Placení opravy domu přesahujích částku na fondu oprav.

Vložil Karel.D, 20. Září 2018 - 13:11 ::

Mám byt v osobní vlastnictví. Byt do osobního vlastnictví komplexní opravě. Částku za komplexní opravu uhradil hotově. Po 10 létech se na domě objevila závada (zvlhly panel v suterénu domu,vrstva vody na podlaze v technickém uzlu. Dle posouzení bytového technika je nutná výměna svislé izolace celého domu. Oprava přesahuje částku na fondu oprav. Co je nutné ke schválení opravy (poměr hlasů pří hlasování). Jedná se o částku 100 tisíc pro třípokojový byt. Předem děkuji za odpověď.

  • opravy

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil anonymouk (bez ověření), 22. Září 2018 - 10:25

Je smutné, že vlastníci neznají ani vlastní stanovy, o normách týkajících se SVJ nemluvě. Osobní vlastnictví u nás neexistuje. Kde sehnat prachy? Jako když vám budou chybět v domácnosti.

Vložil Lanthan (bez ověření), 22. Září 2018 - 11:04

„Jako když vám budou chybět v domácnosti.“

Takže podle Vás pokud chybí prachy v domácnosti, zvýší se platby do fondu.

Vložil az (bez ověření), 20. Září 2018 - 13:27

Kolik hlasů je potřeba, aby oprava byla schválena najdete ve stanovách. Na opravu si můžete:

  1. našetřit na účtu svj a pak opravovat
  2. půjčit
  3. složit peníze předem, každý svůj podíl. O všem se hlasuje obykle stejně. Schůze musí být usnášeníschopna, tedy 51% přítomných podle podílů. Když hlasuje pro 51% přítomných podle podílů, tak oprava je schválena. Takže opravu může schválit v podstatě 1/4 vlastníků podle podílů. Ve vašich stanovách můžet mít něco jiného. Je potřeba si je přečíst.
Vložil Dudekk (bez ověření), 20. Září 2018 - 14:40

Nemáte pravdu, špatně radíte, nadpoloviční většina je i méně než 51 %! Nadpoloviční většina je nad 50 %, tj. třeba 50,01 %.

Vložil az (bez ověření), 20. Září 2018 - 15:28

Dudku, nemáte pravd, radíte špatně. Nadpoloviční většina je třeba 50,000001%. Jste spokojený?

Vložil Dudekk (bez ověření), 20. Září 2018 - 17:30

Přečtěte si, co jsem napsal, zamyslete se nad tím a až si budete jistý, že tomu rozumíte, pak piště. Takhle vypadáte jako hlupák. Ale tady je jich dost.

Vložil ik. (bez ověření), 20. Září 2018 - 21:43

To jsou zase rozumy kašpara. S malým k.

Nechcete napsat další článek váš blog? Jak jsou všichni blbí, ekonomové neumí počítat, daňaři danit, právníci právnit, chirurgové řezat, ale vy s učnákem jste jediný osvícen a všem rád poradíte, ani když se neptají? Lekáři by se od vás mohli učit, daňová správa vyměřovat, ekonomové sčítat a hlavně soudci soudit. Protože všichni to přece dělají blbě, jen kašpar ví.

Údělám web www.lzi-jirihokaspara.cz a budu tam publikovat vaše bláboly z tohoto portálu. A z našeho domu, kde plácáte páte přes deváte taky.

Kašpare, vy musíte mít buď šíleně malé přirození nebo pěknou semetriku ženu. Není možné, aby chlap ve vašem věku byl tak směšný. Nebo možná máte jen to první a to druhé je jen důsledek.

Vložil az (bez ověření), 20. Září 2018 - 18:46

Dedekk, nejste schopen pochopit psaný text. A to ani ten svůj.

Vložil MartinII, 20. Září 2018 - 15:05

Tu částku podílu na byt (100 tisíc korun) považuji za dost vysokou. Kolik by měla být částka za celý dům ? Vím, co je vodorovná (horizontální) izolace domu (většinou starého sklepa). V čem spočívá dle technika svislá izolace domu ?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".