Kotelna-odstranění kotle

Vložil Anonymous, 23. Únor 2010 - 12:01 ::

Dobrý den, jsme SVJ a máme centrální kotelnu o výkonu 2×49kw.V domě vybudoval jeden z vlastníků nové 4 bytové jednotky(souhlasili jsme bez problému), neměl pro ně ovšem řešené vytápění (do stavební ho povolení uvedl stávající).Od roku 2009 vytápí byty kotlem umístěným v centrální kotelně o výkonu 24kw. K umístění kotle mu nikdo nedal souhlas. Stavební úřad konstatoval , že v roce 1995 proběhla kolaudace budovy s kotelnou o výkonu 4×116kw jako budova Hotelu.V roce 2004 proběhla rekonstrukce a z hotelu se stal bytový dům.Byly provedeny nové revize a osazení dvou kotlů 49kw místnost zůstala nazvána kotelnou. Tudíž stavební úřad nebude řešit kolik kotlů ,kdy o kdo je tam osazoval , protože je to kotelna.Vůbec nebere v potaz rok 2004 kde došlo k rekonstrukci.Mou prosbou o radu je na koho se mám obrátit ,aby vydal závazné stanovisko k tomuto stavu. P.s:stavební úřad ,který toto udajně neá v pravomoci mě poslal na odbor životního prostředí a tam na mě hleděli jak na v… Děkuji za radu

Trávníček

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Manuela (bez ověření), 23. Únor 2010 - 23:49

  Něco mi nesedí:

  Kotelna o výkonu 4 × 116 kW byla nahrazena kotelnou o výkonu 2 × 49 kW, tj. kotelnou o výkonu 5× menším?

  Manuela

  Vložil travníček (bez ověření), 24. Únor 2010 - 7:33

  Dobrý den ano přesně tak, původní kotelna byla pro čtyři patra hotelu a nyní ji používáme pro dvě (16 bytů).Stav je takový jaký je ptal jsem se na jiný problém, výkonost kotle je podle projektanta a provedena specializovanou firmou na kotelny takže to neřeším .Děkuji

  Vložil Manuela (bez ověření), 24. Únor 2010 - 16:20

  Pokud jsou patra stejná, pak při poloviční vytápěné ploše se snížil výkon kotle 5×.

  Vložil matematik (bez ověření), 24. Únor 2010 - 17:05

  Teta, voni jsou ale dobrej počtář. Ale k čemu nám budou tyto cifry. Nemáte nějaký problém ?

  Vložil Manuela (bez ověření), 24. Únor 2010 - 18:31

  Mám problém: ráda počítám. ;-)

  Manuela

  Vložil travnicek (bez ověření), 25. Únor 2010 - 8:33

  Mohl bych dostat odpověd na to kdo řeší na černo umístění kotle bez povolení vlastníků ? děkuji velice za stručnou odpověď

  Vložil Manuela (bez ověření), 25. Únor 2010 - 8:35

  Nejprve vlastník domu.

  Manuela

  Vložil lake, 25. Únor 2010 - 9:37

  Pane Trávníčku,

  pokud kotelna je společnou částí domu, věc neřeší vlastník (spoluvlastníci společných částí), nýbrž společenství, což vyplývá z ZoVB.

  S provozováním kotlů jsou spojeny povinnosti, takže souhlasím s Vaší snahou vyjasnit právní postavení: stanovit, kdo odpovídá za provoz a revize kterých kotlů umístěných ve společné kotelně, zda nově instalovaný kotel je součástí původní kotelny a součástí rozvodů tepla (k tomu se nejspíše vyjadřovali všichni vlastníci ve stavebním řízení?), nebo se vzhledem k domu jedná o cizí zařízení, nesouvisící se společnými částmi domu.

  Pokud platí tato druhá možnost, je třeba legalizovat umístění tohoto cizího zařízení, např. uzavřením smlouvy o pronájmu části kotelny podle § 9a odst. 1 písm. c ZoVB. Ve smlouvě by měla být uvedena zejména odpovědnost za provoz zařízení (kdo je vlastníkem a kdo provozovatelem kotle) a za případné škody.

  Obraťte se tedy na statutární orgán vašeho SVJ, ten je oprávněn konat ve věci. Nebudou-li dostatečně aktivní, uložte vašemu společenství tuto povinnost usnesením shromáždění.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".