Rodná čísla se ruší

Vložil Anonymous, 26. Květen 2023 - 14:45 ::

Kde přesně je návrh na zrušení (zveřejňování) rodných čísel?

V souvislosti se SVJ je podstatné, zda se zruší rodná čísla v katastru, kde jsou volně vystavena k použití/zneužití, a podobně je tomu s rodnými čísly ve formě DIČ, která jsou rovněž vystavena k volnému použití.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil RČ (bez ověření), 27. Květen 2023 - 9:14

  Já bych RČ nerušila. Tak jako najdu Justinovo rodné číslo, najdu rodná čísla soudců, politiků, policistů, exekutorů ad. To se mnohdy hodí a možná, že se díky tomu trochu mírní a bez dohledatelnosti RČ by byli ještě agresivnější.

  Vložil RČ (bez ověření), 26. Květen 2023 - 15:34

  Návrh na zrušení rodných čísel je v hlavě s dredy vrchního Piráta. Založil si pro kamarády nový státní úřad a hledá pro něj „práci“. Zrušení rodných čísel bylo odhadnuto na náklad 56 miliard. Většina by bylo na vrub podnikatelů, cca 20% na vrub státu. Pirát po kritice, že nejsou peníze a vlastně po zrušení rodných čísel není poptávka, začíná couvat. Údajně se rodné čísla budou postupně utlumovat např. nebudou v občanských průkazech.

  Vložil RČ (bez ověření), 26. Květen 2023 - 16:07

  Jednak není pravda, že se z rodného čísla vyčte pouze datum narození a pohlaví. Z rodného čísla se vyčte i to, zda je jeho nositel cizinec. Pokud máte v domě nějaké cizince (s přidělenými rodnými čísly), podívejte se na jejich rodná čísla, a porovnejte je s rodnými čísly tuzemců. Ne, není to náhoda.

  Dále není pravda, že vadí rodná čísla v občanských průkazech. Rodná čísla vadí leckde jinde, v občanských průkazech asi nejméně: Podívejte se na průkaz zdravotního pojištění na své číslo pojištěnce, do katastru na svůj byt, na své DIČ, na svou smlouvu s bankou, s telekomunikačním operátorem, zaměstnavatelem, … . Nikdo z uvedených ani nikdo jiný k ničemu nepotřebuje znát údaje, které je možné z rodného čísla vyčíst.

  Člověk není jméno, člověk je rodné číslo. „Řekněte mi své rodné číslo …“ je nyní standardní první věta hovoru. „Neřeknu.“ „V takovém případě hovor ukončím/smlouvu neuzavřu/službu neposkytnu …“.

  Myslíte, že mě nějak těší, že bez problémů najdu Justinovo rodné číslo? A že on najde moje? (Pokud zde bude taková žádost, zveřejním zde, zda je řekněme druhá číslice od konce Justinova rodného čísla dělitelná třemi beze zbytku, se zbytkem jedna nebo se zbytkem dvě. To je, mám za to, dostatečně průkazné, a současně tím nic neporušuji, a Justin to může po potvrzení správnosti smazat.)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".