diplomka o vyuctovani, rozuctovani, hospodareni, ucto....

Vložil QI (bez ověření), 2. Prosinec 2018 - 6:41 ::

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil QI (bez ověření), 2. Prosinec 2018 - 7:03

  Planovana totalitni novelizace §1208 NOZ, vyvojove srovnani s minulosti prav. uprav a pouceni naroda…?! :-).

  Vložil Ajša, 3. Prosinec 2018 - 23:36

  Na str. 17 řeší balkony, že od r. 2014 jsou společnou částí domu. Ale vůbec nezmiňuje, že před tímto rokem mohly být balkony ve vlastnictví majitele jednotky, a to nadále trvá. Tedy vlastnictví mohou být různá a toto se dá najít v Prohlášení.

  Vložil Justitianus, 4. Prosinec 2018 - 0:31

  V domech rozdělených na jednotky před dnem účinnosti NOZ platí o společných částech to, co je uvedeno v Prohlášení vlastníka budovy.

  Bohužel naprostá většina Prohlášení má vady. Texty se totiž opisovaly dokola bezmyšlenkovitě. Taková prohlášení obsahují buď nesmysly, nebo jsou nejednoznačná, nebo o některé části domu mlčí.

  Viz známý zmatek s neeexistujícími „okny uvnitř jednotky“. U balkonů není zřejmé co vlastně patří k jednotce. Balkon je pouze prázdný prostor, stejně jako místnost je pouze prázdný prostor. Ale komu patří stavební konstrukce obklopující a ohraničující balkon? Komu patří vodorovné konstrukce balkonů, čí jsou hydroizolace a dlažba na balkonech? Komu patří zábradlí?

  Pokud se vlastníci jednotek nedohodnou na odstranění chyb prohlášení, rozhodoval by soud.

  Justitianus

  Vložil Ajša, 4. Prosinec 2018 - 7:13

  Otázkou, kdy jsou okna a lodžie součástí jednotky a kdy společnými částmi budovy, se již Nejvyšší soud ve svých rozhodnutích zabýval (srovnej např. rozsudky Nejvyššího soudu ze dne 23. 7. 2014, sp. zn. 26 Cdo 413/2013, ze dne 1. 8. 2014, sp. zn. 26 Cdo 886/2013) a dospěl k závěru, že vždy záleží na tom, zda je vlastník v prohlášení podle § 4 ZVB vymezí jako součást jednotky či jako společnou část budovy. Nebude-li prohlášení vlastníka podle § 4 ZVB obsahovat takovéto určení, pak budou patřit ke společné části budovy (domu) i lodžie a okna přístupná jen z jediné jednotky jako součást vnějšího pláště domu. Kdo si chce počíst komu patří prázdný prostor balkonu: https://www.kr-vysocina.cz/…29/d-4050205

  Vložil Majka. (bez ověření), 4. Prosinec 2018 - 23:09

  Dekuji za publikaci spravniho rozsudku! Nemate nahodou rozsudek tykajici se balkonů kt dle PV (u SVJ ZoVB), kupnich smluv patri vlastnikum jednotek o tom kdo nese skutecne naklady za ucinene opravy a i zalohove mesicni prispevky na jejich udrzbu…? Dekuji, M

  Vložil Jarda_, 5. Prosinec 2018 - 5:00

  Neni to v zakonu o sluzbach?

  Vložil Ajša, 6. Prosinec 2018 - 12:18

  Majko náklady na opravy nese vždy jen vlastník. Pokud je balkon špatný, že zatéká do budovy, tj. do společných částí domu, výbor musí chtít po vlastníkovi, aby udělal nápravu za svoje finance. Pokud to vlastník neudělá, má výbor jedinou možnost ho k tomu donutit soudně. Zálohy na spravování soukr. majetku se neplatí!!!! Platí se zálohy na správu společných prostor, které SVJ spravuje. Vrchní soud v Praze rozhodl sp. zn. 7 Cmo 272/2009 tak, že nelze platit soukromá okna z fondu oprav, který je zřizován za účelem obnovy společných částí domu. V podstatě by se proplácením soukromých oken vracely peníze vlastníkům. Fond oprav je fondem účelovým a čerpat z něj prostředky lze jen za účelem, pro který byl zřízen, tj. na společné části domu. Dle OZ § 1189 správa domu zahrnuje vše, co nenáleží vlastníku jednotky.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".