Vložil mol (bez ověření), 11. Leden 2017 - 10:15

HajdyHou, samozřejmě, že jsem se byl na katastru zeptat, paní za okénkem ale nevěděla, prý o tomto nic neví. Slíbila, že mi to zjistí a měl jsem si dnes zavolat. Co jsem se dozvěděl:

„Počet jednotek 62“ uváděných na faktuře od Katastrálního úřadu ve skutečnosti neznamená počet jednotek. Znamená to počet nemovitostí.

Katastr ale za nemovitost pro účely zpoplatnění považuje nejen bytovou jednotku samu o sobě, ale samostatně také související pozemky a společné části domu.

Já mám byty ve více panelácích a každý panelák má více vchodů (= více pozemkových parcel).

Služba sledování změn sleduje změny na všech parcelách pod bytovým domem.

Příklad: mám bytovou jednotku v domě o 12 vchodech (=12 parcel) + bytový dům sám o sobě, resp. společná část = to dá dohromady 14 nemovitostí, byť je to jeden funkční celek a laicky řečeno jde přece o „jednu nemovitost“.

Nevím, jaký to má smysl, protože parcely jsou pod panelákem (kopírují obvod domu) a když nastane změna, tak přece nastane změna na všech parcelách, protože jsem spoluvlastníkem všech těchto parcel a společných částí domu.

Takže jako obvykle v našem státě z toho udělal úřad zdroj zisku a výhodný byznys pro napojené softwarové firmy, které službu dodávají…

Mně samozřejmě zajímá jen změna na mé bytové jednotce. Marketingově se služba vysvětluje jako hlídání katastru, aby člověku nikdo „neukradl byt“. Proto jsem také službu aktivoval. Změny u ostatních bytů mě nezajímají.

Ptal jsem se, jestli to jde oddělit, aby opravdu sledovali jen moje byty a ne změny v celém domě, ale prý to nejde. Jedině službu zrušit.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.