Pošta pro SVJ?

Vložil akrona (bez ověření), 17. Květen 2017 - 19:22 ::

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam vám chodí pošta pro SVJ? U nás to celé léta fungovalo tak že pošťačka házela poštu do schránky předsedy protože věděla kdo to dělá. Teď po smrti předsedy bohužel toto dělá i nadále a nový předseda poštu nedostává. Jak to máte řešeno ve vašem společenství? Má SVJ vlastní schránku a nebo máte nějak označenu schránku předsedy? Na schránky se totiž vejde ke jménu maximálně zkratka společenství.

  • ke smazání
  • duplicita

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Čmuchal (bez ověření), 20. Květen 2017 - 20:18

Podle mých informací je „Poštovní“ postup (dle ZPS) takový:

První řádek/oblast má být název společenství z veřejného rejstříku. Druhý řádek/oblast může být označení osoby/schránky kam má být zásilka vložena. Třetí řádek/oblast je pak poštovní/fyzická adresa společenství (na území tohoto státu).

V případě, že Pošťačka nemůže identifikovat do které fyzické schránky má zásilku vložit, zásilka se uloží na poště. Slova „identifikovat fyzickou schránku“ dle Pošty znamenají „schránku označenou nadpisem společenství nebo jménem osoby uvedené v adrese nebo P.O.Box“. Podle pošty Pošťačka nesmí vhodit zásilku do schrámky jen s předchozí znalostí že to tam kdysi házela a že to byl „předseda“.


Problém tedy velký je, pokud potřebujete něco adresovat na společenství (adresa ve veřejném rejstříku), ale výbor/předsedu/po­věřeného-vlastníka funkcionuje osoba, která není členem SVJ a SVJ nemá skutečně fyzickou oficiální poštovní schránku či ukládací místo. Zásilky takto adresované se vrací jako nedoručitelné.

Pro pochybovače: pokud adresujete společenství, ale uvedete adresu „jinam“, pak to bude doručeno „jinam“, ale v soudním sporu neprokážete, že jste zásilku doručili do „sféry adresáta“. Bude li na doručení záviset osud dalšího jednání (např. prokázání, že jste reklamaci podali v zákonné prekluzivní lhůtě) – pak jste skončili „jak Baťa s dřevákama“.

Vložil akrona (bez ověření), 21. Květen 2017 - 21:22

umístíme na schránku předsedy i název společenství, tím pokryjeme všechny možné varianty adresáta

Vložil Klučík Antonín (bez ověření), 21. Květen 2017 - 10:16

„Problém tedy velký je, pokud potřebujete něco adresovat na společenství (adresa ve veřejném rejstříku), ale výbor/předsedu/po­věřeného-vlastníka funkcionuje osoba, která není členem SVJ a SVJ nemá skutečně fyzickou oficiální poštovní schránku či ukládací místo. Zásilky takto adresované se vrací jako nedoručitelné.“

Tady je řešením umístit sídlo na adresu orgánu.

Vložil Čmuchal (bez ověření), 21. Květen 2017 - 10:51

Dělal jste to někdy? Nebo jste o tom někdy alespoň slyšel …že by „sídlo v rejstříku u společenství“ bylo změněno kvůli jinak nemožnému doručování?

Kolik to stojí? 2000?

V rejstříku u našeho SVJ je „sídlo společenství“ kde ale není umístěna fyzická „poštovní schránka“ a předseda SVJ ani členové výboru nejsou členy SVJ a v domě nebydlí. V rejstříku je adresa předsedy společenství a členů výboru, kteří bydlí ve druhém městě. Umístění správní firmy je ve třetím městě. Může být změna sídla-společenství kamkoliv?… (upřesněte co znamená „kamkoliv“ → v rámci ČR nebo i EU … nebo i na Aljašku?)

Je to vůbec možné? Tj, důvod pro změnu sídla společenství by mohly být i jiné než „bohulibé“. Ani mi nějak nesedí, že by šlo ztotožňovat pojmy „sídlo společenství“ a „doručovací adresa společenství“. Ale nevím…

Jestli to je fakt možné, zkusím to na shromáždění navrhnout, ale co byste navrhl, pokud to hloupí sousedé šmahem odmítnou, ostatně jako cokoli co navrhuji alespoň k tak dlouhému zkoumání než se spolkne pralinka? (většinou ne déle u nás trvá, než si tlupa uvedomí od koho návrh pochází a jednohlasně začne bečet, že nééééé…)


Výše popsaná situace navíc platí pokud společenství/SVJ chce problém řešit. Ale co když nechce, s tvrzením že je to situace nepravděpodobná. Nicméně, Vám (černé ovci, protože jinak není problém to zanést někam, kde si to v rámci kamarádšoftu vyřídí neformálně) se zásilky na „adresu společenství z rejstříku“, vracejí jako nedoručitelné (viz. také §1/4 zák.67/2013).

Vložil Klučík Antonín (bez ověření), 21. Květen 2017 - 13:11

„Může být změna sídla-společenství kamkoliv?… (upřesněte co znamená „kamkoliv“ → v rámci ČR nebo i EU … nebo i na Aljašku?)“

Sídlo může být na Aljašce, za předpokladu, že tam je možné adresátovi doručovat a adresáta tam v obvyklých obchodních hodinách zastihnout.

Vložil Vladimir B., 19. Květen 2017 - 20:14

V našem SVJ máme samostatnou poštovní schránku pro SVJ. Tím nevznikají žádné problémy-klíče mají všichni členové výboru, kde poštu vybere, předá ji k zaevidování /tomu, kde to má ve svých povinostech/, pak se to předává předsedovi.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".