Oddíl 5 - Bytové spoluvlastnictví obč.zák.2014 s důvodovou zprávou

Vložil Dušan, 27. Leden 2012 - 14:54 ::

Upravil jsem si schválené znění oddílu 5 Bytové spoluvlastnictví Občanského zákoníku 2014 o důvodovou zprávu k vládnímu návrhu obč. zákoníku.

Číslování §§ se ve schváleném znění oproti návrhu změnilo, proto jsem příslušný komentář z důvodové zprávy zařadil hned za každý § schváleného znění.

Komentáře z důvodové zprávy jsou označeny červeným písmem.

Zeleným písmem je označen text, který ve vládním návrhu nebyl, a který do schváleného znění prohlasovali poslanci v PSP.

Zájemci o toto znění Bytového spoluvlastnictví s důvodovou zprávou si ho mohou stáhnout zde:

http://www.uloz.to/…zak-2014-doc

  • Nový Občanský zákoník

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 28. Leden 2012 - 11:25

Dušane,

děkuji za uvěřejnění Bytového spoluvlastnictví s důvodovou zprávou. Myslím, že je vhodné se s tím seznámit. Ministr Pospíšil slíbil vytvoření stránek, kde budou zodpovídat dotazy k novému Občz. Těch dotazů asi nebude málo.

Hezký den!

Pavel

Vložil Anonymouss (bez ověření), 27. Leden 2012 - 15:40

§ 1176 Vznikem vlastnického práva k jednotce vzniká vlastníku jednotky povinnost řídit se pravidly pro správu domu a pro užívání společných částí, pokud byl s těmito pravidly seznámen nebo pokud je měl a mohl znát, jakož i zajistit jejich dodržování osobami, jimž umožnil přístup do domu nebo bytu. § Z komentáře: Pokud jde o druhou skupinu pravidel týkajících se správy domu a užívání společných částí, půjde především o pravidla uvedená v prohlášení nebo ve stanovách společenství vlastníků, popřípadě v rozhodnutí spoluvlastníků. S těmito pravidly musí být vlastník jednotky seznámen nebo musí mít alespoň možnost seznámit se s nimi.

Kdopak a jakým způsobem bude prokazovat, zda dotyčného s pravidly správy seznámil? Výborníci, spoluvlastníci, sousedé, pověřený správce, účetní, dodavatel tepla? A všichni si budeme dopisovat doporučenými dopisy, aby byl alespň nějaký doklad. Podle našeho úžasného kodexu za to, že ja o svých povinnostech nic nevím, jsou zodpovědni všichni kolem, jenom já ne. To je bomba.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".