Užívání společných prostor

Vložil Monika 12, 6. Březen 2015 - 12:27 ::

Dobrý den, součástí společných prostor v domě (SVJ) je místnost označená Sklad. Nyní si v této místnosti začínají spolumajitelé odkládat svoje nepotřebné věci. Místnost je velká, věcí se tam vejde hodně. Argumentují tím, že každý spoluvlastník si tam může uskladnit svoje věci, zdarma, na jak dlouho chce. Nikdo to nemusí schvalovat, nikoho neomezují v právech spoluvlastníka, protože to můžou udělat všichni. Moc se v tom nevyznám, každý byt má svůj sklep a dělat si v domě odkladiště ve společných prostorách se mi nelíbí. Jde s tím něco udělat? Výbor SVJ o tom ví, je to prý v pořádku. Děkuji, Monča

  • užívání společných částí

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JaVa, 7. Březen 2015 - 12:45

Do domu jsem se přistěhoval cca před 4 roky a ve sklepě to kromě dvou sušáren, vypadalo stejně jako u Vás.První rok, jsme po schválení na schůzi zlikvidovali a vyčistili se sousedem 40 let starou, 20 roků nefunkční prádelnu.Sami dva.Druhý rok jsem navrhl likvidaci 40 let starého a nepoužívaného mandlu.Ten jsme rozebrali a za pomoci souseda,který zajistil auto jsme kov odvezli do sběrny a zbytek vyhodili do kontejneru,který nám zde obec pravidelně přistavuje.Peníze za šrot jsme použili na nákup vápna na bílení sklepů.Pak jsme se sousedem společné prostory ve sklepě vyčistili.Pokud si zde 20 let skladované harampádí neodvezli po písemném upozornění na vývěsce domu ti, kterým patřilo vyházeli jsme to do kontejneru.Pak jsme všechny společné prostory se sousedem vymalovali a upravili.A to včetně opravy a nátěru podlah.Paní ,která zde uklízí jsme vyčlenili slušně vybavenou místnost,kterou má jen pro sebe.To vše trvalo cca.1 rok a pouze za cenu materiálu a ve svém volném čase..Ve všech společných prostorách jsme opravili a vyměnili zámky.A stal se zázrak všude je čisto a pořádek a každý si to chválí.Zkuste to taky tak.

Vložil tazatel jaryn, 7. Březen 2015 - 12:48

JaVa – super. Podobně jsme to udělali i u nás.

Vložil svjvmt, 7. Březen 2015 - 9:48

Ano sklepy jsou všech, každý má podíl. Ale chyba se stala hned na začátku, měly se stanovit pravidla. Co tam bude (požární bezpečnost …) a pak nalajnovat každému chlíveček. Teď už je zřejmě nedonutíš, aby to dobrovolně vyklidili. Výbor SVJ s tím udělá co, půjde uklízet? Ale to byla jeho chyba to tak pustit. Pochopitelně to není v pořádku. Může akorát apelovat furt dokola. Ale tlač na něj. Může tě potěšit, že nejste jediný barák. Objednáš kontejner, povyhazuješ to sama??

Vložil tazatel jaryn, 7. Březen 2015 - 10:58

V žádném případě to nebyla chyba výboru. Výbor je jedním z orgánů SVJ, který plní usnesení shromáždění a pracuje podle stanov. Navíc je odvolatelný a členové výboru jsou dobrovolníci, kteří kdykoliv můžou ukončit členství ve výboru… Jednoznačně to co popisuje Monika není jenom chyba výboru .

Vložil P. (bez ověření), 6. Březen 2015 - 16:27

Na první pohled to vypadá velice nerozumně, mít v domě sklad. Moje zkušenost je ale trochu jiná.

Ano, všichni mají sklepy. Ale kočárkárna byla plná saní, dětských vozítek, kol a kočárků po odrostlých dětech, tak jsme se rozhodli, udělat z jedné místnosti takový sklad, jak popisuje Monika. Každý na věc, která se mu nevejde do sklepa, musí připevnit cedulku se jménem, aby se vědělo, čí věc je. Pořádek je tam takový, jaký si ho tam lidi udělají (čili nic moc, ale hnojiště to není). Tohle asi jde jen v malých SVJ, v šedesátibytovém paneláku si to představit nedovedu.

Nebylo-li by skladu, místnost by zela prázdnotou, protože když by ji užíval jenom někdo, tak je to s ostatními k nepřežití. Všechno je v domluvě a toleranci.

Vložil tazatel jaryn, 6. Březen 2015 - 16:34

Máš celkem pravdu … ale nesmí se z toho stát odkladiště starých praček, absolutně nepotřebných věcí atd. Když si tam dá např. paní stůl, který používá na vánoční stromek jednou za rok tak je to OK. Ale je dobře když si tam dá kousek nepotřebného nábytku na věčné časy??? Je to otázka dohody ale ze své praxe vím , že se pořád pohybujem a tenké hranici sklad potřebných věcí a sklad bordelu.....

Vložil tazatel jaryn, 6. Březen 2015 - 16:29

To je běžný problém, kdy se ze společné místnosti a je jedno jestli se nazývá sklad nebo kočárkárna atd. postupem času stane odkladiště nepotřebných věcí. Pokud od ní mají klíče všichni vlastníci a všichni tam ukládají svůj bordýlek tak co s tým…

Proč to vozit někde do sběrného dvoru ,když je pod schodama. Že o tom výbor ví… Jací vlastníci takový výbor.

Pokud se to nelíbí více vlastníkům tak na shromáždění začněte křičet, proč skladovat bordel : myši, hmyz.. nebezpečí požáru… navrhněte lepší využití místnosti,navrhněte hromadnou brigádu + kontejner na svoz toho bordelu.....

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".