chování vlastníků

Vložil Anonymous, 16. Prosinec 2008 - 13:08 ::

Dobrý den všem.....,

v našem domě vzniklo SVJ již před 5-ti lety, s tím, že byty měli zakoupené 4 rodiny a 2 byly ještě ve vlastnictví města. V současné době jsou odkoupené všechny a teprve nyní, vlastně poté co jsme se do toho trochu opřela, se asi začně něco dělat. Po celou dobu 5 let zde nebyla žádná schůze ani nic podobného a předseda je již 3 roky odstěhovaný (mimo jiné). Ale nyní ten dotaz… co byste udělali s vlastníkem, který se svévolně rozhodl odpojit eletrický proud – osvětlení ve sklepních prostorách. celou dobu nikdo netušil proč ve sklepích nejde světlo ( bohužel se po tom ani nikdo nepídil???) a až na můj dotaz zda-li o tom někdo něco neví – chtěla jsem již objedant opravu, tento soused řekl, že to odpojil, protože prý v jenom sklepě svítilo světlo a nevěděl kde je má zhasnout. Tento stav nesvícení trvá již 2 měsíce. Sice jsem jej na schůzi upozornila, že takto to řešit nemůže, že tím omezuje i jiné osoby než toho komu ve sklepě svítilo světlo, ale dosud to nezapojil. Sama nevím, kde se to dělá. Co vy na to? Jaký máte názor? Díky Simona

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonymousikovov (bez ověření), 16. Prosinec 2008 - 13:29

    Pozvěte elektrikáře a fakturu jako společenství dejte proplatit onomu „odborníkovi“ co to odpojil.

    Vložil Petr, 18. Prosinec 2008 - 10:24

    dle Zákona

    § 9

    (7) Orgány společenství jsou

    1. shromáždění vlastníků jednotek,
    2. výbor společenství nebo pověřený vlastník,
    3. další orgány podle stanov společenství.

    (10) Pokud shromáždění neschválí stanovy společenství, řídí se právní poměry společenství vzorovými stanovami vydanými nařízením vlády. (pozn.: lze najít na internetu) (11) Výbor je výkonným orgánem společenství (13) Statutárním orgánem společenství je výbor nebo pověřený vlastník.

    Vzorové stanovy např. http://smlouvyzdarma.blogspot.com/, zadat nahoře v „hledat blog“

    (4) Shromáždění se schází nejméně jednou za rok. Svolává je výbor nebo pověřený vlastník. Není-li zvolen výbor nebo pověřený vlastník, svolává shromáždění ten, kdo plní funkci orgánů společenství. Svolavatel připravuje též podklady pro jednání shromáždění.

    (5) Shromáždění musí být svoláno též, požádá-li o to s uvedením návrhu pořadu jednání nejméně takový počet členů společenství, kteří mají alespoň jednu čtvrtinu všech hlasů, a to do 30 dnů od doručení této žádosti.

    (6) Nesplní-li svolavatel uvedený v odstavci 4 povinnost svolat shromáždění podle odstavce 4 nebo 5, jsou oprávněni shromáždění svolat členové společenství, jejichž počet hlasů činí alespoň jednu čtvrtinu všech hlasů.

    (9) Jednání shromáždění řídí předseda (místopředseda) výboru nebo pověřený člen výboru, anebo pověřený vlastník; v případě svolání shromáždění svolavatelem podle odstavce 4 věta druhá, nebo podle odstavce 6, řídí jednání shromáždění člen společenství zmocněný tímto svolavatelem.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".