Sledování změn v katastru

Vložil mol (bez ověření), 10. Leden 2017 - 10:27 ::

Loni jsem aktivoval službu sledování změn katastru, kterou oficiálně provozuje katastrální úřad. Vlastním 10 bytů v jednom městě (v jednom katastrálním území). Při aktivaci jsem zaplatil 200 Kč, podle sazebníku jde o celoživotní poplatek a je v něm zadarmo zahrnuto sledování až 20 nemovitostí. Jenže teď mi od úřadu přišla faktura http://oi65.tinypic.com/14v7ho6.jpg že mám na další rok zaplatit 620 Kč. Dost mě to šokovalo. Oni chtějí podle sazebníku 10 Kč za jednotku. Na faktuře mám napsáno, že vlastním 62 jednotek, ale já jich mám jen 10. Rozumíte způsobu výpočtu?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil osma, 11. Leden 2017 - 8:51

  Mol,

  podle mne je v poplatku 200 Kč zahrnuto sledování 20 položek parcelních čísel, nikoliv nemovitostí. Sledovány jsou položky, kde jste jako vlastník i jako spoluvlastník. V aplikaci je uveden seznam sledovaných parcel, tak si můžete lehce spočítat, u kolika parcel je uvedeno Vaše RČ.

  Vložil HajdyHou (bez ověření), 11. Leden 2017 - 7:29

  Pokud se nám neodhalíte abychom se mohli do KN podívat a posoudit co je problém,
  asi těžko můžete dostat jakoukoliv validní radu.

  Nechte si to vysvětlit přímo na místním pracovišti KN – to Vás ale mohlo napadnout samotného :(

  Vložil mol (bez ověření), 11. Leden 2017 - 10:15

  HajdyHou, samozřejmě, že jsem se byl na katastru zeptat, paní za okénkem ale nevěděla, prý o tomto nic neví. Slíbila, že mi to zjistí a měl jsem si dnes zavolat. Co jsem se dozvěděl:

  „Počet jednotek 62“ uváděných na faktuře od Katastrálního úřadu ve skutečnosti neznamená počet jednotek. Znamená to počet nemovitostí.

  Katastr ale za nemovitost pro účely zpoplatnění považuje nejen bytovou jednotku samu o sobě, ale samostatně také související pozemky a společné části domu.

  Já mám byty ve více panelácích a každý panelák má více vchodů (= více pozemkových parcel).

  Služba sledování změn sleduje změny na všech parcelách pod bytovým domem.

  Příklad: mám bytovou jednotku v domě o 12 vchodech (=12 parcel) + bytový dům sám o sobě, resp. společná část = to dá dohromady 14 nemovitostí, byť je to jeden funkční celek a laicky řečeno jde přece o „jednu nemovitost“.

  Nevím, jaký to má smysl, protože parcely jsou pod panelákem (kopírují obvod domu) a když nastane změna, tak přece nastane změna na všech parcelách, protože jsem spoluvlastníkem všech těchto parcel a společných částí domu.

  Takže jako obvykle v našem státě z toho udělal úřad zdroj zisku a výhodný byznys pro napojené softwarové firmy, které službu dodávají…

  Mně samozřejmě zajímá jen změna na mé bytové jednotce. Marketingově se služba vysvětluje jako hlídání katastru, aby člověku nikdo „neukradl byt“. Proto jsem také službu aktivoval. Změny u ostatních bytů mě nezajímají.

  Ptal jsem se, jestli to jde oddělit, aby opravdu sledovali jen moje byty a ne změny v celém domě, ale prý to nejde. Jedině službu zrušit.

  Vložil anon. (bez ověření), 11. Leden 2017 - 10:46

  No tak vidíte mol, tak se falšuje statistika. Ve skutečnosti vlastníte několik pár bytů, pro statistiku vlastníte 62 jednotek. Na hlášeních, které vydává statistický úřad není pravdivá ani jedna věta. Jsou to všechno lži. Pravda a lež – Jarek Nohavica.

  Vložil Oldfox (bez ověření), 11. Leden 2017 - 6:35

  Já bych chtěl aby mi dali ještě kupní smlouvy na těh 52 jednotek, když je mam u nich zapsané a jsem podle nich jejich majitelem :-)

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 10. Leden 2017 - 11:20

  Nevím, nerozumím, a šel bych k nim si to nechat vysvětlit, dle čeho.
  Proč se lidi bojí úřadů, které si platí?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".