Prostor opomenutý v Prohlášení vlastníka

Vložil Spolek, 7. Leden 2008 - 9:11 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak správně postupovat v případě odprodeje prostoru , který se nachází v bytovém domě mezi stropem bytu v posledním patře a střechou. Tento prostor si chce soused přičlenit ke svému bytu nacházejícím se pod ním. Hodlá zde dělat i určité stavební úpravy, ale protože světlá výška prostoru je cca 160 cm, takže se v budoucnu nebude jednat o obytnou místnost, má za to, že se jeho vlastnický podíl nemění. Tento prostor není zaznamenán v Prohlášení vlastníka,jak tedy postupovat při odprodeji? Je nutná změna prohlášení vlastníka a nový přepočet spoluvlastnických podílů před odprodejem? Děkuji za odpověď. Spolek

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil josef timan (bez ověření), 6. Únor 2012 - 8:24

    naše byt.družstvo nam zrekonstruovala balkony a udělala lodžie,puvodni zabradli bylo vysoke 1m po vyzděni je vyška 1.30m ,tím pádem musime v zimních měsicích svítit o hodně dřive jelikož je v obyv.pokoji tma ,zajímalo by mne zda mam narok na snížení najmu, jelikož pím padem platím více za elektřinu.děkuji

    Vložil Anonymousss (bez ověření), 6. Únor 2012 - 11:54

    Tento dotaz mě dostal. Uděluji bod.

    Vložil Pavelvelky (bez ověření), 16. Červenec 2011 - 9:49

    Jak dopadl Váš dotaz ohledně zkosené půdičky a chyba v prohlášení vlastníka? Díky Pavel

    Vložil Anonymous, 7. Leden 2008 - 23:16

    Dobrý večer všem zůčastněným diskutujícím. V reakci na výše uvedené dotazy a příspěvky bych Vás přítomné požádal o radu:

    1. jaká je stanovená světlost -dle mé laické úvahy = výška dané půdní vestavby, kdy se stanovuje plocha pro výpočet vytápění TÚV. Započítávají se do plochy pro výpočet spotřeby tepla i místnosti, které nejsou opatřeny topnými tělesy? Pokud si pletu světlost půdní vestavby s výškou, prosím opravte mě, či vysvětlete názvy.
    2. dále by mě zajímalo zda-li je stanovena nějaká výška, případně jaká, v případech půdních vestaveb, od které se odvíjí výpočet plochy pro přispívání do FO. V době privatizace našich bytů, nám bylo úředníky města sděleno, že se jedná o výšku 60 cm???

    Děkuji za odpověďi Radek.

    Vložil Anonymous, 8. Leden 2008 - 16:35

    (4) Světlá výška místností, pokud zvláštní předpis18) nebo ustanovení části čtvrté této vyhlášky nestanoví jinak, musí být alespoň:

    1. 2600 mm v obytných a pobytových místnostech,
    2. 2300 mm v obytných a pobytových místnostech v podkroví; místnosti se zkosenými stropy musí mít tuto světlou výšku nejméně nad polovinou podlahové plochy.

    Vyhláška č.137/1998 Sb. Stačí ? k.kolar@centrum­.cz

    Vložil Anonymous, 8. Leden 2008 - 17:39

    Světlá výška obytných a pobytových místností mého bytu činí 2530 mm, koupelny a WC pak 2330 mm. Mohu to tak nechat?

    Vložil Anonymous, 8. Leden 2008 - 18:40

    Tento portál není stavební úřad. Vzneste dotaz tam a pak dejte vědět, jak jste pořídil. k.kolar@centrum

    Vložil Anonymous, 8. Leden 2008 - 17:54

    Rozhodně nikoliv!!! – okamžitě upravit dle vyhlášky!!!!!, P.V.

    Vložil Anonymous, 8. Leden 2008 - 19:29

    Jen by mě zajímalo, jak by stavební úřad postupoval v případě, že by, jím řádně zkolaudovaná půdní vestavba nesplňovala světlost místností…?Radek.

    Vložil Anonymous, 8. Leden 2008 - 21:37

    To bude nejlépe se stavebním úřadem přímo vyzkoušet. k.ko­lar@centrum.cz

    Vložil Anonymous, 7. Leden 2008 - 18:58

    Světlá výška místností v domě ku podivu skutečně nehraje roli pro stanovení spoluvlastnického podílu. Jsou tak znevýhodněni vlastníci podkrovních či půdních bytů s nižšími a zkosenými stropy a zvýhodněni vlastníci v patrech s vyššími stropy.

    Světlá výška místností má vliv pouze na rozúčtování tepla, vyhláška stanoví objem bytu jako kritérium pro rozúčtování (prostřednictvím přepočtu na převažující světlou výšku).

    Pepa z Depa

    Vložil Anonymous, 9. Leden 2008 - 12:38

    Dobrý den. O jaký předpis či vyhlášku (§§) se opírá Vaše tvrzení. Kde je tedy uveden vztah světlé výšky k rozpočítávání nákladů na vytápění? Při privatizaci domu nám bylo tvrzeno, že do určité výšky (cca okolo do 60 cm od pozednice při šikmé střeše půdní vestavby) se nezapočítává tato plocha ani do spol. podílu…? Děkuji Pepo, Radek.

    Vložil Anonymous, 9. Leden 2008 - 13:41

    Pro Radka:

    „mají-li některé místnosti v zúčtovací jednotce rozdílnou výšku stropů nebo stropy zkosené, započitatelná podlahová plocha těchto místností se vynásobí koeficientem podílu objemu vytápěného prostoru k objemu vypočtenému z podlahové plochy a výšky stropu převládajících místností v zúčtovací jednotce“ (372/2001 Sb. § 2 písmeno e)

    Započitatelnou plochou se zde rozumí plocha započitatelná pro rozúčtování tepla. O stanovení plochy pro spoluvlastnické podíly mi není nic známo, odkud je oněch 60 cm? Děkuji.

    (Určitě bych uvítal stanovení plochy a od ní odvozených podílů jednotným způsobem pro všechny účely. Návrh ZoVB jde bohužel opačným směrem, kdy ke dvěma shora uvedeným plochám – ploše pro stanovení spoluvlastnického podílu a ploše pro rozúčtování tepla – zavádí další plochu, která zahrnuje polovinu plochy lodžií = vymezených částí domu.)

    Pepa z Depa

    Vložil Anonymous, 7. Leden 2008 - 19:17

    Myslím si, že kriterium objemu místnosti už neplatí. Kalašová

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".