úroky z pozdě uhrazených záloh na služby, správu ...

Vložil pšena (bez ověření), 31. Květen 2018 - 13:13 ::

Mám dotaz. Hradím měsíčnězálohy na vodu, teplo, komín, výtah a správu. Správu nám zajišťuje S.R.O. Když neuhradím tyto zálohy řádně a včas může mně úrokovat tato s.r.o.? Od kdy tento dluh – úroky hradím ode dne neuhrazení záloh v daném měsíci nebo od ročního vyúčtování. A když zaplatím úroky na kterém účtu tyto úroky přibudnou??? na účtě s.r.o. nebo na účtě SVJ??? Děkuji Ján Pšena

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Markéta Gr., 31. Květen 2018 - 15:01

  Vše najdete ve stanovách, které v dotazu necitujete. S.R.O. je pravděpodobně smluvní správce se kterým vaše SVJ má uzavřenu smlouvu a předal na něj nějaké pravomoce ohledně vymáhání pohledávek, což bude muset v souladu se stanovami SVJ. Úroky se počítají ode dne splatnosti, pokud je to např. každého 20. měsíčně, tak od 21.

  Doporučuji pročíst tento rozsudek: http://www.portalsvj.cz/…udek%20a.pdf

  Vložil pšenka (bez ověření), 11. Červen 2018 - 9:36

  pravomoce SVJ dalo s tím, že dlužníka bude kontaktovat o dalším kroku k vymáhání , ale správce si najal externího – třetí osobu právníka, kterému „dohodil“ dlužníky za správu ne za FO podotýkám a ten právník si naúčtoval "krásné " náklady právního zastoupení , jak se bránit?

  Vložil pšena (bez ověření), 4. Červen 2018 - 8:00

  chci se zepta na jaký účet resp. komu jdou tyto uhrazeny úroky na účet s.r.o. nebo na účet SVJ? Nenašel jsem ve stanovách kdy se mají platit zálohy a ani nic o úrocích ty jsou asi ze zákona?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".