Lodžie nebo Anglický dvorek

Vložil Dondilido, 17. Březen 2019 - 22:39 ::

Sousedi si rekonstruují přízemní byt..K němu souvisí i výstavba Anglického dvorku..Nebude třeba i Změna v Prohlášení vlastníka a zápisu do Katastru a ukrácení Společného podílu pozemku? Budou platit větší podíl v % jako kdyby měli lodžii ve výlučném užívání? Pokud ano, nebylo by pro nás všechny lepší, kdyby Anglický dvorek byl přístupný všem a byl by součástí společného podílu na pozemku?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 18. Březen 2019 - 14:22

  Z pojmu anglický dvorek se dá dovodit, že se jedná o volnou plochu před suterénním bytem. Vy ale píšete o bytu přízemním, tam bych viděl oddělenou zahrádku. V obou takových případech platí, že musíte jít za vlastníkem pozemku, na který chcete dvorek situovat.

  Buď je to „zastavěná ploch a nádvoří“, pak ji vlastní spoluvlastníci domu. Pokud je to „přilehlý pozemek ve správě SVJ“, pak patří vlastníkům zapsaným v katastru. Možná to budou tytéž osoby.

  Musíte získat ode všech spoluvlastníků souhlas se zabráním kusu jejich pozemku.

  Pochopitelně, budete muset za užívání pozemku platit, a to za nádvoří platbu do zálohy na provoz, údržbu a opravy společných částí nemovitosti, v případě užívání sousedního pozemku nájemné, jehož výnos patří všem spoluvlastníkům

  Vložil Jarda_, 18. Březen 2019 - 13:00

  Neni to spis o dohode v SVJ?

  Pokud Vas spravne chapu, ptate se, zda

  1. nechat byt a neresit (nebudou zrejme platit za AD nic)
  2. navrhnout vylucne uzivani
  3. navrhnout zmenu PV (nutny 100% souhlas vsech)

  Tak stale plati odpoved viz prvni veta.

  Vložil Levandulie, 18. Březen 2019 - 14:40

  Anglický dvorek má být vybudován a využíván jako Lodžie…Jde nám o to, aby bylo vše správně podchyceno, aby v případě, že byt prodají, si noví nájemníci nenárokovali její vlastnictví… Již jsme to zažili…Proto potřebujeme vědět, zda lze právně ošetřit toto předem v nějakém Prohlášení. V jiném případě bysme jim museli určitou část pozemku postoupit, protože jako SVJ jim to prodat nemůžeme…

  Vložil Jarda_, 19. Březen 2019 - 12:00

  Nemohou si ani v budoucnu nárokovat něco, co není v katastru a v PV. Buďte bez obav. Jedině snad, že by to ti noví po nabytí poklidně okupovali a užívali 20 let v dovré víře a opravovali si za své peníze a nikdo je neupozornil, tak by mohli uplatnit mimořádné vydržení,

  A kolik Vám do FO za výluné užívání lodžie (kolik m2?) a dle jakého vzorce, budou platit?

  Vložil AsiTak, 18. Březen 2019 - 8:03

  My máme „anglický dvorek“ jako sklepní světlík, vršek mříž, oka 30/30 pochozí – větrací šachta suterénního okna sklepa podél zdi budovy cca 100X30 cm. My jsme do PV nedali a nevím co máte na mysli „byl přístupný všem“.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".