Neexistující velikost bytu zapsaná v prohlášení vlastníka

Vložil Vašková (bez ověření), 24. Únor 2018 - 11:46 ::

Dobrý den,

koupili jsme byt v domě. Havárií vody jsme zjistili, že byt majitele nad námi je ve skutečnosti o 100m2 menší, než je uvedeno v prohlášení vlastníka.

V dokumentaci je zakreslen jako rozšířen do půdy, ale údajně neproběhla žádná smlouva o výstavbě, ani souhlas původních majitelů, povolení, nebo ohlášení stavebního úřadu, nic. Ve skutečnosti je tam malý byt a půdní prostor v této velikosti ohraničen jen deskama.

Tedy majitel v hlasování disponuje větší plochou, než má ve skutečnosti. Lze staré prohlášení na základě nepravdivých údajů sepsat znova?

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 24. Únor 2018 - 17:55

  Kdybyste mrkla do OZ, tak je tam § 1168–69.

  Vložil P_V (bez ověření), 24. Únor 2018 - 15:19

  Užívá dotyčný ten půdní prostor? On ten větší podíl znamená také, že musí víc platit na správu a některé služby.

  Vložil Vašková (bez ověření), 2. Březen 2018 - 16:46

  Dle pokladní knihy platí v hotovosti do pokladny,za tu neexistující plochu, ale jestli je tomu skutečně tak se neví. Na vyžádání jsme obdrželi účetnictví, ale pokladnu není jak kontrolovat. Tento jakoby rozšířený byt je předsedy, který obstarává i účetnictví, to co je na papíře nemusí být ve skutečnosti. My ostatní platíme na účet.

  Díky těmto neexistujícím metrům navíc cca 130m2 mají větší počet hlasů proti naší menšině. Lze tato rozhodnutí prohlásit za neplatná? I když takto byla odhlasována revitalizace? Byt nakreslený v prohlášení je, ale ve skutečnosti je bez povolení rozšířen jen o něco málo metrů ze společného prostoru. V archivu žádný záznam neexistuje, půda je půdou a žádný z vlastníků k tomu souhlas nikdy nedal. Získali tímto zápisem více hlasů, které jim stačí k odhlasování svých záměrů.

  Vložil xyz (bez ověření), 2. Březen 2018 - 17:29

  Nexistuje nic takového, jako rozšířený byt. Žádný byt nelze rozšiřovat na půdu, což je společná část domu, bez smlouvy o výstavbě, bez změny Prohlášení vlastníka a jeho vložení do katastru. Pokud si pod střechou (na půdě) někdo jen tak sám o sobě vybudoval nějaký kutloch, do kterého vstupuje ze svého bytu, tak nemá rozšířený byt. Pouze bez oprávnění užívá společné části domu a bráni v jejich užívání ostatním vlastníkům. Se smlouvuou o výstavbě musí souhlasit všichni vlastníci, protože se mění podíl na společných částech domu. V tomto případě nelze nikoho přehlasovat. To, co provádějí je podvod, to není přehlasování někoho.

  Vložil Vašková (bez ověření), 3. Březen 2018 - 16:54

  Dobrý den, děkuji za zprávu. V prohlášení vlastníka tento zápis o neexistující metry je. Fakticky si kutloch zvětšil o mnohem méně. Bez souhlasu původních vlastníků, oni si toho nevšimli, že je v prohlášení tento jeho byt najednou o mnohem větší.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".