Svolat schůzi SVJ se záměrem podepisovat petici, politické shromáždění

Vložil vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 15:09 ::

Náš externí předseda SVJ (nevlastník) a současně správce domu a majitel správcovské firmy nechce svolat schůzi SVJ. Kvů-li opatřením vlády, zákaz shromažďování. Schůzi nesvolal ani před covidovými opatřeními vlády. Rádi bychom korektně předložili cenové návrhy, chtěli řešit neplatiče a další problémy v SVJ, případně správce odvolali. Řešit na dálku korespondenčně nám přijde manipulovatelné a problematičtější.

Co svolat schůzi SVJ jako politická buňka se záměrem podepisovat petici?

https://www.chciplpes.cz/petice/

https://cnn.iprima.cz/…urater-17715

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 27. Leden 2021 - 15:20

  V návaznosti na původní otázku tématu a následně uvedený odkaz> http://www.portalsvj.cz/…zoveho-stavu

  Shromáždění bude tedy svoláno a probíhat dle § 1 zákona č. 84/1990 Sb. o právu shromažďovacím.

  Proběhne za účelem: výměny informací a názorů a k řešení společných záležitostí a k vyjádření postojů a stanovisek. V průběhu shromáždění je třeba dodržet podmínky uvedené v článku II odst. 6 nařízení vlády č.

  1021 (407/2020 Sb.). č. 1021 zakazuje „spolkové akce“ (čl. I odst. 1 písm. a), nemělo by se na shromáždění hlasovat o záležitostech správy domu.

  Samotné hlasování ohledně SVJ a správy domu se uskuteční až po shromáždění dodatečně per rollam, tedy dálkově. Cenové návrhy a vyplněný hlasovací list bude zaslán do datové schránky nebo zaslán na adresu SVJ.

  Při shromáždění (schůzi) bude dbáno na ochranu zdraví přítomných.

  Přeji pěkný den.

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:41

  Pane, ideálně bez nadávek, radikální vzhledem k použitým nadávkám vypadáte spíše vy. Jinak změnu chce většina členů SVJ. Přeji pěkný večer.

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 23. Leden 2021 - 18:00

  Bohužel z Vašeho úvodního příspěvku není zřejmé, že máte za sebou drtivou většinu všech hlasů pro odvolání stávajícího „správce, předsedy SVJ a kdoví co, ještě má tento člověk s vašim SVJ nasmlouváno. Zřejmě toho bude dost, ovšem to opět víte pouze Vy a zatím jste nám to nesdělil. Jste jak "Fučík“ a pak se zde zbytečně čertíte.

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 18:10

  Pane Vložil Člen SVJ (bez ověření), 23. Leden 2021 – 18:00 pokud Vám něco není zřejmé, je možné se slušně zeptat. Rozhodně se nečertím, jen věcně a slušně reaguji, což se nedá napsat o některých z diskuze. Přeji pěkný večer.

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 24. Leden 2021 - 9:37

  „nikdo se funkce ve výboru nechtěl ujmout (a nechce ujmout).“

  Takže jste se opět spolu s většinou „tupých ovcí“ ve vašem SVJ, rozhodli pro dalšího „externího předsedu SVJ“ a doufáte, že ten to již bude dělat „podle vašich představ“. Klobouk dolů před vašim uvažováním. Ani malé dítě se dvakrát nespálí o stejná kamna, ale vlastníci v SVJ, ti jsou nepoučitelní:-)

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:26

  Radikální blb bez patřičných znalostí se pokouší o převrat v SVJ

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2021 - 15:55

  že takový nesmysl, resp. obcházení zákona či zneužití práva napadl lidi, kterým jde v současné době o živobytí, se dá možná pochopit, ale SVJ?? můžete napsat, proč jste tohle vše neřešili dříve? nebo v létě, když zákaz nebyl? běžte někam, i s vaší politickou buňkou:-(

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 16:30

  Nejen u podnikatelů, také v SVJ jde o peníze a často můžou být ztráty značné. V létě nebyly problémy tak akutní.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:04

  takže svj léta fungovalo ukázkově, a najednou s covidem přestalo? nebo vy jste nové svj? nebo jen ti, kdo na to celou dobu kašlali a teď chcete řešit šílené problémy a kvůli tomu obcházet zákon?

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:59

  V létě fungovalo SVJ lépe. Na konci léta se objevilo několik zásadních problémů a správce nejdříve neragoval, pak sliboval řešení, odkládal, neřešil a teď problémy z léta a podzimu jsou akutní.

  Požádal bych Vás, aby jste přestala dávat tzv. návodné otázky jízlivého charakteru. Takové chování je často znakem manipulace.

  Úvodní otázka zní jinak, pokud chcete diskuze směřovat jinam, založte prosím nové téma. Přeji pěkný večer.

  Vložil ik (bez ověření), 23. Leden 2021 - 19:59

  " správce nejdříve neragoval, pak sliboval řešení, odkládal, neřešil a teď problémy z léta a podzimu jsou akutní." Jestliže si Vaše SVJ zvolilo externího předsedu SVJ a nebylo schopno složit tříčlenný výbor z vlastníků, tak jen sklízíte co jste si odhlasovali. Externí předseda SVJ (nevlastník), který se tím možná živí, a je předsedou i v dalších společenstvích kde nikdo není ochoten vzít funkci ve výboru, je vždy ta horší varianta zajišťování chodu domu. Protože jeho nic netankuje se domu věnovat nad rámec toho co musí zajistit. Možná, že to co Vy považujete za problém, se z jeho pohledu, tj. člověka, který v domě nežije, se tak jevit nemusí. Takže spíš se zamyslete nad tím, zda tento stav není chyba Vás vlastníků.

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 21:20

  Pane nebo paní Vložil ik (bez ověření), 23. Leden 2021 – 19:59 máte pravdu v tom, že je vždy ta horší varianta zajišťování chodu domu. Protože jeho nic netankuje se domu věnovat nad rámec toho co musí zajistit. ale nikdo se funkce ve výboru nechtěl ujmout (a nechce ujmout). Tedy externí předseda byla varianta.

  Možná, že to co Vy považujete za problém, se z jeho pohledu, tj. člověka, který v domě nežije, se tak jevit nemusí. Jevit by se mu to jako problém mělo, když byl většinou vlastníků písemně upozorněn.

  Ale úvodní otázka byla položena jinak. Vaše odpověd je v principu ve stylu, když nejste spokojeni s prací pana externího předsedy X, dělejte ji sami. Ale nikdo z vlastníků tu práci v SVJ dělat nechce a s největší pravděpodobností nebude. Pravděpodobněji se zvolí někdo jiný a externí. SVJ s externími předsedy jsou v ČR stovky, i když uznávám, že to není vždy nejlepší varianta. Na téma: „není dobré, aby byl externí předseda v SVJ“ apod., Vás žádám o založení nového tématu. Přeji pěkný večer.

  Vložil alvis (bez ověření), 24. Leden 2021 - 11:50

  Pane vlastníků, nikdo z vlastníků tu práci dělat nechce. No ale, vždyť je to jejich majetek. Když někdo vlastní kus pole, zahrady, domek, chatku, auto, sekačku, sporák nebo já nevím co, tak se o tyto věci taky musí starat. Bláhový je ten, kdo si myslí, že on bude jenom dobře bydlet, někdo se mu o jeho bydlení bude starat. Tak to nefunguje. Cizí správce a cizí předseda to dělá jenom proto, aby vydělal a dnes aby ydělal dobře. Nedělá to pro nic jiného. Tak zkuste zvednout za práci ve výboru odměnu. Když ani to nebudou vlastníci chtít, tak prchněte z takového domu. Ať si ho mistři, co se o něj nechtějí starat vybydlí.

  Vložil Justitianus, 23. Leden 2021 - 16:04

  Pane " vlastník 23.1. (bez ověření)", přesně toto se zde už řešilo, s podrobným právním rozborem: http://www.portalsvj.cz/…zoveho-stavu.

  Ovšem pochybuji, že Vám to k něčemu bude. Vždyť vy nevíte ani to, že správce není možno „odvolat“. Existuje jistě smlouva o výkonu některých činností správy domu, a ta by musela být ukončena buď dohodou smluvních stran, nebo výpovědí ze strany SVJ.

  Justitianus

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 16:40

  Pokud byl zvolen externím předsedou, současně majitel správcovské firmy, tedy správce nemuseli jsme s ním podepisovat žádnou speciální smlouvu o správě, mandátní smlouvu apod. Mohl být zvolen dle stanov přímo jako předseda, viz. možnosti od platnosti NOZ. Nebudeme tedy dávat výpověď, ale externího předsedu odvolávat.

  Váš jízlivý komentář Vždyť vy nevíte ani to, že správce není možno „odvolat“ je tedy chybný, čtěte řádně.

  Vložil Justitianus, 23. Leden 2021 - 17:05

  Je to s vámi ještě horší, než jsem si myslel. Nejen že nerozumíte základním věcem, ale ještě si nafoukaně myslíte, že jim rozumíte.

  Vy nevíte ani to, že předseda SVJ je prostě předseda SVJ. Není žádný správce! Je tedy úplně jedno, že je snad zároveň „majitelem“ nějaké „firmy“. Vaše SVJ tedy žádného smluvního „správce“ nemá – napsal jste v úvodním příspěvku pitomost.

  Napsal jste, že „jste nepodepisovali“ žádnou smlouvu. Z toho je zřejmé, že vůbec netušíte, že smlouvu s externím správcem by sjednávalo SVJ – právnická osoba, a podepisoval by ji pouze předseda SVJ. Ani Vy, ani ostatní vlastníci jednotek byste určitě nic nepodepisovali. To my víme, to nebylo třeba zdůrazňovat. Vy nezastupujete SVJ, Vy jste jen zmatkař.

  Váš plán „odvolávat“ předsedu je stejná totální pitomost, pane. Napřed byste museli zvolit nového předsedu. Ale to je zbytečné vysvětlovat někomu, kdo nemá tušení co je SVJ, co je statutární orgán, a nerozezná předsedu SVJ od neexistujícího správce.

  Justitianus

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:05

  Váš plán „odvolávat“ předsedu je stejná totální pitomost, pane. Napřed byste museli zvolit nového předsedu.

  Logická a časová posloupnost: Svolá se schůze

  Body schůze např.:

  1. Odvolání stávajícího předsedy X
  2. Zvolení nového předsedy Y

  To není možné provést? Skutečně? Ale lze, v minulosti jsme přesně takto odvolali původního předsedu a zvolili nového předsedu. Soud to přijal.

  Jinak přeji pěkný den.

  Vložil Justitianus, 23. Leden 2021 - 17:37

  Ach, neználek se zase ozval. Opět ukazujete Vaši totální neznalost: je nebezpečné a zbytečné napřed odvolávat předsedu! Předseda ztratí funkci automaticky okamžikem účinnosti volby nového předsedy. K tomu není nutno šaškovat s nějakým „odvoláváním“.

  Ale když tedy chcete hlasovat o odvolání, je třeba tento bod zařadit až za volbu nového předsedy SVJ. Co kdyby se předsedu nepodařilo zvolit?

  Ale blbovi nemá cenu to vysvětlovat, ten to nepochopí …

  Justitianus

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:47

  Jsem rád, že jste z původního příspěvku odstranil nějaké vulgarity a změnil také ostatní původní text. Je vidět, že jste schopen i sebereflexe. Píšu to také, aby se pak čtenáři nedivili mým citacím z Vašich původních komentářů, když už je neuvidí v originálních příspěvcích.

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:37

  Velice děkuji za Váš emočně vyrovnaný příspěvek.

  Vy troubo, napřed musíte mít kandidáta na předsedu Teprve pak je možné začít uvažovat o změně.

  Kde jsem psal, že nemáme žádného jiného kandidáta na předsedu? Nikde.

  Proč něco podsouváte?

  V bodech schůze může být uvedeno:

  1. Odvolání předsedy X
  2. Zvolení předsedy Y

  v minulosti to tak bylo provedeno a přijal to soud.

  To, že původní předseda ztratí funkci jmenováním nového předsedy je pravda. Nic to ovšem nemění na faktu, že i postup odvolat původního předsedu a zvolit nového je nemožný. Takový postup možný je viz. naše historická zkušenost.

  V návaznosti na Vámi použité nadávky, doporučuji se zklidnit.

  Přeji pěkný den.

  Vložil . (bez ověření), 23. Leden 2021 - 16:34

  Nejprve je potřeba odvolat předsedu, což je ten, kdo vládne správcovské firmě. V mnoha SVJ to tak je, že “přemluví” servisní firmu, aby jim za “stodvacet tisíc ročně”, dělala předsedu.

  Vložil * (bez ověření), 23. Leden 2021 - 15:28

  Cenové návrhy čeho, byste rádi podali? Vy můžete jakékoliv návrhy podávat písemně, vždyť to umožňuje zákon a zcela jistě i vaše stanovy. Správce se neodvolává, správci se dává výpověď.

  Vložil Vlastník 23.1. (bez ověření), 23. Leden 2021 - 16:54

  Externí předseda je správcem, protože je majitel správcovské firmy a spravuje dům. Nesepisovali jsme s ním žádnou speciální smlouvu o správě, smlouvu mandátní apod. Zvolení proběhlo dle zákona a stanov viz. možnosti dle NOZ. Nebudeme dávat výpověď, budeme externího předsedu odvolávat.

  Cenové návrhy v technické a právní rovině můžeme zaslat. Ale hrozí vyšší míra manipulace, zejména pokud víme, že náš externí předseda není spolehlivý, neustále protahuje apod. Schůze by byla v našem případě v mnoha ohledech lepší.

  a
  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:05

  kdy se stal předsedou?

  Vložil Akdar (bez ověření), 23. Leden 2021 - 18:37

  K věci nebo založte nové téma.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2021 - 19:38

  vy jste moderátor?

  je to k věci. pokud chcete udělat co píšete, tak i tohle bude skutečnost, která může ukazovat na zneužití práva či obcházení zákona a z toho plynoucí důsledky.

  Vložil Petr, 24. Leden 2021 - 6:04

  § 1207

  (1) Statutární orgán svolá shromáždění k zasedání tak, aby se konalo nejméně 1× do roka. Statutární orgán svolá shromáždění i z podnětu vlastníků jednotek, kteří mají více než čtvrtinu všech hlasů, nejméně však dvou z nich;

  neučiní-li to, svolají tito vlastníci shromáždění k zasedání na náklad společenství vlastníků sami.

  Vzhledem k tomu, že zákaz shromažďování (divadelní a sportovní publikum, hospody) může ještě trvat, tak snad můžete provést hlasování per rollam. Pokud se nebude předseda bránit tím, kdo je „osoba oprávněná shromáždění svolat“ a kdo „oznámí výsledek hlasování“

  Rozhodování mimo zasedání § 1211 (1) Není-li svolané shromáždění způsobilé usnášet se, může osoba, která je oprávněna shromáždění svolat, navrhnout … .

  § 1213

  Statutární orgán oznámí vlastníkům jednotek v písemné formě výsledek hlasování

  Pro svolání členské schůze není podle mne podstatné, že „externí předseda SVJ“ je „současně správce domu a majitel správcovské firmy“. Správce domu a majitel správcovské firmy je dle mne jedno a totéž a žádný správce domu nemá co do činění se shromážděním (členskou schůzí).

  Nevím,

  • kolik členů-vlastníků máte,
  • kolik jich v domě bydlí/žije a
  • kolik se jich kdy o práci ve výboru zajímalo,
  • zda jste se o „předsednictví“ zajímal vy konkrétně a proč vás příp. nezvolili,

  že jste to dopracovali k externímu správci. Máte opravdu externího správce (t.j. „předsedu společenství“) nebo jste právnickou osobu zvolili „předsedou výboru“? Pokud nemáte ve stanovách předsedu společenství, tak máte předsedu výboru, nikoli externího správce (což je dle mne jen jiný výraz pro předsedu společenství)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".