fond oprav

Vložil ELIŠKA (bez ověření), 14. Únor 2015 - 17:06 ::

Dobrý den.!zdravím všechny co zajímá Fond oprav,moje pokračování Městský soud vrátil žalobci částku 10 000 kč ,soud zamítnul návrh na výkon rozhodnutí,jelikož částka 21OOOKčje v nepoměru mé nemovitosti a věc vrátil soudu I:stupně. Usnesení ze dne 15 .12 ,2O14 ,znovu jsem soudu zaslala důkazní materiál a to již po třetí,mojí fakturu za opravu střechy v částce 21 OOO KČ,kterou mi pan pov.vastník neproplatil,up­zornuji,že do doby jsem Fond oprav platila,pan předseda mi sdělil,že fakturu neproplatí vzhledem k tomu že jsem nepodepsala zápis ze schůze jsem zablokovla opravu střechy nad mojí bytovou jednotkou,pokud změním názor,podepište a pešlete pověřenému vlastnikovi.střechu si nemůžete opravit ani na vlastní náklady opět nejsou možné bez souhlasu ostatních vlastníků. jelikož už jsem měla promáčenou koupenu i kuchyn,vypálenou elektřinu.střechu jsem dala opravit na vlastní náklady,kdybych opravu neprovedla,musela bych se z bytu odstěhovat.bez elektřiny se v bytě dlouho žít nedá. v pátek 13.2.2O15 jsem dostala od Městského soudu,že samosoudce,paní Zelníčková,nařizuje předběžné opatření,bez odůvodnění usnesení rozhodl soud za použití §169/2 a ny byt jsem dostala týž den plombu.jeno pro ty co nemějí rádi neplatiče jsem provedla na vlastní náklady omítky 4O m ,venkovní osvětlení,postavila schody do 7O cm výšky a miličkost dala jsem zateplit sklep kdy mi prochází voda,1O m trubky izolaci,jelikož okno bylo rozbité tak i opravu okna,nedávno jsem četla na portélu,že se připravuji zákon ,předběžné opatření se bude týkat od 50 000 Kč výš.,má nikdo zkušnosti o zrušení předběžného opatření.je mi jasně,že to můžu podat na SVJ také,ale fat je to na cvočkárnu. Díky Eliška

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 14. Únor 2015 - 19:31

  Není bohužel příliš rozumět o co jde, zřejmě pouze o předběžné opatření před rozhodnutím ve věci samé.

  Jestliže SVJ zůstalo nečinné i po Vaší výzvě a Vy jste byla nucena bezodkladně odvracet hrozící škodu na Vašem či společném majetku, náleží Vám náklad účelně vynaložený na opravu společné věci. Viz rozsudek Nejvyššího soudu 22 Cdo 5330/2008, http://profipravo.cz/index.php…. Že šlo o náklad nutný a neodkladný – to jste povinna tvrdit a prokazovat Vy.

  Bylo třeba vymáhat úhradu na SVJ. Při neproplacení nelze prostě přestat hradit povinné platby. Je nutno uplatnit nárok prokazatelně, poskytnout přiměřenou lhůtu k úhradě a teprve pak lze provést vzájemné započtení existujících pohledávek stejného druhu.

  Soudu jste tedy měla v první řadě předat doklady o tom, že oprava byla nutná a neodkladná (např. posudek soudního znalce), a doklad že SVJ ve věci nekonalo i přes Vaši prokazatelnou výzvu. Dále jste měla soudu předat kopii Vašeho dopisu, adresovaného SVJ, ve kterém jste prohlásila vůči druhé straně, že Vaši pohledávku započítáváte proti pohledávce druhé strany podle § 1982 NOZ. Těmito důkazy byste prokázala, že nejste vůči SVJ dlužníkem. Pouhá kopie faktury o opravě střechy však důkazem o započtení není.

  Omítka, venkovní osvětlení, schody, zateplení sklepa – tyto činnosti nemusí být považovány za náklady nutné k odvracení hrozící škody. Záleží na konkrétní situaci a důvodech provedených oprav/úprav.

  lake

  Vložil Jarča (bez ověření), 19. Duben 2015 - 9:45

  Vážený pane Lake, pátrám na portálu po odpovědi na dotaz ohledně vyúčtování služeb za předchozí rok, v němž mám uvedeno že dlužím „na nájemném“. Jsem členkou SVJ (2000) vznik r. 2009 (nejsou tu žádné družst.byty), byt jsem pořídila v ex.dražbě, poté co mi SVJ ani na dodejky neodpovědělo ani neprokázalo, za co konkrétně platím v tzv. FO (hradí z něho úvěr z doby, kdy jsem nebyla vlastníkem BJ), jsem po oznámení SVJ o tomto ukončila úhradu této položky. Ve vyúčtování mám u všeho přeplatek za služby, navíc však naúčtovanou neznámou položku mimo Rozpisu měs.úhrad za BJ a celý přeplatek zabaven v kolonce „evidence nájemného“. Takto skrytě mi členové výboru SVJ zinkasovali onen „FO“. Je to také vzájemné započtení ? Děkuji za radu jak na to.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".