Vadné prohlášení vlastníka - části půdy součástí jednotek

Vložil Anonymous, 20. Září 2020 - 10:01 ::

Prohlášení vlastníka je vadné – jako součásti jednotek uvádí části půdy, které nejsou místnostmi a které navíc půdě nejsou nijak ohraničené ani vyznačené (jsou vyznačené pouze v orientačním nákresu v prohlášení, bez jakýchkoli uvedených délkových číselných rozměrů, je uvedena pouze jejich plocha v m2).

Jak je možné vadu prohlášení vlastníka odstranit, při absenci vůle k nápravě vlastníků s nadpolovičním podílem? (Podle právní úpravy prohlášení vlastníka neprochází stavebním úřadem ani jakoukoli jinou kontrolou správnosti.)

Kdo takovouto část půdy na půdě vyznačí? Inženýrka, která prohlášení vlastníka na objednávku tehdejšího vlastníka domu sepisovala, jakékoli pochybení i nápravu odmítá a zakázku pokládá za uzavřenou.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 22. Září 2020 - 5:07

  Totálně nesrozumitelný dotaz.

  Sdělte laskavě zda jde o prohlášení podle zákona č. 72/1994 Sb. a dům s jednotkami(1994), nebo jde o o prohlášení podle zákona 89/2012 Sb. a dům s jednotkami(2012).

  Dále sdělte PŘESNĚ (citujte) co je v prohlášení uvedeno o půdě a „částech půdy“. A to jak v části prohlášení popisující společné části, tak i v části definující jednotky.

  Teprve pak, až uvedete potřebné skutečnosti, by se někdo mohl pokusit o odpověď.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".