takovém pekle přežijeme podzim / dalších 20 let.

  Chtěla jsem se proto zeptat – fungoval Vám onen přístroj z Číny, ten spásný nápad ukázat sousedům názorně, co nám sami dělají? Je to asi poslední naděje… (sluchátka 3M Peltor proti dupání nezabírají)

  Děkuji předem.

  Vložil nespokojený soused (bez ověření), 4. Prosinec 2020 - 16:34

  Hezký den, prosím, našli jste nějaké řešení? Řešíme stejnou situaci již pár měsíců, je to čím dál neúnosnější, neradi se již vracíme domů, je to k zbláznění.

  Uvítáme jakoukoliv radu.

  Děkuji

  Vložil anon. (bez ověření), 15. Prosinec 2020 - 15:43

  Dobrý den,

  objednali jsme si tu věcičku z Číny a před pár dny dorazila. U nás to dělá solidní hluk, proto si myslím, že sousedi to nemohou neslyšet. Zapneme to vždy na cca 10 minut, když soused řve u karaoke a vyvádí se synem jako kanec. Naneštěstí máme smůlu na opravdová hovada. Sice na chvíli ztichnou, ale hned je slyšíme, jak vymýšlejí pomstu (ano, mají totiž dojem, že my je šikanujeme, ne oni nás). Mezi 0:00–06:00 nám pak pouští pár praček navíc.

  Nicméně k té čínské hračce – má to několik programů, můj oblíbený je mix „beat“ and „shock“. Je to velmi hlasité, proto se to nedá moc dlouho vydržet. Ale je to to jediné, co nás ještě drží v naději, že třeba jednou ti nad námi svoje nestoudné chování umírní.

  Přeji všem pevné nervy a hodně štěstí.

  Vložil Felix (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 17:00

  „Mezi 0:00–06:00 nám pak pouští pár praček navíc.“

  Kolik mají v bytě praček?

  Vložil Čtenář (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 18:36

  „Nelidskou rozkoší je těšiti se z cizího neštěstí.“
   Seneca

  Felix je požitkář, ne… , Felix je hlupák.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Prosinec 2020 - 17:25

  mají totiž dojem, že my je šikanujeme – no a ne snad?

  Vložil anon. (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 9:20

  Dobrý den, paní Radko,

  když Vás někdo vědomě a záměrně budí každou noc boucháním věcí, pračkou, taháním nábytku po podlaze, v 23, v 1, ve 3, v 5 ráno, to už jsou praktiky spadající do kategorie mučení. Připočtěte k tomu strašlivý dupot, kdy se otřásá strop, nemluvě o řvaní a zpěvu. Opravdu si myslíte, že takové jednání sousedů je v pořádku? Co byste na našem místě dělala Vy, kdybyste musela v bytě trávit 23 hodin, denně na pokraji zhroucení, a neměla žádnou možnost obrany? Nemusíte odpovídat, jen se prosím nad tím zamyslete.

  Děkuji.

  Vložil mamyna (bez ověření), 28. Leden 2021 - 11:16

  Dobrý den ,máme ten samý problém,paní z Prahy 6 koupila byt u nás v domě ,pronajímá ho ,a už jsou zde 3tí nájemníci-s prvníma jsme skončili na občansko právním řízení -to byli hulváti děsní nakonec museli pryč ,stěžovali si lidé nad nimi-dále zde byli mladí lidé

  • slušní a v pohodě jenže měli pejska který štěkal ,ale jenom proto že
  jistá osoba jim chodila kopat do dveří a ten pes se bál tak štěkal tím víc nám to fakt nevadilo-jinak jsme o nich nevěděli,tak to vzdali a bohužel se odstěhovali.teď je tam paní s 2ma dětma velké a ty prý musí trénovat na závody -asi gymnast.to nám napsala matka a hotovo-samozřejmě je to děsné .na zvonění nereaguje-prý ji obtěžujeme a neustále rány tahání věcí po podlaze-podlaha je špatně odizolovaná , p.majitelka bude na nás žádat úhradu ztrát za výdaje.
  Vložil Tere (bez ověření), 10. Leden 2021 - 20:12

  ODSTEHOVAT SE! Zazila jsem to 2×. Poorve jsem bydlela pod hlucnyma debilama a nepomohlo nic. Podruhe jsem bydlela nad hlucnyma idiotama. Tem jsem dala skrze podlahu cocku a uklidnili se. Nicmene uz jsem tam to bydleni nesnasela a odstehovala se do domu s velkou zabradu. Po 5ti letech se konecne tesim domu. Dementi sousedi + zfusovana stavba= bydleni za trest.

  Vložil Zemphira (bez ověření), 10. Leden 2021 - 20:31

  „jsem dala skrze podlahu cocku“

  Paní Tere,

  poprosím o podrobnosti. Děkuji.

  Vložil Tere (bez ověření), 28. Leden 2021 - 19:00

  Podlaha v tom byte, kde jsem měla idioty pod sebou byla velmi tenka. Takze jsem si třeba obula boty na podpatku a chodila v nich nebo jsem si vzala židli a skočila z ní na tu podlahou velkou silou. Toto jsem párkrát zopakovala, když zkoušeli zase moje limity a ejhle – ono to šlo a byl klid. Nemusím ovšem říkat, že než jsem zašla do těchto extrémů tak jsem za nima byla a slušně je poprosila a to nepochopili a nepochopili ani kdyz jsem na ně řvala. Pochopili až to že budou mít peklo nad hlavou, když se neuklidní. Je smutný, takto vychovávat dospělé lidi, ale bohužel někdy je opravdu nejlepší na hrubý pytel, hrubá záplata.

  Vložil Vlastnice (bez ověření), 28. Leden 2021 - 19:07

  Paní Tere,

  sousedi by taky potřebovali dostat čočku. Nechcete si přivydělat? Nemuselo by zůstat u skoků s podpatky ze židle, podpatky by se daly použít i rázněji. Domluvíme se.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 9:57

  já někde psala, že jejich chování jak to popisujete schvaluji? já psala, že je teď opravdu šikanujete, což je pravda. vědomě vytváříte velký hluk. čím se od nich lišíte? a co bych dělala na vašem místě? prodala byt a odstěhovala se do baráčku.

  Vložil Čtenář (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 16:46

  retardka2222, vy jste vážně …

  a
  Vložil radka2222 (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 16:55

  vy máte lepší radu? tak paní poraďte.

  Vložil Stanislava Babáčková (bez ověření), 11. Říjen 2020 - 17:21

  My bydlime v řadovce na vesnici.Když jsme se nastěhovali před 30 lety ,bylo to pro mne neskutečné zklamání,že je slyšet od sousedů voda .televize a samozřejmě veškeré zvuky nesoucí se konstrukci.Nikdo nám tenkrat neporadil,že bychom měli udělat mezi stěnami mezeru.Byli jsme mladí a za totality jsme byli radi ,že jsme sehnali aspon nějaky material,Zrovna frčely plynosilikatove tvarnice.Byly obrovské,ale neměli jsme tušení ,že jsou zvukově velice vodivé.Mame krasné okoli kolem domu,takže se to aspon takto vyrovnava.Mohu ale s určitostí řict,že nejhorší je špatny soused,ktery toto ještě vše zhorší.Každy člověk ma tu hranici snášenlivosti hluku různě.Já naprosto chapu toho pana,jak mu tam ty děti dělají neustale randál.Jak píše ,poprosili souseda o nějaká preventivní opatření, ale nic neudělal.My jsme v uplně stejne situaci.On nam dal televizi na společnou zed a uživá si to, že nás ruší v ložnici.Já chodim spát do obyváku.My máme televizi tam,kde ji druhý soused nemůže absolutně slyšet.Paradoxni je ,že to jde uplně v pohodě a nemusime se ani my omezovat.Ja bych nesnesla pocit,že někoho rušim. Zkrátka,já razim názor,že nikdo nemá právo otravovat život druhému.Osud nam ale nepřal,stím co máme za zdí se prostě nedá slušně domluvit.Už nemáme silu se doprošovat,ikdyž dělají jejich děti do rána občas večirky.Všem lidem přeji Ohleduplné sousedy.

  Vložil Jana P (bez ověření), 2. Duben 2020 - 14:40

  Dobrý den, bohužel mám stejný problém. Vedle mám rodinu z Ukrajiny, počítám, že i u nich se ctí kult rodiny, takže děti se jednoduše dělají co chtějí. Od osmi ráno do cca půl jedenácté večer. Rány do podlahy (skáčou z nábytku), běhají přes celý byt – tím způsobem, že mně se v bytě všechno chvěje. I mi někdy kvůli tomu spadne internet. Po večerech se navíc oni dva do krve hádají, hystericky řvou. SVJ je písemně požádalo, aby nehlučeli. Začali ještě víc. Takže včera – byť ještě před nočním klidem – jsem zavolala městskou policii. Mohu vám říct, že takovou scénu jsem ještě nezažila. Jsou bohužel schopni otevřít si hubu (pardon) uplně na všechny. Policajti je krotili asi půl hodiny. Dnes ráno to celé začalo odznovu. Takže budu policii volat zas, bez ohledu na to, zda je či není noční klid. Hodlám to dělat tak dlouho, dokud se neodstěhují. Jinak dopisy, žádosti, prosby – to není k ničemu. Buď si na vás otevřou hubu, nebo to po mně i házeli nazpět, nebo dělají že vám nerozumí a že je jim to jedno, ať tu policii klidně zavoláte… takže tak…

  Vložil Pavel II (bez ověření), 29. Leden 2020 - 17:27

  domluvit s rodiči. Dost by pomohlo kdyby měli na podlaze koberce. Instalovat pod krytinu kročejovou izolaci není zas tak jednoduché. Aby byla účinná nestačí jen tenký miralon a musela by se řešit nejen výšková diference, ale také styk se stěnami.

  Vložil MMM (bez ověření), 25. Leden 2020 - 20:42

  Vy budete taky bezva, sám píšete, že hluk dělají děti, přes den – tedy nic neporušují, parkety kvůli Vám logicky měnit nebudou, ale mstil by ste se jim rušením nočního klidu, případě pouštění hluku, když budete pryč. Co takhle přes den vyrazit do práce, za kulturou nebo někam do přírody. Děti nejspíš nedělají hluk v celém bytě, tomu těžko věřit, takže se většinou dá i vyspat v ložnici po noční – když někdo holt nemá standardní pracovní dobu. Kdo chce mít úplný klid, udělá nejlépe, když si pořídí vlastní dům.

  Vložil Tobi (bez ověření), 23. Březen 2020 - 11:58

  „parkety kvůli Vám logicky měnit nebudou“

  Tím bych si nebyl tak jist. Položení parket proběhlo v souladu s předpisy? Zejména se v tomto případě jedná o předepsanou kročejovou neprůzvučnost, jejíž doložení požadujte. Pokud nebude doložena, obraťte se na stavební úřad. Bez splnění této hodnoty nemohl být dům kolaudován ani užíván.

  Vložil Naštvaný soused (bez ověření), 25. Leden 2020 - 23:04

  Nic neporušují, ale v bytě se nedá být. Minulý týden se ani nedalo kouknout na film, jelikož bordel od sousedů byl víc nahlas, protože reproduktory od notebooku to nebyly schopny překřičet.

  Navíc spolubydlící pracuje z domova a přes den tedy není schopný se soustředit na práci. Pokud tento problém nevyřeším, tak si budu muset najít nového spolubydlícího. Pochybuji, že tam někdo další s tímto hlukem vydrží. Za svůj život jsem se několikrát stěhoval a bydlel jsem dvakrát i v paneláku. Nikdy za svůj život jsem se nesetkal ani s náznakem takového bordelu jaký dělají moji milí sousedé nade mnou. Kde jsem psal, že bych se mstil rušením nočního klidu? Nechci se mstít, ale chci, aby pochopili, jaký bordel dělají a že to obtěžuje životy lidem pod nimi. Tu hračku z Číny, co jsem linkoval, bych měl nastavenou, aby fungovalo jen od 06 do 22, takže já nic porušovat nebudu stejným způsobem jako „neporušují“ nic oni.

  To snad nemyslíte vážně? Přece jsem se nezadlužil na 30 let, abych nemohl trávit čas doma, ale 7 dní v týdnu byl v práci/za kulturou/v pří­rodě????

  A děti dělají hluk naprosto všude. Nejmenší je ten hluk nakonec v mém pokoji, ale ty děti tráví dny tím, že pobíhají a dupou po celém bytě, takže je to všude zhruba stejné a opravdu se nepůjdu vyspat do pokoje spolubydlícího…

  Ano, pořídím si vlastní dům, když jsem si 4 roky zpátky pořídil byt na hypotéku. To dává naprostý smysl.

  Chápu, že jste si chtěl rýpnout…Ale já potřebuji řešit tento problém, tak prosím jen k tématu. Děkuji

  Vložil Rostik (bez ověření), 22. Březen 2020 - 21:00

  Zdravím, také mám stejný problém. Nahoře bydlí starší pár a vždy byl klid (asi tak 5 let). Nyní (asi půl roku) k nim vždy přijdou haranti a celý den dělají bordel – skáčou, dupou apod. A to je kdykoliv, přes týden, o víkendu. Sem tam je klid – ale to jen když jsou v trapu. A nyní, když je karanténa, tak mi nervy praskají. Žena dodělává školu a musí se učit, psát práce. A při tom se to nedá. A ani hlučná hudba to neřeší – to bychom rušili i sousedy pod námi. Jediné řešení vidím třískání na jejich dveře a na topení – poblíž stropu. Ale napadlo mě jedna věc – někdo psal na podobné diskuzi , že pustí silnou hudbu apod. Co třeba naopak? Stáhnout z netu dechovky a apod a pouštět jim to u stropu u stoupaček. ono jim to za chvíli bue lézt krkem a když jim nedojde, že to je za ten jejich bordel, tak si to aspoň užijou. Domlouvat se nemá smysl. A extra by bylo koupit nějaký smrad v spreji a vytříkat jim to pod stropem u mezer kolem trubek – za chvíli tam mají smrad jak cyp. Jsou to děcka, to chápu. Ale měli by to řešit rodiče nebo ty staří rodiče. Když jim je to jedno, tak at si užijou i oni. A až se někdy budem stěhovat, tak na rozloučneou jim tam kypnem asi pěknou fůru smradu – a bude vymalováno. Když boj tak boj.

  Vložil arka (bez ověření), 10. Květen 2020 - 21:09

  A jak jste vyrůstali Vy? Potichu? Co když si Váš soused taky umí koupit smrad ve spreji? Chytrá reakce, gratuluji!

  Vložil Ondřej Vyčítal (bez ověření), 10. Květen 2020 - 22:23

  „Co když si Váš soused taky umí koupit smrad ve spreji?“

  Kde se koupí smrad ve spreji? A jak se použije, aby účinek byl patrný jenom v bytě souseda, a ne u mne?

  Vložil Laky (bez ověření), 10. Květen 2020 - 21:32

  Co teprve sýr ve spreji!

  https://www.podpultovky.eu/…USA-d648.htm

  Vložil Externus (bez ověření), 25. Leden 2020 - 14:10

  Vlastně obdoba obojku proti štěkání, akorát že tohle je pro lidi: https://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?… plus diskuze pod článkem.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".