Piráti!

Vložil Anonymous, 2. Červenec 2021 - 8:45 ::

Někdy je na „orgánech veřejné moci“, jak se teď říká, nebo při jednání s nimi, nějaký problém, neprofesionalita, háček nebo spíš hák. Bývá to zvláště často tehdy, když se věci ujal nebo se do věci vložil člen politické strany Piráti. Mají schopnost zcela rozhasit dříve fungující oblast, znalosti i zkušenosti ovšem postrádají.

Není v Česku předepsána pro výkon práce/funkce nějaká kvalifikace? Kde? Nebo může člověk mluvit do jakékoliv odborné oblasti, jenom proto, že je členem té správné strany? Kde se pirátské a Pirátské schopnosti vyučují/přednášejí?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Uživatel (bez ověření), 9. Říjen 2021 - 19:25

  Naštěstí ve volbách zcela propadli.

  Voliči nejsou blbí a zareagovali na jejich amatérismus (mírně řečeno).

  Vložil Pirát (bez ověření), 8. Leden 2022 - 14:30

  Sice propadli, ale PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., je ministrem pro místní rozvoj.

  Máme se na co těšit.

  Vložil Obyvatel obce ovládané Piráty (bez ověření), 24. Říjen 2021 - 17:15

  Od kdy se dá čekat pokles počtu Pirátů na radnicích?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 24. Říjen 2021 - 18:01

  jejich počet po komunálních volbách.

  Vložil Svoboda z ODS (bez ověření), 28. Srpen 2021 - 7:52

  „Piráti … na magistrátu jsou k ničemu“ podle

  https://www.idnes.cz/…idnestv_jaha

  Je to velmi mírně řečeno.

  Vložil Alex (bez ověření), 12. Srpen 2021 - 8:09

  https://www.idnes.cz/…9_domaci_lre

  Jsou to profesionálové. Nejdřív Feri, teď Ferjenčík.

  Vložil Pirát (bez ověření), 9. Duben 2022 - 20:59

  Ferimu hrozí 10 let za znásilnění dítěte

  https : / / www . idnes . cz/zpravy/doma­ci/policie-obvinila-byvaleho-poslance-dominika-feriho-ze-znasilneni.A220308_111­054_domaci_jan

  Vložil Justitianus, 13. Červenec 2021 - 10:47

  Piráti Bartoš a Kolaja: spolčování s nepřítelem, zrada českých národních zájmů:
   https://twitter.com/…441468248065

  Justitianus

  Vložil Pamětník (bez ověření), 9. Červenec 2021 - 5:50

  https://www.pirati.cz/…stni-rozvoj/

  „Dáme obcím možnost zvýšit daně z dlouhodobě neobydlených bytů.“

  Vložil radka2222 (bez ověření), 9. Červenec 2021 - 7:22

  až zjistí, že stále existuje zákon o zabírání bytův obcemi a budou ho chtít oprášit :-(

  Vložil Alex (bez ověření), 12. Srpen 2021 - 15:20

  „Já teď k němu nemám přístup“

  https://www.beck-online.cz/…ocument.seam?…

  Vložil Tomáš Neugebauer. (bez ověření), 13. Srpen 2021 - 9:12

  Cituji: "Zemský politický úřad, na Slovensku županský úřad, může zmocniti obec, ve které jest značný nedostatek bytů, aby provedla opatření podle tohoto zákona.

  Zemský politický úřad, na Slovensku županský úřad, může se svolením komise, složené ze zástupců ministerstva sociální péče, vnitra, obchodu, veřejných prací a zemědělství, takovou obec sloučiti s jinými obcemi v bytový obvod, zříditi pro sloučené obce společný bytový úřad a zmocniti jej, aby provedl opatření podle tohoto zákona.

  Zmocnění podle odst. 1. a 2. může býti uděleno jen na určitou dobu, až do vydání nového zákona o zabírání bytů obcemi, nejdéle do 30. dubna 1921.

  Zmocnění budiž vyhlášeno v zemském zákoníku, na Slovensku v Úradných Novinách.

  Ustanovení §§ 2 až 6 o oznamování bytův a místností platí v obcích, zmocněných podle odst. 1., které mají více než 1000 obyvatel podle posledního sčítání, a v obcích sloučených v bytové obvody." – § 1 zákona 592/1919 Sb., ve znění č. 656/1920 Sb.

  Tedy zákon je více než sto let nepoužitelný. Je zbytečné se jej obávat. Jeho „okopírování“ je také nesmysl. Takže pouze bouře ve sklenici vody.

  Vložil Alex (bez ověření), 12. Srpen 2021 - 8:11

  „existuje zákon o zabírání bytův obcemi“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 9. Červenec 2021 – 7:22)

  Prosím číslo zmíněného zákona.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 12. Srpen 2021 - 10:48

  vy neznáte strýčka gůgla? asi ne. tak tedy 592/1919

  Vložil Adam Zábranský (bez ověření), 7. Červenec 2021 - 14:47

  https://www.novinky.cz/…zor-40365519

  Tak to pozor. Už nejsem pouhý radní, ale náměstek pro bydlení.

  Adam Zábranský

  Vložil Adam Zábranský (bez ověření), 28. Únor 2022 - 16:45

  Radní uvrhl nájemníky bytů do nejistoty, tvrdí ODS. Zábranský to odmítá

  https://www.

  idnes.

  cz/praha/zpravy/ods-pirati-politika-bydleni-udzenija-zabransky-praha.A220228_133­900_praha-zpravy_baky

  Vložil Vlastnice bytu (bez ověření), 3. Červenec 2021 - 20:43

  pirát, -a m. námořní lupič. Pirát, přepadávající bohaté, exotické náklady cizích lodí a obohacující se jich lupem. Kar. Francie zabrala Tonkin, ovšem ne bez bojů s čínskými piráty. Čes. pol. D člověk, který bezohledně koná něco, z čeho má zisk. Zepsutá revoluce jen upevní starý řád, zosobněný tady v moderním peněžním pirátu, řediteli průmyslového koncernu. Sez. To jsou ti společenští piráti, kteří hledají ve veřejných místech kořist pro svoji vášeň. Kronb. Každý trest je malý pro silniční piráty (o automobilistech, kteří po zavinění neštěstí ujedou). Nár. práce.

  Příruční slovník jazyka českého (1935–1957) https://psjc.ujc.cas.cz/

  Vložil adviser, 2. Červenec 2021 - 10:43

  Ono to možná bude tím, že soukromé vlastnictví a Piráti nejde moc dohromady. A soukromé vlastnictví bytů už vůbec ne. Ale kdo ví, třeba se jednou tento web přejmenuje na PortálSquat.

  Vložil VN (bez ověření), 2. Červenec 2021 - 10:05

  Zákony nám stanovují kvalifikaci pro takové profese jako je například strojvedoucí či řidič autobusu. Žádná předepsaná profese pro funkci předsedy vlády, ministra či jeho náměstka však předepsaná není…

  Vložil Justitianus, 2. Červenec 2021 - 9:30

  Anonymous, schopnost rozhasit a rozesrat vše co funguje není vlastní jen Pirátům. Je to typická vlastnost všech levičáků. Viz otevření dveří do Evropy všem migrantům pod záminkou „humanitárního postoje“. Kdo nepřitakával těmto nebezpečným krokům, byl označován za nepřítele lidstva.

  Hnutí Antifa, bourání soch a přepisování dějin v U.S.A., v U.K. i v jiných státech je jen ukázkou tohoto trendu. Školy se tam zrovna intenzivně zabývají otázkou jak zrovnoprávnit všech 27 pohlaví, jak je třeba vymýtit všechna oslovení ktera by mohla naznačovat že dotyčné individuum je považováno za „ženu“ nebo za „muže“ (fuj!). A zavádějí do výuky dětí zvrhlou „critical race theory“. V Evropě viz úporná snaha svázat a opanovat evropské státy pod bruselskou diktaturou, vedenou bývalými anarchisty a levičáky.

  Marxismus se celosvětově vrací, Soros a jiní to platí. Je zde patrná snaha rozšiřovat tuto levičáckou rakovinu i tam, kde dosud neměla živnou půdu. Není náhodou, že po smrti předávkovaného feťáka – který třískal hlavou do zaparkovaných automobilů v Teplicích – se najednou v ČR objevují transparenty jako vystřižené z amerických zpráv o smrti George Floyda: „ROMA LIVES MATTER“. Ozvala se i směšná Rada Evropy, která nás předem kárá a zbytečně poučuje ať se to prý „nestranně vyšetří“.

  Už je to tedy i u nás. Piráti sice dnes nechtějí zabavovat byty, ani do nich nasazovat migranty, ale nedávno chtěli v Praze získat přehled které byty jsou neobývané (pomocí vyúčtování elektřiny). Piráti sice dnes nechtějí zdanit nemovitosti jedním procentem z tržní ceny ročně, ale mluví o tom mezi sebou jako o jednom z možných řešení. Bartoš asi před čtrnácti dny prohlásil, že on by tedy tu funkci premiéra vzal, a že se za jeho vlády nebudou zvyšovat daně.

  Z toho je jisté, že pokud by Piráti získali vládu, první věc kterou udělají bude zvýšení daní.

  Justitianus

  Vložil AnonymousQwerty1 (bez ověření), 2. Červenec 2021 - 10:27

  Nejsou náhodou levičácké postoje tak trochu reakcí na počínání pravice v minulých letech? Nejsem levičák, v žádném případě, jsem jen realista. Není to náhodou tak, že lidé jsou bohužel takoví, že jakmile se dostanou k jakékoli moci, zajímá je především, jak ji využít, či spíše zneužít ve svůj prospěch? Nebo jak jinak jinak si vysvětlujete kauzy kmotrovských ODS atd.? Ale co vlastně očekávat od Pirátů, nakonec název strany hovoří jasně. Jsou mladí, vyrostli v blahobytu, o který se nezasloužili. a cílem je jej zajistit i těm, kdo se domnívají, že na slušné živobytí prostě mají nárok.

  Jinak já osobně je nevolím proto, že nechali projít bez námitek toto: § 1207 (1) Statutární orgán svolá shromáždění k zasedání tak, aby se konalo nejméně jedenkrát do roka. Statutární orgán svolá shromáždění i z podnětu vlastníků jednotek, kteří mají více než čtvrtinu všech hlasů, nejméně však dvou z nich; neučiní-li to, svolají tito vlastníci shromáždění k zasedání na náklad společenství vlastníků sami. (2) Nejsou-li k pozvánce připojeny podklady týkající se pořadu zasedání, umožní svolavatel každému vlastníku jednotky včas se s nimi seznámit. (3) Pokud o to před rozesláním pozvánky na shromáždění požádají vlastníci jednotek podle odstavce 1, zařadí statutární orgán na pořad shromáždění jimi určenou záležitost za předpokladu, že k takové záležitosti je navrženo usnesení nebo je její zařazení odůvodněno.

  Jeden vlastník s jakýmkoli seberozumnějším návrhem = bez šance.

  Vložil VN (bez ověření), 2. Červenec 2021 - 12:27

  že tento marasmus je programově řízen celosvětově. Nějaká naše kmotrovská ODS s tím nic moc společného nemá.

  Vložil Osvětlovač (bez ověření), 2. Červenec 2021 - 10:42

  Jeden vlastník s jakýmkoli seberozumnějším návrhem = bez šance. (Vložil AnonymousQwerty1 (bez ověření), 2. Červenec 2021 – 10:27)

  Bohužel je to přesně tak.

  Moudrý zákonodárce určil, že jeden jeden vlastník s jakýmkoli seberozumnějším návrhem a dokonce i jeden vlastník s jakýmkoli podílem menším než 50 % = bez šance. V malých domech jsou běžně vlastníci s podílem třeba 27, 34 nebo i třeba 42 %. Všichni uvedení jsou bez šance.

  Ve velkých domech zase je problém překonat hranici 1/4, což může znamenat i přes 100 vlastníků. Zkuste sehnat 100+ podpisů. Na to si musíte najmout profesionální agenturu.

  Vložil elektronxx, 12. Červenec 2021 - 10:36

  Přeji hezký den. Tomu se, ale říká demokracie. Když s návrhem usnesení (špatným nebo nelogickým) bude většina SVJ souhlasit, máte smůlu. Máte, ale možnost napadnou jakékoliv usnesení SVJ u soudu.

  Vložil Pochopil (bez ověření), 12. Červenec 2021 - 10:53

  „Máte, ale možnost napadnou jakékoliv usnesení SVJ u soudu.“ (Vložil elektronxx, 12. Červenec 2021 – 10:36)

  Bohužel nikoliv. Pouze za zcela výjimečných okolností. Rozhodnutí SVJ je z neznámých důvodů a v rozporu s ústavou ze soudního přezkumu vyloučeno. Už se zde řešilo.

  Vložil Kulisák (bez ověření), 3. Červenec 2021 - 21:38

  Jojo, anebo se odstěhovat :-)

  Btw Česko tíhne k levici, to je známý fakt.

  Druhá věc je, že celá EU jeví se mi socialistická. To už není ten pravý kapitalismus.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".